Отговори
  • София
  • Мнения: 9 374
...Дюселдорф, Дуисбург, Дортмунд.

Изчетох повечето теми изписани тук, но повечето вече са архивирани и не може да се пише в тях.
Дали сте много ценни съвети и идеи там, момичета, събрах много ценна информация.
Благодаря ви!  bouquet

Основни понятия имам за това, кое къде и какво може да се види.
Никога досега не съм била в Германия, макар че от далечната ...1988 уча езика и, дето се вика, с него си вадя хляба Mr. Green
Август месец сме планирали пътуване до Германия.
Билетите са купени, хотелите са резервирани, както следва: 2 нощи във Франкфурт ам Майн (пристигаме на Франкфурт Хан), 4 нощи в Дюселдорф, 1 нощувка-последната-в Дортмунд (връщането ще е през Дортмунд).

Имам питанки за вътрешни връзки, какво да гледаме, предстоящи събития, изобщо каквото се сетите, което да се случва в периода 13-20 август и да си заслужава ходенето най-вече.
Надявам се темата да бъде полезна и за други, които като нас са избрали Германия като своя дестинация за лятната ваканция. Hug

Последна редакция: нд, 19 окт 2014, 09:31 от Редактор*

# 1
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
макар че от далечната ...1988

От тогава пък аз не съм ходили у немечко... Нищо не мога да кажа, защото говориш само за бивша Западна Германия, а аз съм била в ГДР. Но ти желая радостна и емоционална ваканция   bouquet И дай Боже да те последваме, макар моето желание да е Австрия.

# 2
  • София
  • Мнения: 9 374
Мерси, Шани! Simple Smile
Пожелавам и на теб да ти се сбъде Австрия-та! Hug

# 3
  • Countryside
  • Мнения: 11 616
Франкфурт: На прима виста се сещам къщата на Гьоте и да се качите на небостъргача, вижда се целия Франкфурт, гледката е трепач. Старият град е малък, но има приятни кръчми с хубава бира Wink

В Дюселдорф не се сещам нищо за гледане  Thinking Но пък Кьолн и Бон са наблизо. В Кьолн: катедралата, музея на бирата, музея Лудвиг, музея на шоколада, зоопарка, стария град, особено частта покрай Рейн. Има готни заведения, на мен ми остана в сърцето Бар Кьолн Heart Eyes  В Бон е малко скучно, но можете да посетите къщата на Бетовен и да се разходите покрай реката. Имаше и един друг музей, но не се сещам за името, понеже беше затворен като ходихме. А близо до Бон имаше и някъкъв бург за посещение, но като цяло не е кой знае какво, та може и да пропуснете.
Понеже имате доста дни в Дюселдорф бих ви препоръчала да прегледате офертите за корабче по Рейн, много е приятно(ако е хубаво времето) и се виждат доста от прочутите бургове.

В Дортмунд не съм била, нито в Дуисбург. Мога да препоръчам обаче други градове  Mr. Green

Това се сещам на момента, за специални събития през август не се сещам  newsm78

# 4
  • София
  • Мнения: 9 374
Сиренце, много ти благодаря! Hug
Точно за това наблегнахме на нощувките в Дюселдорф, защото сравнявайки цените на нощувките в Бон, Ессен, Кьолн и Дуисбург-за мое учудване, единствено е Дюсселдорф успяхме да намерим нещо на сносна цена и на приятна локация, 3 звезди.
От Дюселдорф после са достъпни всички точки в околността: Бон, Кьолн, Дуисбург, Ессен и Дортмунд.
Леверкузен, Оберхаузен, Бохум ги слагам още в скоби, защото подозирам, че няма да ни стигне времето за толкоз обикаляне. Laughing
А, имаш, ли, идея тези оферти за корабчета по Рейн в какъв ценови диапазон са? Thinking

# 5
  • Банкя
  • Мнения: 823
...  В Бон е малко скучно, но можете да посетите къщата на Бетовен и да се разходите покрай реката. Имаше и един друг музей, но не се сещам за името, понеже беше затворен като ходихме.  

Аз съм ходила в музея на немската история - Haus der Geschichte der BRD.
Бях там през 2002 и определено ми хареса. Разказва паралелно историята на ФРГ и ГДР.
Мисля, че ще ви хареса. Peace

# 6
  • Countryside
  • Мнения: 11 616

А, имаш, ли, идея тези оферти за корабчета по Рейн в какъв ценови диапазон са? Thinking
Имам. Значи първо зависи колко дълга обиколка искате и с какъв кораб. Също така дали ще е дотам и обратно или само в едната посока, а да се прибирате с влак. Също така дали ще имате включен обяд и т.н. Ние са качихме от Кьолн и слязохме в Кобленц и се прибрахме с влак. По спомен билета за кораба беше ок. 30-35Е на човек с вкл. обяд. Но хванахме някаква промоция, принципно бяха по-скъпи.
Виж тук за възможните опции да се качите на кораб за обиколка из самите градове. А за тур по Рейн виж тук
Цените тук, гледам май са ги вдигнали Rolling Eyes

# 7
  • София
  • Мнения: 9 374
Е, супер! Мерси! Hug
Отивам да се информирам сега! Peace

# 8
  • Countryside
  • Мнения: 11 616
И да хапнеш за мен едно кезе в сладкарницата на Шоколадовия музей  Flutter

# 9
  • Варна
  • Мнения: 2 036
Вече са ти писали за повечето от нещата. Аз да добавя

Фантазиаленд - м/у Бон и Кьолн се пада и ако сте с децата ще има хареса много Peace
На мен Бон като,че ли ми хареса повече за разходка, отколкото Кьолн, сякаш е по-спокойно ...
В Бон - къщата на Бетховен, къщата на историята, бяхме и в Египетския музей, но последния не е нещо особено.
В Кьолн - катедралата разбира се, разходка около реката, зоологическата градина у музея на шоколада ако има деца Laughing
Препоръчвам едно градче-музей близо до Бон, Арвайлер се казва, това е нещо като тяхната Жеравна например Laughing, много приятно за разходка...

# 10
  • Мнения: 4 784
За Кьолн може да си подготвите едно катинарче с любимия - качете се на моста на влюбените, заключвате катинарчето и хвърляте ключето във водата! Близо до Кьолн е и градчето Брюл, където се намира замъкът Аугустинбург. За събития в Кьолн виж в Кьолн Арена, там често се организират интересни събития, ние уцелихме едно такова - шоу с мотори, беше невероятно изживяване, а имаше и реклами за още доста мероприятия.

# 11
  • София
  • Мнения: 9 374
... и ако сте с децата ще има хареса много Peace
Никакви деца! Naughty
Тази екскурзия си е само за нас двамата!
Аз наистина много искам да видя Германия Crossing Arms, и ако може.... на спокойствие... Grinning
И да хапнеш за мен едно кезе в сладкарницата на Шоколадовия музей  Flutter
О, това задълже! Mr. Green

А, как мислите: 1 ден ще ни стигне ли за Кьолн само, или пак трябва да се връщаме на другият ден? Thinking

# 12
  • Countryside
  • Мнения: 11 616
Един ден може и да ви стигне, ако не ходите в зологическата, тя  е доста голяма+аквариума, ще утрепете минимум половин ден+ако има някакво шоу с животни отиде цял ден. Дома(катедралата) + качване на кулата за снимки поне 1-2ч, ако не си давате зор. Музея на шоколада по мое мнение може да пропуснете, не е нищо особено, а билета беше към 10-тина евро. Нооо сладкарницата задълже и магазинчето към музея също, там оставих колосална сума  Mr. Green + разходка около реката и Стария град около 2-3ч. Музея Лудвиг поне 2-3ч, музея на бирата става бързо, че не е много голям. Ами излиза, че ако сте организирани и знаете кое къде да търсите може и да ви стигне един ден, то ще си каже. Така или иначе влакове от Дюселдорф до Кьолн има доста начесто и се пътува около 30-40мин, така че и да решите да се върнете не е проблем.

Сетих се още нещо: да не забравите да посетите бар Cologne: http://www.bar-cologne.de/#/ . В неделите има страхотен брънч.

Последна редакция: чт, 30 юни 2011, 18:16 от Сиренце

# 13
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
във Франкфурт: Römer, това е площада с кметството. на 50 метра има музеи - историческия и още един за съвременно изкуство.
отделно на единия бряг на Майн има музеи - Museenufer. препоръчвам Städel
има и други интересни музеи, погледни какви ви интересува.

от Zeilgalerie също има хубав изглед над града и е безплатно, не е задължително да се качвате на небостъргача.
старият град - Sachsenhausen е малък, но пък сервират от сърце Simple Smile

от Хаан до Франкфурт се пътува около час и половина, магистралата е в ремонт.

Дюселдорф: Kö - улицата с бутици. Дюселдорф е модната столица.
старият им град ми харесва на мен много, има приятни заведения, ако времето е хубаво можете да седнете и на брега с изглед към реката. задължително опитайта alt - тъмна бира.
има и кула, можете да се качите, има хубав изглед над града и реката.
също има сграда на Хундертвасер в Дюселдорф.

Кьолн: освен катедралата и музеят до нея, не се сещам какво да посетите. пие се kölsch. сервира се обикновено по 200 мл.  Laughing
Бонн: няма нищо интересно там, било е административна столица...  newsm78 не се сещам за нещо интересно.

в Дортмунд също нямам идея какво интересно има. в Оберхаузен има огромен Мол и Sealife.

приятно изкарване и слънчево време  Simple Smile

# 14
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
... и ако сте с децата ще има хареса много Peace
Никакви деца! Naughty
Тази екскурзия си е само за нас двамата!
Аз наистина много искам да видя Германия Crossing Arms, и ако може.... на спокойствие... Grinning

Значи за "Ч. шапчица" може да се съглася, но синчето ти трябваше да го вземете...
Аз съм била 2 пъти в ГДР на тийн възраст (сега като сметнах... Била съм на 11г. и 11м., демек колкото твоето синче) и имам ясни спомени. Много е хубаво.
Но вие си знаете най-добре  Hug

Общи условия

Активация на акаунт