Притеснения около яслата

  • 6 023
  • 46
  •   1
Отговори
# 15
Цитат на: Mimito

Аз съм адски доволна от нашата ясла и дано там останем и в детска градина !


Като стана въпрос за отношението - в коя ясла ходите ...

да си призная честно няколкото пъти в които съм ходила и разговаряла със сестрата в яслата в която записах сина ми не останах много очарована от отношението и .... дано да греша ..
от учителки и лелки впечатления нямам  все още ...
страх ме е малко... да си пратя детето но ще трябва
имам вапроси около това какво носите в яслата
като принадлежности, дрехи, спално бельо и знам ли и аз още какво трябва...

# 16
  • Sofia
  • Мнения: 6 235
а кога подавате молба за ясла. При нас всичко е заето. Колко време чакахте след подаване на молбата? А спонсорирахте ли яслата, защото аз все си мисля, че това е единственият начин.

# 17
  • Варна
  • Мнения: 332
В нашата ясла - на ул. Студентска (гр.Варна) искат при постъпването да се купи нещо за яслата - малка играчка или нещо друго - те си казват от какво имат нужда и се носят 20 кърпи и 5 лигавника. За детето се носи тоалетна хартия, салфетки, веро, кърпички, тризон. Там искат детето да има резервни дрешки за смяна при нужда. Друго не се сещам ако те интересува нещо по-конкретно, пиши.

# 18
  • Варна
  • Мнения: 6 873
Цитат на: snezha
В нашата ясла - на ул. Студентска (гр.Варна) искат при постъпването да се купи нещо за яслата - малка играчка или нещо друго - те си казват от какво имат нужда. За детето се носи тоалетна хартия, салфетки, веро, кърпички, тризон. Там искат детето да има резервни дрешки за смяна при нужда. Друго не се сещам ако те интересува нещо по-конкретно, пиши.


Ние сме горе-долу в един квартал, моята дъщеря ходи в градината/преди това в яслата/ на Евлоги Георгиев/до 2-ри корпус на ВИНС-а/.
За детската градина на Студентска съм чувала само хубави неща, дори ходих да я разгледам заедно с две приятелки, чиито дечица от този месец ще са там. Яслата всъщност е съседната сграда, нали? За там не знам нищо...
Дано на детенце му хареса! Simple Smile

# 19
чаршафите ... те от яслата ли са или си ги носите вие

# 20
  • Варна
  • Мнения: 332
Цитат на: Flash*

За детската градина на Студентска съм чувала само хубави неща, дори ходих да я разгледам заедно с две приятелки, чиито дечица от този месец ще са там. Яслата всъщност е съседната сграда, нали? За там не знам нищо...
Дано на детенце му хареса! Simple Smile


Здравей, да живеем горе-долу в един квартал, а може и да сме се виждали Simple Smile. Много ти е хубава госпожицата, да ти е жива и здрава.
И аз съм чувала само хубави неща за яслата, дано се адаптираме. Съгласна съм по-продължително време да я водя за малко, но не искам да се травмира и да ходи с натиск и нежелание. Тя моята госпожица има доста силен характер и като че ли няма да се пречупи лесно...

# 21
  • Варна
  • Мнения: 332
Цитат на: ellikka
чаршафите ... те от яслата ли са или си ги носите вие


Чаршафите са от яслата, но да видим ние кога ще стигнем да спане там, няма да е скоро така като гледам как бавно се адаптираме.

# 22
  • Варна, морето и сините вълни!
  • Мнения: 2 618
Значи по въпросите :
Ходим в ОДЗ "Чайка". Да ви предупредя , ако не сте от квартала и искате детето да е там намирате познат с адрес Чайка и проблема е решен , живеете в Чайка. Иначе не вземат детето.
Втори подадох документи март - април за септември.
За всяка ясла е различно. Тук ми искаха доста неща , но с кеф ги купих.
Искат цукало - лично , кърпички 20/20 - 20 бр , лигавници -10бр , покривка 140/70 - 2 бр , веро , препарат за под , дезинфектант , салфетки , тоалетна хартия, играчка , книжка.Пижамата когато идем да спим там пак ще е наша. Чаршафчетата са техни.На едни много симпатични мечета са.Спят в малки кошарки.

Ако имате още въпроси питайте . И аз бях до скоро от притеснените и стреснатите мами със свито сърце.

# 23
  • Мнения: 2 693
Ле леееееееееееее, какво е това изнудване бе хора? Shocked

На нас ни искат:
1 лигавник
1 малка хавлиена кърпичка за ръце
пантофки с лепка примерно
резервни дрешки
2 памперса на ден, ако сме още с пампи
1 чашка с накрайник, ако детето не може да пие от обикновена чаша още

По желание /веднъж в месеца/:
1 туба мин. вода - 10-литрова
1 сапунче за ръце
1 руло тоалетна хартия

# 24
  • Мнения: 6 029
ние като тръгнахме на градина освен обичайните неща ни поискаха една кутия боя:))) кафява задължително, за да боядисат столчетата:)

# 25
  • Мнения: 2 693
Цитат на: DEianaZ
а кога подавате молба за ясла. При нас всичко е заето. Колко време чакахте след подаване на молбата? А спонсорирахте ли яслата, защото аз все си мисля, че това е единственият начин.


Ако говориш за тази есен - да, всичко е заето. Имаш шанс ако някой се откаже, но може и друг да чака за този вариант.

Молбата за Емо съм я пуснала на 8 март тази година, 10 дни след това обявиха, че няма повече места. При нас поне спонсорирането не е единственият начин. Не знам на някой да са му искали пари тук, но имам инфо, че директорката е млада /това го видях и с очите си Grinning / и амбициозна, сама си намира спонсори, не изнудва родителите.

# 26
  • София, Дървеница
  • Мнения: 707
Цитат на: bobolenta
Ле леееееееееееее, какво е това изнудване бе хора? Shocked

На нас ни искат:
1 лигавник
1 малка хавлиена кърпичка за ръце
пантофки с лепка примерно
резервни дрешки
2 памперса на ден, ако сме още с пампи
1 чашка с накрайник, ако детето не може да пие от обикновена чаша още

По желание /веднъж в месеца/:
1 туба мин. вода - 10-литрова
1 сапунче за ръце
1 руло тоалетна хартия


ПРИ НАС ИСКАТ МНОГО ПО-МАЛКО , БЕ ХОРА....
1 памперс за съня, който вече няма да нося, щото сме без Simple Smile
резервни дрешки
пантовки
И по 2лв всеки месец - спонсорство

# 27
  • Мнения: 429
Мале съвсем ме обнадеждихте ....  Cry  Cry  Cry
Верно ли няма места , да запишеш детето си на ясла , тоолкова ли се свършиха яслите ???
Ужас!!!! От март месец да подавам молба , че вкъщи всичко се решава ден за ден . Как да предвидя , че ще трябва да ходят на ясла .
ОО ужасс , всичко ни куца в  България !!!!

# 28
  • София
  • Мнения: 512
Нана близнаците се ползват с привилегии. Ние си подадохме молбата през май понеже още бяхме с варненски адрес . Юни ни се обадиха че сме приети понеже са близнаци , иначе сме щели да чакаме от 6 месеца до година:((

# 29
  • Мнения: 429
Ейййй , теди , веднъж и ние да имаме облаги значи ,мноого ме зарадва новината . От понеделник започаваме да търсим и да подаваме молби ... Дано само се климатизират лапетата на тази голяма промяна в живота им  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт