Цистит и страх *Б*

  • 79 769
  • 105
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 305
Да и при мене като намаля и спря лактофлора се наблюдава дискомфорт. При мен оплакванията са от гъбички. За това и пробвах сега ентеросана /противогъбния вагинален/, защото бях спряла за няколко седмици лактофлора и исках да пробвам друг подобен препарат.
Цистита тогава беше някакво замърсяване и слава Богу се оправих бързо.
На всичко отгоре съм алергична към кандида /макар, че те нормално присъстват във вагиналната флора/ и за съжаление  ще трябва да си помагам доста с такива пробиотични препарати.

# 16
  • На един клон
  • Мнения: 1 064
Гризке,да ти разкажа за моя опит с цистита.
Аз докато взема мерки,и вече се напикавах,имах видима хематурия(кръв в урината..).Иначе-никакви болки.
Прибраха ме в болницата(мед.асадемия),не си спомням там с кво ме лекуваха,то цветна снимка ми правиха,чудеса.......
Искаха и биопсия да ми правят,не че било наложително,абе..като се засилят в тия университетски болници и става страшно.
Както и да е,отклоних се малко,ма не мога да мълча,знаеш.
После,примерно 3-4 месеца си бях екстра,и после пак бактерии.
Лекар,стерилна,антибиотици - нема бактерии.
След 3 месеца - бактерии.....и т.н. не знам колко пъти.
И накрая един доктор като ме почна,с 3 различни медикамента(в моя случай - нелидикс,и още 2 ,които не си спомням)10 дена - едното,10 дена - другото и накрая да ги довършим 10 дена-третото.
И ги ликвидира,да чукна на махагон!
На теб съвети дали ли са ти - за ежедневните неща,какво да правиш?

# 17
  • Мнения: 3 376
Ами Гелче, препоръчаха ми да се мия с Триклобактер, предписаха един чай за бъбреци - Кидни, и някакво имуностимулиращо срещу пикочни инфекции, мисля че Уростим се казваше. Само че последното ме предупредиха, че трябва да почна да го взимам едва след като се оправя от инфекция, а така като гледам в момента не е подходящо...

# 18
  • при любимите ми хора
  • Мнения: 152
VERA kakvo значи 4е си алерги4на към кандида????

# 19
  • Мнения: 229
Чудех се дали и на мен някой може да ми помогне със съвети. Доста често ми се появяваше цистит на принципа ту го има ту го няма. Сега цистит нямам, но явно имам някакъв проблем с урината. Пия много вода и въпреки това урината ми постоянно има много странен мирис - нещо като на развалени яйца и миризмата е много остра. Не знам дали не са някакви микроби или възпаление на пикочните канали. Наскоро бях в страна с тропически климат и там водата е опасна - може да съм прихванала някакви тропически микробил Ще се радвам ако някое мамче има такива проблеми с урината да ми пише. Не мога да си обясня какво е - аз се храня природосъобразно, не ям месо, спазвам лична хигиена...

# 20
  • София
  • Мнения: 1 067
Сладуранка,
това с миризмата на урината и при мен го имаше... много се бях притеснила, но беше от бактериите, който имах, но откакто исзекувах цистита (да чукнем на дъво) и това ми мина.
Консултирай се с лекар, може още да имаш бактерии, но да нямаш кризи на цистита. Стерилна урина да ти псунат най-добре.

# 21
  • Düsseldorf
  • Мнения: 503
Здравейте и от мен!
Ужасна е тая болежка, наистина! И аз си патя от нея от 2 години насам, мине-не мине някой месец и пак се възобновява. Носех си Нелидикса в чантата и пиех като ме заболи, действаше добре, до един момент... Вчера си взех последните изследвания - и се оказа, че вече съм резистента към него, аз се чудя защо не ми помага...
На всичкото отгоре преди няколко седмици спрях противозачатъчните, защото решихме, че искаме бебе, и не знам какво става по тая линия, много е рано. Направих си тест преди да почна антибиотика (изписаха ми Оспексин) и беше отрицателен, но нищо не е изключено още и съм в ужас.. Знам, че не е никак желателно да се пият антибиотици първия месец, ама... Толкова искам бебче, но сега се моля да не е станало точно в този момент....  Cry
Така че ходете на лекар и на разчитайте на лекарство, което веднъж е помогнало.....
Стискам палци на всички да са здрави!
А форумът е супер, радвам се, че го открих!

# 22
  • Мнения: 1 840
Аз също хващам цистит от настинка - това лято на два пъти заради пустата суета - да ми се вижда голото пъпче. Помага ми Ципрофлоксацин. Мила, няма нищо спешно, по-добре се излекувай, за да не си слагаш мераци после и да се притесняваш девет месеца.

# 23
  • Мнения: 260
Аз лично нямам диагностициран цистит, обаче от Нова година насам ми се появи болка при уриниране (по-точно в края му). Даже веднъж-два пъти имаше и розова слуз, която ме хвърли в паника, като се има предвид, че съм прясно бременна Confused и ме тресат обичайните притеснения.
Отидох на доктор и се оказа, че причината са песъчинки в пикочния мехур. Предписа ми хапчета Роватинекс. Както четох обаче песъчинките често са в резултат на цистит и имам съмнения по този въпрос.

При мен болката е ниско долу при уриниране и непосредствено след него. Как се открива цистита, с изследване на урината, кръвни изследвания?
Ще похваля Роватинекса, пих го два-три дена и вече има облекчение.

Поздрави на всички и пожелания за много здрави и сладки бебчета!

# 24
  • Мнения: 1 612
Знам, че не е никак желателно да се пият антибиотици първия месец, ама...
Искам само да споделя, че това не е съвсем вярно.
Като правих инвитрото се разболях в деня преди трансфера.
След трансфера ми изписаха антибиотик и ми обясниха, че няма за какво да се притеснявам з-о до 9-10-ти ден от своето развитие ембриона е най-защитен.
Аз вярвам на лекарите от клиниката, все пак те си знаят работата.

# 25
  • На един клон
  • Мнения: 1 064
Как се открива цистита, с изследване на урината, кръвни изследвания?
Отиваш в аптеката и си купуваш стерилни контейнерчета за урина.
Сутрин ставаш,без да си ходила до тоалетната,правиш си изряден тоалет,и после първата струя-извън контейнера,събираш средната порция от първата сутрешна урина.
Това можеш да го направиш и без да се занимаваш с напавления и щуротии от докторя,стига да имаш 10 лв. за изследването.
Отиваш скоростно до лабораторията,и го предаваш.Доколкото знам,може и направо в ХЕИ.
Казва се "стерилна урина" - открива се дали има бактерии или кръв.
Ако е стерилна - ок.
Ако има нещо - те ще ти направят в същото изследване антибиограма и вече ще трябва да посетиш задължително доктора си,за да ти направи схема за лечение.
Без да се шашкаш,но според мен си го направи,да ти е мирна главицата!  bouquet
Можеш да си го правиш периодично,ако те съмнява нещо.
Иначе,принципно докторите почват първо - няколко дни обикновена урина за изследване,па после - стерилна...Няма смисъл,според мен, да се мотаешщом си имаш съмнения.
Айде,и като се подуеш,да пратиш снимки!  bouquet

# 26
Петка, и аз съм с цистит (хроничен) и знам колко е неприятно.За съжаление сексът влошава симптомите.На мен много ми помага "5-Нитрох", но ако не искаш хапчета може да облекчиш симптомите си с топло на краката и корема,много течности-освен билков чаи и мин. вода взимаи разторимо витамин С и 1 л. сода за хляб разтворена в 1 чаша вода. Успех!  bouquet

# 27
  • Мнения: 229
На мен лично за облекчаване на болките от цистита много ми е помогнало мечото грозде /Билка/.

# 28
  • Мнения: 3 376
VERA kakvo значи 4е си алерги4на към кандида????

Това до колкото знам означава, че кандидата ти носи много повече неприятности, от колкото на другите хора. Например, ако при всеки човек тя води до сърбеж, при тебе сърбежът и паренето са непоносими, освен това благодарение на кандидата имаш обрив, може и температура да вдигнеш и т.н. Всъщност кандидата води до образуване на отпадни вещества в организма, които са токсични, и алергията най-вероятно е по-скоро към отпадните продукти, от колкото към самите гъби.

# 29
На мен лично за облекчаване на болките от цистита много ми е помогнало мечото грозде /Билка/.

Чувала съм много добри отзиви за тази билка, но още не съм пробвала. Щом казваш ще взема и аз да опитам. newsm78

Общи условия

Активация на акаунт