Букурещ - интересно и любопитно?

  • 61 410
  • 259
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 149
Четейки твоето описание за Румъния, моментално разпознавам мили родни картинки на хиляди места в България. И за пътищата, и за кафето, и за английския....
На нас пък на излизане на БГ границата не ни върнаха ресто за таксата... явлението не е само румънско. Дунав мост не е грижа само на румънците, нали? 

За пътя - мисля, че сте пътували отдавна. В момента има прекрасен нов път до Букурещ, който изобщо не може да е сравнява с ада който преживяхме покрай Русе. Костваше ни много повече време и усилие да стигнем до Русе (след магистралата), отколкото от границата до Букурещ.

Първо трябва да погледнем в своята си паница и после да критикуваме съседите за неща които са същите, та даже и още по-зле в България.
Пътувахме този месец.В предния си пост споменах дребния кусур на "прекрасния път"  - еднометровите изкопи от двете и страни, граничещи с асвалта.
Наистина, има места с нищо по- различни от това, което видях там, но те не са така грозно неподдържани и изложени на показ, предполагайки минаването на целия поток от чужденци от там.
След Ябланица пътя действително е двупосочен, минавам го безброй пъти годишно, но такова чудо каквото  видях след пресичането на границата им с Унгария при нас няма никъде.Никъде нямат и магистрала дори бегло подобие на Люлинската, та дори и на Хемус.Дунав мост е наполовина наш ,да- и ние имаме вина, крайпътни бараки бараки пред срутване предлагащи кафе и др. с меркантилни продавачи има и тук да, но се съмнявам че една уваважаще себе си верига като ОМВ би си позволила подобен род персонал тук.А като цяло сравнявах Румъния с разнообразието от туристически дестинации в Европа , не с България.
Иначе паницата си я гледам, не съм сляпа за недостатъците, виждам и предимствата на страната ни, но така както ние сме далеч от Германия да речем, така Румъния е далеч от нас, дори по  манталитет.Безсмислено е да споря, защото мога да го правя дълго, но не виждам смисъл.В казаното досега в тези два поста се приключва изказването на  мнението ми по темата.

# 16
  • Част от тайното общество на К.О.Т.К.И.-те
  • Мнения: 2 579
Да ви попитам - като цяло скъп град ли е Букурещ? Какви са цените горе-долу сравнени с тези в Бг. Искаме да отидем за един ден с наши приятели, но не знаем колко пари да обменим.

# 17
  • София
  • Мнения: 25
Да ви попитам - като цяло скъп град ли е Букурещ? Какви са цените горе-долу сравнени с тези в Бг. Искаме да отидем за един ден с наши приятели, но не знаем колко пари да обменим.

Цените са малко по-високи,наистина съвсем малко. Стандартът не е двоен. Ако това ще те ориентира когато аз бях там за 2 дни си обмених 100лв. като сядахме в две заведения,ходих в парламента и румънско село и си вземахме някакви други дребни неща и върнах пари. Ако искаш да си пазаруваш някакви работи може би ще ти стигнат или ти трябват малко повече,не мога да определя защото аз не съм пазарувала нищо...

# 18
  • Мнения: X
Да ви попитам - като цяло скъп град ли е Букурещ? Какви са цените горе-долу сравнени с тези в Бг. Искаме да отидем за един ден с наши приятели, но не знаем колко пари да обменим.

Не е по-скъпо. Горе долу еднакво.

# 19
  • Част от тайното общество на К.О.Т.К.И.-те
  • Мнения: 2 579
Благодаря ви и на двете  Hug

Определено ме успокоихте. Ние ще сме един ден, така че 100 лв общо за двама човека мисля, че ще са ок. Пазаруване не предвиждаме, само влизане в парламента и разходка из града.

# 20
  • Мнения: 400
Аз все още не съм ходил в румъния,но специално за столицата 100% е по-хубава от нашта,като се има предвид,че софия е най-грозната столица на света.

Иначе румънския много ме дразни,звучи ми по-зле и от цигански Sick
Не знам защо го сравняват с италианския и колко е вярно,че едва ли не всички румънци разбират италиански Laughing без да са го учили Laughing но определено звученето няма нищо общо Laughing

За английския-аз пък да попитам защо трябва точно английски да говорят на бензиностанциите newsm78 И точно английският ли е критерий за интелект и развитие Laughing Laughing

А някой да е ходил в други градове освен буКУРещ?

# 21
  • София
  • Мнения: 388
Ходила съм много пъти в Букурещ. Предимно в централната част, на гости на приятели. Споделям мнението, че пътя от унгарската им граница е ужасен. Това беше първият ми допир с Румъния. 500км ги пътувахме 10 часа и тогава се бях зарекла, че над тази страна и със самолет няма да мина. Но после отидох в Букурещ...и се влюбих. Всеки път откривам нови и нови места. За спане не мога да препоръчам нищо. За посещения задължително музея на селото, но да е през топъл сезон, защото е в парка. Друго задължително е Парламента, но се запазва час по интернет, има и групи с гид на български. За хапване-навсякъде в стария град е вкусно, евтино и с големи порции. Аз бях впечатлена от Хард Рок Кафе от известната верига. То е най-голямото по площ в Европа, но и цените си ги бива. Не знам за каква мръсотия говорите, аз такова нещо не видях, само можем да им завиждаме на техниката за почистване. София може само да си мечтае за парковете и 6 лентовите булеварди. Стария град е разкопан, но поне се работи и реконструира. На въпроса дали някой е бил в други градове-да била съм в Арад, Тимишоара, Клуж Напока, Синая и Брашов. Първите два няма да ги коментирам, зле е още положението, но в покрайнините им има такива огромни комплекси от търговски центрове и фабрики на чужди компании, че е ясно накъде отиват нещата. Европа инвестира! Другите три града е другата Румъния.Там просто си в друга държава. Клуж е пълен с млади хора и студенти, Синая е курорт, там са и замъците. До Синая от Букурещ е около час и нещо с кола, така, че може да се посети и в същия ден да се отиде и до Брашов. Него мога да го сравня с Краков, огромен красив площад, стари сгради и църкви. Въобще-красота! Пътищата са ок в тази част на страната. Това, което ми направи най-голямо впечатление е, че ги няма прословутите кабели по стълбовете, както в Букурещ. Била съм и в Констанца, но не е за това темата, а и там също е западнало. Цените в Букурещ са малко по-високи от София, но в заведенията. В супермаркетите и моловете са същите като у нас.

# 22
  • Мнения: X
Не искам да споря, но за 4-те дни в Букурещ единственото чисто място, което видяхме беше парка зад музея на селото. Докато се разхождахме в стария град и по централните улици от всеки безистен ме лъхаше на миризма на урина. Щом и на мъжа ми му направи впечатление, а той на такива неща не обръща внимание. Не видях почистващ техника, но и да имат ... не я използват много. Като цяло Букурещ ни се видя много по мръсна от София. Но това не пречи и на достойнствата на града.

А за ремонтите в Стария град - дори персонала на хотела възмутено ни обясниха, че се ремонтира от 2 години и не му се вижда края.

# 23
  • София
  • Мнения: 25
Аз съм от хората останали с много добри впечатления от Букурещ Simple Smile За един ден там и аз препоръчвам задължително Румънско село ( и през октомври е ок за разглеждане Simple Smile), близо до него е и Триумфалната арка,която е копие на тази в Париж. Парламента (аз запазих час деня преди посещението по телефона),патриаршията,площад Унири,може да се разходите по улица  Calea Victoriei има много красиви сгради и в една пряка е заведенито Car cu Bere,което е едно от най-старите и известни заведения там.

# 24
  • Варна
  • Мнения: 282
И ние решихме изведнъж да пътуваме през септември.
Ако някой е ходил на по-евтино хотелче в централната част моля да пусне линк (40 евро).
А за парламента резервации само по телефона ли има, или може и по интернет. Каква е таксата?

# 25
  • София
  • Мнения: 25
hotel Nelisse http://www.nelissehotel.ro/ мн приятно,чисто и уютно хотелче на макс 5 мин пеша до метро станция Обор. В парламента аз правих пълната обиколка,която включва основна сграда,тераси и подземия (разбирай го мазета), която, ако не ме лъже паметта, беше 45 леи. Аз резервирах по тел,някой,който е резервирал по интернет ще каже как става Peace

# 26
  • София
  • Мнения: 4 749
Повдигам темата с въпроси   bouquet  bouquet

Моля ви, кажете къде паркирахте в централната част на Букурещ? Ще бъдем в този хотел http://thhotels.ro/hotel-central/

Звънях в хотела- нямат паркинг, можело да се паркира на публичен паркинг за около 4 евро на ден казаха. Ама не ми казаха какъв е този паркинг, къде се намира, охраняем ли е  Laughing

Още съм зле с ориентацията, ходила съм преди ама са ме водили. Ще разучавам карти, че даже не съм сигурна къде е хотела  ooooh!

# 27
  • Sofia
  • Мнения: 4 701
Някакви по - пресни впечатления от Букурещ? Все още ли е мръсно и разкопано навсякъде?
Замислям се дали да не се разходим и да съчетаем с едно спортно мероприятие.
Понеже по принцип не ми се струва интересна дестинация , никога не съм се интетесувала, има ли райони , в които не е препоръчително да се отсяда?  Спрях се на този хотел : http://www.booking.com/hotel/ro/parliament.en-gb.html?aid=311984 … 9850c3b1536b607X1 , защото много ме устройва като локация, но ако е много отдалечен от всичко останало или в кофти район , бих избрала нещо друго.

# 28
  • Велико Търново
  • Мнения: 245
Здравейте,

Решихме през Майските празници да отскочим за 2-3 дни до Букурещ. Не сме ходили, нищо че ни е много наблизо. Обаче, информацията, която намирам, ми се струва много оскъдна.
Главния ми въпрос е къде можем да заведем децата. Двореца едва ли ще им хареса. По-скоро музея на селото и разходка в парка до него? Дали е добра идея? И изобщо, какво може да представлява интерес за малки деца? Голямата ни е много лесна - няма да излезе от моловете.

# 29
  • Варна
  • Мнения: 10 551
Чувала съм от русенци, че имат много хубав Зоопарк в Букурещ, но ние не сме ходили.

За мен Букурещ е много добра идея за евтина разходка през уикенда, с една нощувка. Аз отидох с нагласата да съм разочарована, но стана обратното и Букурещ ми хареса, за разлика от Истанбул, например.

Непременно опитайте техните гевреци, вътре с пълнеж от течен шоколад или поръсени с нещо, страхотни са!

Лятото цените им бяха като тук, като сравнявам Синая, Брашнов с Варна - и в магазини и в ресторанти.

Много хубави спомени имам от Стария град. Там където седнахме ние беше по-скъпо, но беше фрашкано с млади хора, много хубава атмосфера.

Общи условия

Активация на акаунт