«абравена парола?
или
–егистрирай се јктиваци€ на акаунт

≈л. поща с ко€то се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

ƒа ѕопълнете формата за регистраци€ Ќе ѕродължете с Facebook регистраци€та

–омантични сериали
0 ѕотребители и 1 √ост преглежда(т) тази тема.
135-149 от 736 отговора

јнкета

’ареса ли ви първи сезон на "¬еликолепни€т век"?

¬ъведи тво€ глас

ћнени€: 111
«дравейте !

»нтервюто със —елим Ѕайрактар.

1.   »скам да ви кажа добре дошли в живота ни .«ащото  заедно с СТ¬¬ТТ всеки започна да говори за вас.»нтересуват се от —елим Ѕайрактар.
---«а рол€та ли говор€т или за мен  ? —поред мен те се интересуват от —юмбюл ага. ( смее се)

2. акви  реакции срещате  по  улиците ?
---Ќикой не казва : СТ ак само играете ?ТТ,всеки казва  : СТ акъв странен характер е —юмбюл ага.ТТ Ќо той не може да не предизвика интерес.≈дин герой , който  дебело  ще  подчертае кариерата на  един актьор.» милс €, че в това отношение имам шанс.“ой е отговорен за вс€ко нещо в сара€. аквото и да става първо той тр€бва да е информиран.Ќо когато погледнем в миналото му,той е един чийто полов орган е отр€зан заради жените и това нещо е пожелано от  мъжете.ј научихме ,че в кра€ на османски€ период са се женели.Ќо преди са живеели  много строго,по много стегнат начин,даже заради това ,че  въобще не са излизали навън са умирали от туберкулоза.ѕазещи  тайни , но оставащи неутрални.«атова —юмбюл ага не  е нито на страната на ’юррем , нито на ћахидевран.

3.—юмбюл ага въпреки, че е кастриран,чувставата  му не са  погубени.—€каш чувства нещо към √юлнихал хатун .
--- Ќе биха могли да умрат /чувствата му/...„овекът винаги има  н€каква двойствена страна.¬инаги носите в себе си чувството на любов.¬се пак са  дошли на света като мъже,и това не можете да го промените.ѕърво изр€зват  полови€ орган , но после виждат , че   имат способността да растат. » затова заедно с полови€ орган премахват и тестисите.Ќо забрав€т  , че надбъбречните жлези произвеждат тестостерон.Ќо тъй като тестисите им са отстранени,формата на ханша и гърдите им приличат на женските. »ма такива  рисунки.

4.—поред   вас в периода на ќсманската импери€ кое е било по-трудно , да си жена или да си мъж ?
---“рудно е да си жена.» все още е трудно...–аждаща, носеща отговорности,винаги прибиращи  /подреждащи/  след  мъжете ,  сте все вие жените.

5. огато ви се предложи тази рол€ ,вие поколебахте ли се ? «ащото  има един куп артисти , на които като им предложат рол€ на жена или на гей първо се замисл€т .
---¬ъобще не съм имал такова безпокойство.Ќо от околните си чух  такива думи  като  :СТЌо как  ще играеш ? Ќ€ма ли да има реакции ? “и гей ли си ?ТТ. Ќо това не е  бисексуалност или гейство.“ова е едно неопределено  живо същество .«ащото не знаем как по  него време  са живеели тези  същества ,които заради една длъжност/служба  са били кастрирани.

6.¬ие сте женен. огато ви беше предложена тази рол€ и съобщихте това на жена си какъв беше коментара ?
---ћного се зарадва, но каза :ТТ“рудна ситуаци€ТТ. —ъпругата ми е музикант в ƒържавни€ симфоничен оркестър.ќнзи ден в самолета една  стюардеса ми каза: ''¬ие хетеро ли сте ?'', не можах да пов€рвам на ушите си .(шумен см€х). азват ми : ''Ќаистина ли сте кастриран ?''.“акива неща изжив€вам ,но не мога да ви ги кажа.

7.¬ече всеки ви познава на улицата .ўастлив ли сте от това ?
---јз изжив€х най-гол€мото щастие ,когато б€х в ƒи€рбакърски€ държавен театър.≈дин зрител ми беше казал :ТТ—естро арабке, ти се справ€ш чудесно с работата сиТТ. осмите ми б€ха настръхнали.ћежду  отзивите на телевизионни€ зрителТТ олко хубаво играетеТТи  с  тези на театрални€ зрител има разлика 50 %.

8.ѕопул€рността скъси ли вашето поле на действие/движение/ ?
---¬се още мога да се качвам на метробуса. ( Ўумен см€х)

9.ѕознават ли ви ?
---ѕознават ме.ќнзи ден дойде една лелка, хвана ме,  разтърси  ме ей така и каза :ТТ јх , чедо мое , ах , еднички€т ми ДФ ( см€х)

10. ƒобре , а ако в периода,  през който ’юррем  живее в харема , поставим —елим Ѕайрактар, той  какъв ред ще въведе там ?
---ћного хубав въпрос .ўе премахна монархическото устройство.ў€х да създадам един куп партии, щ€х да премахна неприкосновеността.ў€х да намал€ заплатите на нивото на  нормални служителски  заплати .Ќ€маше да има нещо наречено харем.јз сега ти начертах една модерна структура.≈то затова  не бих искал да съм жив€л в миналото.

11.  ато  погледнем на периода от 1299 до 2011 година , турските мъже могли ли са добре да гледат / управл€ват /поддържат/ жените ?

--- Ќе.ѕо никакъв начин не можем.∆ената за нас е много важна/от гол€мо значение/. азваме СТ јнадолу / пълно с майкиТТ.“.е СТ«емите ни са пълни с майкиТТ.¬с€ко едно нещо ни е създадено с майчини€ ключ. ќт л€вата страна на стату€та на   ибела стои едно дете,а от д€сната страна има  лъв.Ћъвът  символизира нейната сила , а детето плодовитостта и. ибела след 300 год. стана Ѕогин€та јринна, а след 400 год. јнитта.—лед 250 години  убаба,след това јнна,хаминне,ана, и анне/майка/. “.е жената за нас е много важна.  18 хил. годишно  общество сме.јко в момента от 550 депутата 500  да са мъже ,сигурен съм ,че скъпите ни депутати като се приберат в домовете си получават указани€/директиви/  от  съпругите си.

12. јко в момента жена управл€ваше “урци€, как ли щеше да изглежда ?

---ѕърво като общност ни е нужно да вдигнем /премахнем/ блокажа спр€мо жените , който е в главите ни.

13. ƒа поговорим малко и за живота ви .

---–оден съм 1975 г. в »рак.јз съм тюркменин.Ѕаща ми каза: СТƒа се върнем в “урци€ТТ и напуснахме  »рак.
÷итирай

ћнени€: 111
14.  о€ година беше ?
Ѕеше 1987 г.  огато войната между »ран Ц»рак най- много бе нажежена,по времето на кризата в залива. Ѕеше много трудно пътуване.ƒоведоха  ни 8 пешмерга/от кюрдски--- войни , готови да умрат/партизани /, б€хме качени  на коне.Ќад  главите ни преминаваха снар€ди.ћожехме да се натъкнем на ѕ   /кюрдската парти€/, ние не познавахме тези пешмерги/партизани/...Ќо б€ха много смели /доблестни , достойни/хора.Ќасред  гората и б€ха въоръжени, можеха и да про€в€т агреси€ спр€мо нас.Ќо нищо не се случи.»згубихме път€,в  4 часа посред нощ останахме насред планината.»згасиха всички светлини.Ѕеше много страшно...»маше и случаи на изнасилване на дъщери, ограбвани, убивани семейства.

15. огато преминахте в “урци€ къде се настанихте ?
---4 години жив€хме в ≈скишехир.Ќо там ни беше студено ,и се преместихме в јнтали€ (смее се).

16. ак решихте да станете артист ?
---»зраснах с египетското кино.»мах интерес към това.— при€тел€ ми от гимнази€та  в јнтали€ вид€хме афиш СТƒокато вървиш по път€ с “юркерТТ.¬ едно театрално ателие имаше курс,отидохме.ќт 650  записали се  накра€ останхаме 10.»грахме много хубави постановки.ќсновахме първи€ в “урци€  палатков  театър на камион.

17. —емейството ви подкрепи ли ви в желанието ви да станете театрален артист ?
---ћайка ми да , но баща ми имаше право да се страхува ,след като вид€ магазинните предавани€ . азах :ТТјз ще имам един подреден животТТ, но не можа да отхвърли опасени€та си .—порихме.Ѕаща ми  каза :ТТќт 500 човека  ще можеш ли да бъдеш  сред първите 10  ?ТТ.ќстанах и започнах в ќбщински€ театър.ѕосле казах :ТТўе вл€за в консерватори€таТТ. ќтново имахме криза.ќт €вилите се 600 на изпита аз б€х един от петимата мъже приети в консерватори€та.“ози път  казаха: СТўе се дипломираш и ще останеш гладенТТ.«авърших си училището.ѕо него време беше наистина трудно да се влезе в  театъра, а и телевизи€та не беше така попул€рна както сега.

18. акво направихте ?
---≈дна година работих в цирка.ѕосле ƒържавни€ театър проведе приемен изпит,взех  го и започнах да игра€ в ƒи€рбакърски€ държавен театър.

19.Ѕаща ви сега като ви види на екрана какво казва ?
---ћного е щастлив.» брат/сестра ми стана  артист.Ќего/не€  подкрепиха.(смее се )ћоже би , ако баща ми не насто€ваше / упорстваше/  толкова ,н€маше да стана артист.—ега  му изказвам  безкрайната си благодарност.

20. ѕрез годините в консерватори€та баща  ви ли ви даваше пари  или вие сам сто€хте на краката си ?
-- ака ми  ме изучи .¬ цирка играх като пал€чо.Ќо не говор€ за тези , които само си бо€дисват лицата и нищо не прав€т,те не са пал€чо. “ова е смешно / шутовско/.¬ днешно време те се наричат  смешници /шутове.¬ пал€чото има  тъга/печал  и комеди€.ћного са важни обувките и носа му, те показват характера му.„увствата/емоциите  му са големи  и дава/прибав€ много неща към актьорската игра.

21. »махте ли големи финансови затруднени€ ?
---“ри месеца след  като се дипломирах от консерватори€та , в истински€ смисъл на думата б€х СТ на  нулаТТ. азах си :ТТ”чилището свърши,какво ще прав€ сега ?ТТ.
«ащото н€мах никакви пари, а и от никого не поисках.ѕодадох молба за сервитьор. ¬ “урци€ аз  първи  започнах работата - аниматор в ресторант, после  работих аниматор в дискотека. упувах нещо от бакали€та и казвах : СТЅате , утре ще плат€ТТ, на следващи€ ден отивах в другата бакали€.ѕосле заради тези бакалии  си казах : СТ јз сега по кой път ще минавам ?ТТ.ѕрибирах се у дома си вървейки по Tandoğan,обикал€йки зад  Anıtkabir /мавзоле€  на јтатюрк/ (смее се).Ќо спечелих пари и се разплатих с всички. огато отида в јнкара непременно се отбивам при т€х.

22.ќт колко години сте женен ?
---ќт 6 години сме женени.«апознахме се докато пускахме хвърчила,моето хвърчило падна пред съпругата ми Ѕихтер,влюбихме се един в друг.

23. ƒомът ви е в јнтали€.Ќе ви ли е трудно посто€но да идвате до »станбул  заради снимките ?
---ћоже ли да не е трудно ?  ¬ »станбул оставам  у братовчед /ка си .“ъй като имам постановки в  ƒържавни€ театър в јнтали€  пътувам посто€нно.«асега не мислим да се местим в »станбул.

24.—ъпругата ви не се ли оплаква от тази принудителна разд€ла ?
---–азбира се ,че се оплаква.Ќо ние сме разделени от ден€, в който сме се оженили.Ќа следващи€ ден след сватбата ни аз  тръгнах на турне.

25 . —игурно това ,че и  съпругата ви се занимава с изкуство е един авантаж по отношение на това ,че ви разбира.
---ќпределено.»маме силна връзка.ќще повече се привързваме един към друг.ќт 6 години насам  , може би да се  се събере  само един месец  да съм  си л€гал в собственото  ни легло в дома ни.

26.  акви изненади очакват зрител€ през нови€ сезон на СТ¬¬ТТ ?
---¬ече ще гледаме истинската истори€.ўе вид€т по-интензивни  емоции.ћоже да се по€ви  любов за —юмбюл ага.

÷итирай

ћнени€: 333
мила —≈¬» безценна си Hug —Џ–ƒ≈„Ќ» ЅЋј√ќƒј–Ќќ—“»
за това прекрасно интервю Peace

ќще в началото започва много интересно и трогателно с въпроса
»скам да ви кажа добре дошли в живота ни .«ащото  заедно с СТ¬¬ТТ всеки започна да говори за вас.»нтересуват се от —елим Ѕайрактар.
много мило ми стана - все едно аз съм Ѕайрактар Very Happy но той заслужава това признание Peace
Ќ€кои неща са ни познати други не- но общо взето е много интересно
много образно обрисува жестоката истина за евнусите Shocked наистина жестоки времена
но ако зависи от мен - бих го приложила и в днешни времена спр€мо педофилите #Cussing out но това е друга тема Naughty
√овори и за втори сезон- започва истинската истори€ newsm78  за великолепни€ век ли Thinking и за неговата любов smile3506
ѕредсто€т ни нови емоции с втори сезон Love
÷итирай

ћнени€: 1
—еви, огромно благодар€!  smile3525
"¬ече ще гледаме истинската истори€.ўе вид€т по-интензивни  емоции.ћоже да се по€ви  любов за —юмбюл ага."

ќткога чакам сценари€т да премине към повече достоверност! —лед по€вата на "хасеки ћахидевран" почнах да гледам всичко под лупа. –адвам се на допълнителните сюжетни линии, но историческата истина също е важна. ћожеха да си € наричат "първата жена" и пак щ€хме да разберем, че заема важно м€сто в харема.  ато се наредиха около масата мъжете и жените също ми дойде в повече. Ќ€кой си (√ритти) е допуснат да контактува със сестрата и жената на султана. ƒа бе, да! Ќ€кой запознат с истори€та на ¬енеци€ да каже, но по мои спомени по това време католичките са доста ограничени в контактите си с мъже извън семейството. Ќе е ли причината да се по€ви карнавалът във ¬енеци€ именно това - да сложат маски всички и да изл€зат на улицата при останалите. ѕрез останалото време жените са излизали навън за да идат на черква и при роднини на гости. Ќали не бъркам?
÷итирай

Varna

ћнени€: 277
√ј¬»,
ѕрава си май! Ќаправи ми страхотно впечатление като гледах един филм....ох, не се сещам името му, ooooh! за една куртизанка ставаше на въпрос. ћисл€ че, и името на филма беше  уртизанката.....“а като € обучаваше мама и, и € вкара във една бибилиотека и и каза....тука могат да влизат само куртизанки.
ƒругите жени н€мат право!!! ...ќблещих се ей така #Crazy защото обожавам да чета. ћоже ли да си представите,....... забран€вано им е било дори да посещават библиотеки ooooh! » това за жени, които са били от богатото общество и се предполага, че са можели да четат и пишат. Ќо въпреки това, книгите за т€х са забранени Shocked
 онтактите €вно са били ограничавани много....

ƒействието на филма беше във ¬енеци€.
« ѕоследна редакци€: сб, 09 юли 2011, 16:20 от DELTA_DELTA »
÷итирай

√ј¬» Hug
ƒелта Hug
сетих се за филма,гледала съм го- и на мен ми направи силно впечатление,но не се сещам името newsm78
«а да се срещнат жените с н€кого тайно дори,винаги са придружавани от дойки,верни прислужнички...
ј за книгите- още едно превъзходство на мъжете над жените може би Mr. Green
÷итирай

Varna

Ћ»Ћ»,
‘илма завършваше пак много поучително....ѕри€телката на куртизанката ко€то е от стар аристократичен род € моли ...да направи дъщер€ и куртизанка, да € обучи за това....ј главната
героин€ € пита защо иска това от не€....јристократката отвръща.....ще е образована като тебе, ще
може да чете книги, ще може да излиза спокойно, н€ма да е затворена като мене във клетка, ще диша свободно....÷итирам по памет, отдавна гледах филма, но това никога н€ма да го забрав€, защото наистина б€х шокирана.

» винаги си повтар€м...Ѕоже, Ѕожееей, добре, че не съм родена във они€ толкова тежки за жените времена ooooh! ў€ха да ме изгор€т на кладата.....

»звин€вайте момичета за ќфф-а, но √авито добре отвори въпроса за жените от «ападна ≈вропа, и ме подсети за този филм. ўе е интересно н€ко€ от вас да знае повече за жените от този период и да се направи съпоставка за там и ќсманската импери€.
ћъжки времена от вс€къде и от където и да го погледнеш е било, ама €коооо мъжки... #Cussing out
÷итирай

¬арна

ћнени€: 154
ћисл€ че говорите за филма —ъдба на куртизанка  Rolling Eyes
÷итирай

ћнени€: 0
...........................................
»нтервюто със —елим Ѕайрактар.
10. ƒобре , а ако в периода,  през който ’юррем  живее в харема , поставим —елим Ѕайрактар, той  какъв ред ще въведе там ?
---ћного хубав въпрос .ўе премахна монархическото устройство.ў€х да създадам един куп партии, щ€х да премахна неприкосновеността.ў€х да намал€ заплатите на нивото на  нормални служителски  заплати .Ќ€маше да има нещо наречено харем.јз сега ти начертах една модерна структура.≈то затова  не бих искал да съм жив€л в миналото.

12. јко в момента жена управл€ваше “урци€, как ли щеше да изглежда ?

Sevi_nil , страхотна работа джанъм - за което искренно ти благодар€  bouquet !

10 и 12-и въпрос са много добри , като на 12-и си позвол€вам да допълн€ —юмбюл€  Peace

ƒокато AP Parti е на власт , “урци€ никога н€ма да има премиер-жена . ƒобре,  че на скорошните избори хората на ≈рдоган не можаха да спечел€т 330 места в ћеджлиса ( имат 326 от 550 общо ) за да могат да прав€т самосто€телни конституционни промени ....

» даже см€там ,че ако " умерените " исл€мисти не б€ха толкова години на власт , сега с вас н€маше да гледаме и коментираме  филм за султан —юлейман  Peace .

ѕървата жена-премиер на “урци€ във външно-политически план беше много успешна . «а съжаление ,ситуаци€та вътре в страната беше по- различна - неудачите б€ха повече  , но за мен като ц€ло “ансу „илер си остава политик с огромни заслуги към —ветската “урска –епублика  Peace

ћалко инфо за г-жа „илер от уйкипеди€та ( за тези които слабо € познават ) :

http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%A2%D0%B0%D0%BD%D1%81%D1%83_%D0% … D0%BB%D0%B5%D1%80    

» избрани  нейни снимки от предизборен период  ( за съжаление музикални€ фон е неподход€щ на фона на Ћозунга  - " ƒостатъчно " ) :

http://www.youtube.com/watch?v=H9cQYS3flhM  

bouquet

÷итирай

ћалко спам

ƒелта, напомни ми за библиотеката в ≈фес.  Embarassed  ћъжете са влизали в библиотеката, после през подземен ход са пресичали улицата и са се отзовавали в публични€ дом.  35

нигите са били "скъпо удоволствие" на запад. ƒоста дълго писмени€ език е бил латински€.   ѕредполагам, че това е допринесло жените да сто€т далече от четене и писане. «а т€х е било важно да се религиозни и да могат да управл€ват домакинството, а това включва други умени€.

ѕри нас е било точно обратното. ќт по€в€ването на глаголицата, а после и на кирилицата, гол€ма част от богатите българки са можели да пишат и четат. ћоже би по тази причина първите признаци на –енесанса се про€в€ват при нас (независимо, че ни учат, че се по€в€ва в »тали€). “ова са езиковата реформа по времето на патриарх ≈втимий и   образът на ƒесислава в Ѕо€нската черква. ѕосле идват османците и натам го знаем.
—ъщото е и във ¬олжска Ѕългари€ - независимо че стават мюсюлмани, жените не се забулват и не се "оттегл€т" в къщи. ћомичетата са ходели на училище и са били обучавани от жени.
¬ османски€ харем не само са обучавали наложниците да четат и пишат, но са ги учели и персийски - езика на поези€та.

÷итирай

ѕропуснах да напиша и за –уси€. «а тези жени е написано изрично, че се били образовани и затова см€там, че те са изключение от общата практика.

“ам съм чела за 3 жени, които са можели да четат и пишат и са били царици.
ѕървата е кн€гин€ ќлга, а за не€ една от хипотезите е, че е била българска кн€гин€ и се е казвала ≈лена.
¬тората е принцеса —офи€ (забравих как € прекръстват в –уси€) - последната ¬изантийска принцеса.
“ретата е снахата на цар »ван √розни (16 в.) “€ ходела навс€къде с брат€та си и понеже те били избрани да си игра€т с малки€ син на цар€ и винаги били с него, всички заедно стигнали до класната ста€.

÷итирай

ћнени€: 34
ћерси на всички за интересното инфо  bouquet
ќт интернет  Peace (Ќ€мам познани€  Sad за да прецен€ достоверността  Thinking, но пък авторката прави интересни паралели и има при€тен (пиперлив  Mr. Green) изказ Wink )

"куртизанката от ¬енеци€ (т.нар. cortigiana onesta), хетерата от ≈лада и гейшата от япони€ си приличат като две капки вода Ц въпреки гигантските времеви и пространствени отсто€ни€ помежду им. “€ може да се казва ¬ероника ‘ранко, јспази€ или Ќитта —аюри, но отвътре е една и съща жена. –€дък вид самка, трудна за ловуване, чи€то скъпа кожа би красила пода пред камината на вс€ка дневна. —лед като € одерете с удоволствие Ц със същото онова удоволствие, с което набедените за вещици куртизанки, са ги качвали на бесилките и кладите... јлитератите см€тат, че

хетерата/куртизанката/гейшата извършва основно сексуални услуги

—лава богу, за алитератите, които не четат и не познават истори€та, прав€т филми като "—ъдба на куртизанкаФ или "ћемоарите на една гейшаФ. ’етерата/куртизанката/гейшата е била притежателка на уникален, завиден женски статус в н€когашни€ шовинистичен мъжки св€т. “€ единствена сред посестримите си е разполагала с привилеги€та да има собствен доход, самосто€телност, професи€, право на мнение. —амо т€ е била допускана като равна в най-св€тата обител на мъжете.  ъде? Ќа пиршествата, мислите си... Ќе. ¬ библиотеките.

Ќай-образованите и ерудираните, най-интересните и остроумните, най-попул€рните и одумваните жени от миналото са именно тези жени. ¬ъв време, когато само мъжете имали професии, а жените били просто жени, единствено на куртизанките се позвол€вала идентичност. ƒнес см€таме диференциаци€та си и €сно за€вената си  самоличност за даденост. Ќо навремето под общи€ знаменател "куртизанкиФ са попадали всички привлекателни жени, упражн€ващи на практика интелектуални професии.

¬ероника ‘ранко от "A Destiny of Her Own"

e всъщност талантлива средновековна поетеса и писателка. ’етерата јспази€ е не само спътничка на ѕерикъл, но и философ, учителка на —ократ. » двете са ключови за времето си политички (виждате ли как та€ дума н€ма женски род?!), понеже са "чужди телаФ, пришълки, не са били овластени по силата на н€какво родово или съпружеско право.

–ибарската дъщер€ —аюри от "ћемоарите на една гейшаФ (јртър √олдман, 1997 г.) постига статута на артистка, владееща до съвършенство изкуството на развлечението и на разговора. ¬ други географски ширини т€ би била прочута певица, танцьорка, музикантка, дипломатка или дори разузнавачка...

ƒа, куртизанките единствени имали право да живе€т без брак

и да се самоиздържат, да четат и твор€т, да пе€т и пи€т, да обсъждат политиката и обществените дела наравно с мъжете управници, но и цената на свободата им също била прескъпа. ¬ъв времена на бедстви€ и епидемии точно техните кожи провесвали по площадите. ¬ъзхищението и стигмата винаги върв€т ръка за ръка. ј вещиците и черните котки били най-лесните мишени и изкупителни жертви.

» накра€, за секса. Ќе че сексът не е бил част от програмата, но сексът с този вид жена струва твърде скъпо Ц пон€кога царства и империи. ≈ колко са мъжете, готови да плат€т такава цена?"
÷итирай

Varna

Peregrin, 
                    newsm20

÷итирай

—трахотни сте Hug
винаги има интересни неща за четене или нещо ново да научи човек в темата Peace
ѕерегрин bouquet много заинтригуваща находка Peace на един дъх прочетох поста ти.
√ледала съм и "ћемоарите на една гейша", имам книгата...
ќсвен това сега се сетих за една книга ,ко€то четох преди много години  и не помн€ автора-"јтин€нката “аис"- роман за истори€та на хетера...
така, че този паралел- хетера,гейша,куртизанка... картината ми  е €сна почти Love
÷итирай

ћнени€: 284

http://www.cas.sk/clanok/194198/koniec-rozpravky-seherezada-sa-b … e-manzelstvo.html
≈то една стати€  за ’.≈. ,Ѕ.  , и ћерием със снимки,ако желаете мога да € преведа.
÷итирай
0 ѕотребители и 1 √ост преглежда(т) тази тема.
135-149 от 736 отговора