Цистит и страх *Б*

  • 79 754
  • 105
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 4 070
Всичко зависи от това какъв ти е цистита, аз до сега съм имала няколко пъти -1 път един док. ми беше дал някакъв антибиотик и беше преценил,че трябва да го пия на 6 часа, но двама аптекари ми отказаха да ми го продадат заради това. После всеки др. път съм пила само бисептол (нали знаеш,че той е като лек антибиотик и е за оттоци), но също така няколко пъти когато съм чувсвала нещо съм си слагала топло между краката-ТОВА Е НАЙ-ЕФИКАСНИЯ ЛЕК. Но аз никога не съм пишкала кръв, а свекърва ми и една приятелка си докараха хроничен цистит, което е много лошо. Дори девийката се напикваше на съм, така че лекувай се, но ако питаш мен искай мнението и на др. лекар.
Успех!!
А за забременяването не се притеснявай много и аз така се бях отчаяла и имах някакви кисти един месец и след тях стана чудото и когато се получи си убеден,че наистина това е времето за да се роди твоето бебче.Аз исках да родя тая година, но ще родя (жовот и здраве др. година февруари ) и наистина си мисля,че това е момента.
Успех и много късмет!!

# 76
Здравейте и от мен! Аз също от 2-3 години страдам от цистит. Не зная дали е хроничен или не, но на всеки 2-3 месеца ми се появява. Първоначално започнах лечение с ципрофлоксацин, който имаше много бърз ефект и след приемането се чувствах добре. Проблема е че причинителят на цистита ми е гадната бактерийка E.Coli, която въпреки приемането на антибиотика след известен период пак се появява и старата песен на нов глас ...  Sad Първо ми бяха изписани инжекции Гентамицин за 7 дни заедно с ваксината Уростим, която приемах в продължение на 4 месеца. И това не помогна - след по малко от месец, изследванията пак показаха наличие на E.Coli. Купих си и Мечо грозде на капсули и през времето когато ги пиех нямах никакви оплаквания.Спрях ги преди около 2-3 седмици и резултатът пак е на лице... цистит!!! Този път ми изписаха Неоринал, който го пия заедно с Мечото грозде, но не зная дали нещата няма да се повторят отново... Засега помага, но все още ги приемам...
Кръв никога не съм уринирала, но и на мен ми казаха че имам малки песъчинки в единия бъбрек, което било нормално за всеки човек, но все пак се препоръчва приемане на поне 1,5 - 2 литра вода smile3506, което е много добре за организма като цяло, но лично аз с много зор успявам да изпия 1,5литра....

# 77
  • Солун/Велико Търново
  • Мнения: 29
Здравейте, аз също от 2,3 години страдам от цистит .. пила съм Ципрофлоктацин .. неуренал , гентамицин на инжексии и какво ли не още .Минава за известно време и пак същата песен на нов глас ... Преди няколко месеца си намерих спасение - едно чайче , мисля че китайски беше , един лекар ми го предписа.В началото хич не ми се вярваше че може да помогне .Оказа се точно обратното. Още като изпия 1-вата чаша и чувствам облекчение.Там е работата че трябва да се пие редовно, а аз си го правя само като ме почне цистита.  Wink

# 78
  • BG
  • Мнения: 1 900
Успех Peace

# 79
  • Мнения: 29
И моя цистит беше от E.coli, пих ципрофлоксацин, нолицин, мечо грозде още някакъв антибиотик не му поня името, минава за известно време и после пак, щипане, парене, болки, пълен кошмар! Омагьосан кръг и непълноценен живот. Помогна ми единствено крайна диета и добавки към храната в продължение на 2 месеца. Диетата  направих като изчетох доста материал по темата какво дразни лигавицата на пикочния мехур и какво подхранва гадните бактерии. Лиших се напълно от кафе и кофеинови напитки, захар и всякакви захарни изделия, никакъв бял хляб и тестени изделия, никакъв алкохол, нищо газирано. Започнах да пия страшно много вода, при силен глад за сладко - малко мед, плодове, зеленчуци, чайове, месо и добваки към храната от Аква сорс. Купих си така нареченото "лесно начало" на Аква сорс, с чиито довавки се засилва имунната система, набавят се бактериите от които имаме нужда , защото при приемането на антибиотици убиваме всички бактерии в организма, а част от тях са ни необходими. От тогава цистит не съм имала! Един, два пъти имах леко парене и веднага прилагах кардиналните мерки с диетата и водата и веднага се оправиха нещата. Ако имате воля - пробвайте, успех!

# 80
  • Солун/Велико Търново
  • Мнения: 29
tiheri , аз също вземам добавки от Аква Сорс и сам много доволна  Peace

# 81
  • Мнения: 29
Браво Simple Smile и аз съм много доволна!

# 82
тези добавки с лекарско предписание ли са или не?
някой знае ли лек за по-дълготрайно излекуване?
 че и аз съм ту почва циститът, ту замира. мине не мине месец аз все с хапчетата под ръка. като знам, че ако ида на лекар той пак антибиотик ще ми даде...почвам чайчета различни, сокове и вода. но понякога и това не помага. тогава си пия каквото са ми изписали докторите. до гуша ми е дошло от всикчо това. и най-много се притеснявам ако дай боже някой ден реша да имам детенце как ще го родя при този сериозен проблем живо и здраво?!

# 83
Здравейте!  Hug
Ще съм много благодарна ако ме посъветвате по въпроса: Цистит и ранна бременност. Имам съмнения за бременност но за съжаление ми се появи и цистит. #Crazy Антибиотиците приемани за цистита ще ли навредят на евенуална бременност?  Rolling Eyes

Благодаря Ви много! И желая весели празници на всички!!!!  bouquet  bouquet

# 84
  • Временно
  • Мнения: 788
Здравейте!  Hug
Ще съм много благодарна ако ме посъветвате по въпроса: Цистит и ранна бременност. Имам съмнения за бременност но за съжаление ми се появи и цистит. #Crazy Антибиотиците приемани за цистита ще ли навредят на евенуална бременност?  Rolling Eyes

Благодаря Ви много! И желая весели празници на всички!!!!  bouquet  bouquet
Трябва да се консултираш с лекар на всяка цена. Peace

# 85
  • Мнения: 285
Вержи, има цяла тема в библиотеката по този въпрос. Чети!
И аз да си кажа.
Цистит имам от поминалото лято.Появи се при настинка.
Не ми откриха никакви бактерии в урината (стерилна), но имах парене и често уриниране. Изписаха ми антибиотик-Ципрофлоксацин.Пия 5 дни и на 6тия пак цистит.
И така няколко месеца си се лекувах с този Ципрофлоксацин и не се оправях. После пих какви ли не илачи и нищо не помогна, ни мечо грозде, ни Уренал.
Сега съм си купила една грейка от аптеката и като усетя, че циститът идва с пълна сила, слагам топла водичка в грейката, гушвам я между краката и за няма и 5 минути ми минава. При мен е много странно-лятото е повече, отколкото зимата. Отдавам го на разните инфекции по басейните. Преди да си купя грейката се оправях или с ютията или с шише с топла вода.
Сега както съм бременна се надявам да не ме сполетява, защото не може топло да се слага особено в началото.
Това са моите премеждия с цистита, почти съм го победила. Wink

# 86
Здравейте,по темата за цистита мога много да се оплаквам,мен лично ме мъчи от години SadТъй като в началото не съм го излекувала,сега вече е хроничен,което значи,че при най-малката настинка(особено пък зимата) веднага започва да ме свива.Пробвала съм преди години Цистон,помагаше но най-вече в началото.Сега от има-няма година пия Уростим.Това е ваксина от убити бактериални култури,която се приема в продължение на 2-3 месеца(при хроничен цистит) по 1 таблетка сутрин,като след този период се прави почивка поне 3 месеца.Аз вече пия 2-3 опаковка,но в същото време пия и Уринал(на Валмарк)-капсули от червена боровинка,т.к.именно боровинката е най-ефикасна при такива проблеми,защото не позволява прикрепването на бактерията,която предизвиква цистита към стените на пикочните пътища.Знам също така,че е Мечо грозда много помага,но ме е страх да пробвам,защото в указанието пише,че при стомашни проблеми(а аз имам хроничен колит) е възможно да се обостри.Много,ама много важно е да се пият големи количества вода и чайове и по щадяща диета(без сладко,солено).Това последното кой знае дали и кога ще го направя Whistling
Сега си мислех че съм добре,но от няколко дни се вея по студа(макар че се обличам като полярна мечка)и пак съм настинала и започнаха пак болките,които ме държат особено вечер будна и в напрежение и вече не знам какво да правя.Ципрофлоксацин гледам да пия само в краен случай,пак заради проблеми със стомаха и червата,а и знам че АБ понижават страшно имунната система.
 Tired
Ох,така се надявам някой ден да измислят магическо лекарство от което веднага да минава..или не,по-скоро от което изобщо да не хваща Rolling Eyes

# 87
  • Мнения: 22
        Здравейте! По темата цистита...До преди 4 месеца не знаех, какво представлява това заболяване..истината,е че от момента, в които започнахме да си правим бебче с мъжа ми и едва един месец след това ми се появи цистит...Така веднага на лекар, изследвания и т.н Пих антибиотици и след около 10 дни на контролен преглед, имах "здрава урина", както се изрази уролога.....До сега Embarassed!!!След 3 месеца и малко, когато се появи отново....Утре пращама урина за посявка и да видим.. Thinking
        Въпреки, че нямам никакви симптоми на вагинална инфекция се съмнявам, че може и да е това .Затова отново на цитонамазка, в най-скоро време...въпреки, че последната беше преди 6 месеца newsm78...
        Ако някой има някакво мнение, или подобни терзания ...нека сподели Hug
     

Последна редакция: вт, 20 яну 2009, 18:44 от Elena_85

# 88
  • Мнения: 285
Аз правих суматио посявки, стерилни урини и незнам си още какви изследвания.
Всичко чисто, а циститът още се появява от време на време.
Спрях да ходя на изследвания, спрях да пия каквито и да е лекарства. Минава ми примерно до час максимум без нищо да правя, а и рядко ми се появява вече.

# 89
  • Ловеч
  • Мнения: 145
След като забременях с щерката /вече на 16г/ ми се появи цистит /първият месец от бременноста/.
Изписаха ми цистенал и се оправих. Не знам обаче дали все още го произвеждат.

Общи условия

Активация на акаунт