Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Млека за кърмачета, захранване
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 17 отговора

на кой му пука, майна

Мога ли да  давам слабоминерализирана минерална вода.
Днес мъжът ми е купил 10л. от тази вода понеже е нямало бебешка вода на Девин.
На нея пише че е слабоминерализирана.
Цитирай

plovdiv

според мен не давай. Но може да се посъветваш и с педиатърът.
« Последна редакция: нд, 11 дек 2005, 01:21 от Vivi »
Цитирай

Раднево

Според мен по-добре си превари чешмяна. Аз когато нямам розов Девин, така правя.
Цитирай

София

По-добре не. Wink
Цитирай

София

Наскоро четох някъде, че тази вода,която Девин я дават за подходяща за бебета, изобщо не била подходяща всъщност.
Но пък знам от педиатърката ни и съм чела на доста места, че след годинката няма проблем да се дава минерална вода.
А преваряване на водата за дете на една годинка мисля, че е малко пресилено.
Цитирай

Пловдив

Ако нямаш розовия етикет на Девин,превари си вода.аз и до ден днешен не съм давала минерална.
Цитирай

София

Можеш, разбира се, но не е препоръчително да е постоянно .
Цитирай

София

Ако нямате розовата на Девин,има една друга също с розов етикет на Трънска банкя,която също става за бебета.По принцип всяка трапезна вода става за бебета,но не минерална - това го четох скоро по случай подвеждащата реклама на някои бутилирани води.Лично аз,ако нямам бебешката Девин, филтрирам чешмяна през Брита кана.
Цитирай

на кой му пука, майна

Аз не му преварявам отдавна давам му трапезна или девин-розовата,но мъжът ми днес като нямало в магазина решил да вземе минерална,и аз му се ядосах естествено,понеже като е нямало е трябвало да отиде до друг магазин ама пусти мързел Mr. Green.И аз съм чувала че минерална не се дава на бебета,ама все пак реших да питам
Цитирай
при нас чешмяната вода е ужасно гадна не става за миене пак камоли за пиене.давам минерална вода от както навърши 5 месеца,а преди това минерална преварена дори не готвиме с чешмяна вода.педиатърат ми каза че мога да давам минерална вода стига да не е престояла повече от 24  часа отворена
« Последна редакция: пн, 12 дек 2005, 01:17 от Vivi »
Цитирай

Ако нямате розовата на Девин,има една друга също с розов етикет на Трънска банкя.....

И ние ги редуваме. На тази втората пише, че е слабоминерализирана и подходяща за бебета.
Цитирай

Аз пък давам Горна баня след като навършиха 6 мес. Изворна нямаше. А чешмяната не само, че не е по-нискоминерализирана, ами е и "обогатена" с тежки метали (ако са по-старички тръбите).
Цитирай

Варна

Можеш, разбира се, но не е препоръчително да е постоянно .
Цитирай

София

Да, по изключение-не виждам нищо фатално.
За коя марка става дума?
Цитирай

София

Мога ли да  давам слабоминерализирана минерална вода.
Днес мъжът ми е купил 10л. от тази вода понеже е нямало бебешка вода на Девин.
На нея пише че е слабоминерализирана.

Зависи колко е слабо минерална.
Общата минерализация под 500 мг се води за трапезна (имаше някъде теми по този въпрос)
Има една вода която също я водят бебешка неси спомням името и нейанта минерализация е малко под прага (с розови етикети е, Трънска банкя или нещо подобно). В супера има вода Hipp на който пише "<400мг".
Ние освен Девин ползваме двата вида Горна баня и още една АРО на Метро която също е много слабо минерализирана.
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 17 отговора