Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 10 дек. 2005, 08:09 ч.

Гнойна ангина

• 3 817
  • 26
  •   1
Отговори
Много съм притеснена Cry-малкия миналия месец след ваксина ми направи гнойна ангина-пихме Зинат newsm78(може и да бъркам точното име) 5 дни и се оправи, но ето че няма и месец и пак сме с гнойна ангина Shocked този път изписаха Аугментин-пие го от 8-ми следобяд т.е. от 1 ден и снощи забелязахр 'е коремчето му е някак странно издуто и като го пипам ужасно твърдо.Легнахме сир спа някъде 2 часа и се събуди като постоянно се чеше на корема и той още по издут и по твърдр направо се изплаших и реших дозата която трябваше да се дава в 12 да не му я давамр дори и тазсутрешната не дадох-ще изчакам малко и ще се обадя на лекаркатар за да смени евентуално АБ но искам да попитам дали някой е лекувал гнойна ангина без да е давал АБ?Моля споделете, че много ми е притеснено Praynig

# 1
  • с/у ОколоМръсТното
На сина ми не му понася добре Аугментина. Винаги го заменям с Курам. Но и при последния пак си го боли коремчето и има леко разтройство Close
АБ се дава п/в усложнения, а не като средство за лечение на самата гнойна ангина. Опитай се да му "обереш" гнойта с Гранофурин примерно. Докато му избива гной, все ще ти вдига Т.
Давай му повечко чай, ако може да е с лимон, вържи му на гушката шалче, но да е доста часове с него (примерно цял ден). И разните му там цитрусови сокове...
Успех в лечението  Peace

# 2
Шани, той от снощи не пие АБ, дали ще мине без да давам друг newsm78 да речем да му правя компреси с белтък и пудра захар ooooh!

# 3
Едва ли ще оправиш гнойната ангина с компреси, но можеш да пробваш. Зината, който сте пили предният месец е добър антибиотик, но 5 дни са му били малко. По принцип антибиотик се пие 7-10 дни, или изобщо не се прие, защото така спираш лечението посредата и има голяма вероятност да е останала недоизлекувана инфекцията и затова сега да е повторила. Мен повече ме притеснява надутият, твърд и балониран корем, това е нещото, което трябва да види лекар, защото има две вероятности, първата е да не е акало детето скоро, а втората да има някакъв проблем с коремчето, така че моят съвет е да го заведеш на лекар., но не мисля, че ти е от антибиотика, Аугментина няма такова странично действие.

# 4
  • с/у ОколоМръсТното
АБ се дава п/в усложнения, а не като средство за лечение на самата гнойна ангина. Опитай се да му "обереш" гнойта с Гранофурин примерно. Докато му избива гной, все ще ти вдига Т.

# 5
Едва ли ще оправиш гнойната ангина с компреси, но можеш да пробваш. Зината, който сте пили предният месец е добър антибиотик, но 5 дни са му били малко. По принцип антибиотик се пие 7-10 дни, или изобщо не се прие, защото така спираш лечението посредата и има голяма вероятност да е останала недоизлекувана инфекцията и затова сега да е повторила. Мен повече ме притеснява надутият, твърд и балониран корем, това е нещото, което трябва да види лекар, защото има две вероятности, първата е да не е акало детето скоро, а втората да има някакъв проблем с коремчето, така че моят съвет е да го заведеш на лекар., но не мисля, че ти е от антибиотика, Аугментина няма такова странично действие.

Ами той наистина има запек но и не беще акал 6 дни #Crazy и коремчето не беше нито подуто, нито твърдо-за това си мисля за аб-

# 6
 Тази сутрин вече коремчето е добре-не е подуто , нито твърдо.Вече незнам какво да мисля-но Аугментин несмея да давам-ще звъня на джипито.

# 7
Е, нямам думи просто....звъня на джипито и първия път ми затваря телеф., а втория въобще не вдига....това се случва за втори път като звъня в почивен ден и да не отговаря...и се обадих на частен педиатър, та той ми каза , че мога да продължа с даването на Аугментин и , че коремчето не е било подуто от АБ , и въобще ме успокои човека, а тая нашата ми идва вече да я  #2gunfire

# 8
  • sofia
тая нашата ми идва вече да я  #2gunfire
Ами тя тая си е точно за  #2gunfire! Как така ще ти затваря телефона и няма да ти вдига?! Каква етая лекарка  #Cussing out.
А за Аугментина не съм чувала подобно странично действие. Моя бебко го пи преди месец пак за лекуване на гнойна ангина, нищо му нямаше. Най вероятно коремчето му е било подуто от запека. Дано по скоро се оправи детенце!

# 9
Цитат на: shoni
...но искам да попитам дали някой е лекувал гнойна ангина без да е давал АБ?Моля споделете, че много ми е притеснено

Росито изкара 2 гнойни ангини за един месец, като и двата пъти се излекувахме само с хомеопатия без антибиотик. Защото ми беше писнало от антибиотици - седмица преди да се разболее от гнойната ангина бяхме изпили 3 различни антибиотика едно след друго без почивен ден. #Cussing out

Цитат на: Шани
АБ се дава п/в усложнения, а не като средство за лечение на самата гнойна ангина.

Добре де, аз до калкото знам (но може и да бъркам) гнойната ангина се причинява от бактерии, или поне в повечето случаи е така. А това значи, че АБ  се пие, за да лекува (да "трепи" бактериите), а не само да предпазва от усложнения. Не е ли така?

# 10
Точно така Na na
Просто гнойна ангина как минава без антиб.не ми е чсно..

# 11
Шоши,аз ти писах за нишадъра и се надявам да си получила съобщението ми.

# 12
  • софия
говорете ,говорете....аз съм вече спец по гноините ангини..Моята дъщеря изобщо не си поплюва и всеки път ги изкарваме с темепература 40 40,7.Представяте ли си?Последният път даже и взвха две колбички кръв от вените за да и изследват ниакакъв си протеин защото е заболяха коленете,а зная че честите ангини водят до ревматични последствия или удрят в сърдечната област-можете да си представите какво изживях,но слава богу всичко си беше наред.
  Моят съвет е да попиташ лекар дали може да ползвате лекарството Тонзилотрен-хомеопатично е и като се има впредвид горенаписаното от мен за тежкото положение на нешите ангини,всеки път се оправяме с него.само да добавя че преди две години дъщеря ми изкара ангина с 40 градуса,изпи 2 шишета аугументин и температурата не падна нито за миг през тази една седмиоца,ходихме даже и в исул и лекаря там искаше да ходим да и вадим сливиците,но тъи като този лекар изобщо не ми хареса ,защото не си направи труда да ми обясни  какво се случва и защо е толкова зле положението,а само ми каза " ооо ще пиете аугументин и трето шише  ше пиете...",аз разбира се си плюх на петите и аиде да ме ниама.не знам какво и стана но него ден и падна температурата,При следващата ангина нашият лекар които не хомеопат а лекар като лекар реши да пробваме с този тонзилотрен, и така вече това е нашето лекарство,даже е много приятно защото се смуче и не изживявам ужаса да си гоня детето с лъжицата И ЛЪЖЕИКИ КОЛКО Е ХУБАВО ТОВА СИРОПЧЕ,а вътртешно да полудявам от ужас че и давам антибиотик #Crazy

# 13
тая нашата ми идва вече да я  #2gunfire
Ами тя тая си е точно за  #2gunfire! Как така ще ти затваря телефона и няма да ти вдига?! Каква етая лекарка  #Cussing out.

Ами, да такава е за жалост иначе като специалист я бива, поне мене ме устройва като сравнявам с другите.За сега е идвала един-единствен път(не че я викам всеки път като са болни) за големия, който беше с висока Т и бебо беше още съвсем малък и за това не посмях да ходя до поликлиниката(а беше и работен ден)

Цитат на: shoni
...но искам да попитам дали някой е лекувал гнойна ангина без да е давал АБ?Моля споделете, че много ми е притеснено

Росито изкара 2 гнойни ангини за един месец, като и двата пъти се излекувахме само с хомеопатия без антибиотик. ?

Чета много , че хомеопатията помага , но явно трябва да търся услугите на някой доказал се newsm78 Аз имам една хомеопатка-добра е(на големия му излекува Атоп.дерматит), но много ми е далече и незнам.

# 14
И друго искам да питам-след като свършим АБ трябва ли да му вземат секрет от гърлото, за да се установи, че гадостите ги няма ooooh!

Редакция на ключовите думи на тема

Общи условия

Активация на акаунт