Цистит и страх *Б*

  • 79 673
  • 105
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 194
   Привет rushsf!
   Две урини- обикновена и стерилна. Преглед при нефролог( да ти види бъбреците на ехограф). И много чай от липа.

# 46
  • Мнения: 3 499
Бях с цистит точно преди да разбера, че съм бременна.И пих антибиотик и няколко дни след това разбрах, че съм бременна.Гинеколога каза, че няма проблем, защото още не се е бил образувал ембрион толкова рано.

# 47
  • Мнения: 284
Аз съм с цистит и никога не съм пила антибиотик , варя си билката "Мече грозде" пия на ден по 1-2 чаши и ми минава  Hug

# 48
Петка, и аз съм с цистит (хроничен) и знам колко е неприятно.За съжаление сексът влошава симптомите.
Luci,
Какво имаш пред вид? Не трябва ли да се прави секс? Да не би да е от риск партньорът да те зарази наново?

# 49
  • Мнения: 686
ЗДравийте.Трябва веднага да отидеш на преглед при нефролог.ПРеди осем години и аз имах същите оплакваниия,но с месеци се самолекувах,като си мислех,че симптомите ще отшумят.Постоянно имах позиви да уринирам,а когата а тидех до тоалетна пусках само по няколко капки,придружено с болка,парене и смъдене.Урината ми беше премесена с кръв.После направих тежка бъбречна криза и отидох на преглед при нефролог.Дадох урина за изследване и докторите не можеха да повярват ,че не съм неразположена,гледахаме и на ехограф.Видяха че имам гноен абцес в единия бъбрек.Имаше голям риск за бъбрека ,но успяха да ме излекуват.Пишати всичко това,защото в последствие разбрах,че дотам се е стигнало поради моята небрежност.Всичко в началото е било един безобиден цистит,а не ми се мисли какво можеше да се случи.
 И сега понякога ми се възпалява цистита и си правя чай от Мечо грозде ,който наистина много помага,също помага и затопляне на пикочо-половата система.
 При секс опасноста е от попадане на бактерий в пикочния канал.
 Пожелавам ти да е нещо леко и бързо оздравяване.

# 50
hora neznam ! pomo6t !! !! dva meseca s cisiti li kvo e tva neznam pikam i me pari !! nekfi nelidixsi ne mo pomagat ! tuka sam se poburkala ! da ne e nekfa veneri4eska bolest !ama prosto nqma ot kade da e tq !!! cistit sam imala i predi !!! kakvo da pravq i da piq !!!!!!
ОТИВАЙ НА ДОКТОР ДА ТИ ПУСНАТ СТЕРИЛНА УРИНА, АКО ИМАШ E.COLI ИМАШ ЦИСТИТ.ПРЕПОРЪЧВАМ ТИ В ТОЗИ СЛУЧАЙ ДА ОТИДЕШ НА ХОМЕОПАТ. ЗАЩОТО АЗ ИМАХ ЦИСТИТ И 3-4ГОДИНИ МЕ МЪЧИ ПИХ КАКВИ ЛИ НЕ АНТИБИОТИЦИ,5НИТРОКС,ЧАЙ,ВАНИ. ЕФЕКТ ВРЕМЕНЕН. ОТКАКТО ПИХ ХОМЕОПАТИЧНИ ВЕЧЕ 2 ГОДИНИ НЯМАМ ПРОБЛЕМ. А АКО НЯМАШ ТЕЗИ БАКТЕРИИ МОЖЕ ДА Е НЕЩО ВЕНЕРИЧЕСКО. ИМАТ СЪЩИТЕ СИМПТОМИ

# 51
  • Мнения: 2 759
Лаборатория Цибалаб
УКАЗАНИЯ КЪМ ПАЦИЕНТА
Микробиологично изследване на УРИНА - стерилна урина (Урокултура)

        Дава се средна струя на първата сутрешна урина. Урина се отделя в специален контейнер, който съдържа пластинка с хранителни среди, прикрепена към капачката. Спазва се следната последователност:

    1. Извършва се предварително много добър тоалет на външните гениталии, без избърсване с кърпа.
    2. Отвива се капачката на контейнера и се изважда внимателно средата закачена за нея, като се държи по такъв начин, че да не се допира никъде, включително и по време на изпълнение на т. 3.
    3. По средата на уринирането, непосредствено от струята, урината се отделя в контейнера до неговото напълване.
    4. Затваря се капачката, като пластинката се потапя в урината.
    5. След една минута, средата с капачката се изважда, урината се излива и капачката с прикрепената към нея пластина се затваря плътно.
    6. Пробата се съхранява на стайна температура и се донася до 2 часа в лабораторията.

        Двукратното и трикратното изследване се провежда в 2 или 3 последователни дни. Не се допускат по-дълги интервали между тези проби.

Последна редакция: чт, 01 фев 2007, 22:30 от MechoPuh

# 52
Здравейте! Отчаяла съм се вече от тоя цистит. Прочетох всичките ви коментари и установих, че моите симптоми са същите като на някои от вас : при уриниране се отделя кръв, парене и УЖАСНО силна болка !!! Направо сълзи ми текат като излизам от тоалетната. За първи път имах цистит в 6 клас, защото съм будаленце и от тогава ходя с голи кръстчета... И въпреки цистита аз продължих още тогава да си ходя така и ето сега като съм вече на 18 и от Нова Година насам мине-немине месец или някоя друга седмица и УМИРАМ!!! Вече се чудя къде да ходя и какво да правя. Личният ми лекар е толкова некомпетентен, че и аз му се чудя понякога как е станал GP..

# 53
  • София
  • Мнения: 626
Еми, смени си лекаря!
Трябва да започнеш лечение и да се пазиш.
Успех!

# 54
  • Мнения: 90
Молба към desynt1, Би ли ни дала някакви координати на твоя хомеопатичен лекар.

# 55
Не видях никой да споменава Неоренал - екстракт от брезови листа. Аз го пих почти три месеца и след това за близо година нямах и следа от хроничните си оплаквания. Няма странични ефекти или противопоказания.
Явно е много ефективен срещу повечето видове камъни в бъбреците, също и действа против образуването им. Действа диуретично (пикочогонно), противовъзпалително и антимикробно (подтиска развитието им). Ефективен срещу остри и хронични цистити, уретрити и пиелонефрити, засилва ефекта на прилагания антибиотик. Това е накратко - преписано от листовката на хапчетата. Може да си го прочетете всичко в аптеката.
1 опаковка с 30 таблетки е около 11лв.

# 56
http://www.e-placebo.com/index.php?option=com_content&task=view&id=67 тук има повече инфо за цистита, иначе с него шега не бива, за да не стане хроничен , защото после край с качеството на живот. Страдам от почти 10 години на приливи и отливи и само това , че се обърнах към страхотен специалист ми помогна, оказа се, че съм имала камъни и песъчинки/ единия камънак беше 3 мм Shocked/ ,а никой не го беше видял преди това, чудя се как е възможно? пих 1 месец neorenal i magne 6, после почивах 2 седмици и почнах пак наново 20 дни neorenal i ciston, 20 дни почивка и пак Magne 6 i rowatineks и се нядявам най-накрая да се оправя изобщо, че вече ми писна. Най-важното за гадния цистит е да попаднеш на добър лекар и да ти определи правилно причинителя, за да лекува него , а не нещо друго. Иначе режим трябва да се спазва, по-предпазливо с кафето, алкохола, цигарите,газираното, секс внимателно:), краката да са топли и повече вода...

# 57
Здравейте!
Намерих тази дискусия и реших да споделя собствен опит за цистита и лечението му.
Не съм лекар и нямам намерение да Ви изписвам хапчета- напротив, още в началото искам да е ясно - задължително на лекар! Това е възпаление на лигавицата на пикочния мехур и не е за подценяване!
Още при първите симптоми- не приемайте никакви медикаменти, а си вземете от аптеката контейнерче за стерилна урина и още на другата сутрин дайте такава в някоя лаборатория- тази на клиника ТОРАКС работи денонощно. Стерилната урина е първата сутрин- след тоалет и трябва да вземете СРЕДНА проба  в шишенцето. Ако приемете на своя глава антибоитик или др.лекарство, това може да повлияе на резултата от стерилната урина. След около 72 часа излиза резултата- той показва какви бактерии са изолирани и от кои лекарства, антибиотици, се повлияват те. ЗАБЛУДА е, че ако миналата година сте пили напр. Ципрофлоксацин, то сега като пиете отново ще Ви повлияе! Аз така повторих една доза антибиотик и - нищо, или почти нищо като резултат! След като Ви назначи д-ра съответния антобиотик, на база рез. от урината, не е никак зле да го пиете с Низорал- така се предпазвате от евентуални вагинални гъбички, особено при по-силните антибиотици. Другия  вариант е да пиете МИКОМАКС заедно с антибиотика - отново по лекарска преценка. Въпреки, че един лекар ми каза, че предпочита да лекуваме после гъбички, ако евентуално се появят, но за мен лично предпазната мярка е по-добър вариант.
Тук е момента да кажа- задължително след уролога, посетете и гинеколога и поискайте да Ви направят тест за бактерията МИКОПЛАЗМА - това е бактерия, която често е причинител на цистита, загнездва се в шийката на матката и протича съвсем дискретно- само с мааалко течение , едва забележимо, преди цикъл, както ми беше обяснено от гинеколкожката на ТОРАКС - Д-р РИЗОВА. Не правя реклама на клиниката, посочвам докторите за по-голяма достоврност на написаното от мен. Резултата  за МИКОПЛАЗМА излиза за 2-3 дни.
След като изпиете предписания антибиотик, и се уверите, че нямате тази бактерия  МИКОПЛАЗМА /ако да- и тя се лекувала с антибиотик/ , след около 2 седмици давате отново стерилна урина. Ако не се изолират бактерии /при правилно лечение/ тогава започвате ВАКСИНА   за цистита - УРО-ВАКСОМ - швейцарска, пие се 3 месеца- 30 хапчета за 1м са около 45лева. Не е евтина, но си заслужава - аз я пих преди 3 години и се отървах за дълго от цистита, но не се бях консултирата с лекар кога да я повтарям и затова тази година минах по целия този път, който Ви описвам. Българския вариан е УРОСТИМ, ако не се лъжа, но аз взимах /и сега пак/ швейцарската.
Тук е момента да Ви кажа, че цистита може да протича по съвсем  различни начини - от силни болки и кръв при уриниране, до парене и задържане на урина, и накрая - дори и само под формата на тежест  в пикочния мехур- БЕЗ другите симптоми - все едно имате камък,...
Най-честия причинител е бактерията Escherichia coli - можете да прочетете за нея в търсачките. УРО-ВАКСОМ-а съдържа различни щамове на тази бактерия , с което се засилва имунитета срещу нея.
Много важна е личната хигиена, честа смяна на бельото, веднага в банята след секс, особено анален, пиене на повече вода, пазене на краката от настиване- аз за себе си съм констатирала, че последното най-често провокира цистита ми.
Като говорим за уролози- отново, за да не бъда голословна, ще цитирам и името на Д-р Габраков от ТОРАКС - при него си направих и ехограф - за всеки случай, и така заедно с теста  за Микоплазма, стерилната урина - направих всичко необходимо, за диагностиката и лечението на цистита.
Не е вярно, че няма лек- има, но е бавен, трябва постоянство и търпение!
Това е моя опит - надявам се да съм Ви била полезна!

# 58
  • Мнения: 263
Ами да споделя и аз моите проблеми с цистита. В десния си бъбрек имам дребни камъчета 1-2 мм./микролитиаза/. Търпя си ги, защото нямало лечение за такива дребосъци, само да пия повече течности при това, почти всеки десети човек ги има без дори да знае. Да, обаче понякога ми създават проблеми. Явно нещо отделям /песъчинки/ и ето ти пак цистит. Взимам мерки веднага - ципрофлоксацин и цистон /билкови таблетки за профилактика и прочистване на бъбреците - много съм доволна от тях. / Изследванията се оказват винаги добри - лабораторни, видеозон, та дори и бъбрека да ме боли/. Само веднъж в живота си изхвърлих камъче, беше преди доста години / около3-4 мм/- най едричкото от всички, но болките бяха по зле и от раждане /носих си го даже и през цялата бременност без да ми създава проблеми/. Правила съм и цветна снимка, на която камъчетата едва се забелязват. Бяха ми предписали и Роватинекс /предпазвал от натрупване наново на камъчета/, а моя позната сподели, че при кризи на изхвърляне на камъни и помага по безболезнено да ги изкара. По принцип не пия много течности - по точно вода, просто не мога, а само при цистит се наливам насила с минерална вода. Иначе мога да ви съветвам, че тове е толкова полезно за пречистване на пикочната система, но на себе си не мога да помогна.

# 59
Здравейте,
днес ходих да ми правят специално иследване мисля, че се казваше УРОФЛУОРОМЕТРИЯ, резултата е, че нямам изменение на пикочния мехур, но си ги имам бактериите и цистита. Сега лекарката възнамерява да ми изписва УРО-ВАКСОМ. Бихте ли ми казали дали има някакви странични действия и знаете ли кой е добър нефролог или уролог ХОМЕОПАТ във ВАРНА?
Благодаря Ви предварително

Общи условия

Активация на акаунт