Сънят и бебето

  • 814
  • 7
  •   1
Отговори
  • Все на втория етаж
  • Мнения: 5 894
Здравейте!Незнам дали мястото е тук ,но искам да попитам нещо важно за мен.Колко време трябва да спи едно двумесечно бебе Confused: Нормално ли е да не спи по цял ден Confused: Е ,през ноща спи,ама то няма как-накрая се изморява.Което е по лошо че когато не спи само плаче:без да е гладна,жадна и всичко останало.Понякога и на ръце не се успокоява.Силни са й коликите,но й давам достатъчно капки и чай на Хип.А знам че трябва да спят около 18-20 часа.

# 1
  • Мнения: 96
Цитат на: irenka
Здравейте!Незнам дали мястото е тук ,но искам да попитам нещо важно за мен.Колко време трябва да спи едно двумесечно бебе Confused: Нормално ли е да не спи по цял ден Confused: Е ,през ноща спи,ама то няма как-накрая се изморява.Което е по лошо че когато не спи само плаче:без да е гладна,жадна и всичко останало.Понякога и на ръце не се успокоява.Силни са й коликите,но й давам достатъчно капки и чай на Хип.А знам че трябва да спят около 18-20 часа.

Ами,не е нормално да не спи по цял ден!Мисля,че трябва да спи на тази възраст някъде около 18 часа,както ти самата казваш.
Може да плаче именно,защото й се спи,а не само заради коликите.Бебетата,когато са преуморени заспиват трудно и плачат доста- от личен опит го казвам.
Постарай се след 2-3 часа бодърстване най-много да я приспиш- осигури й тиха и приятна атмосфера.Може да пуснеш тиха музика(класическа например),гушни я плътно до гърдите си- там на бебоците им е най-хубаво Simple Smile Също сина ми е заспивал и на рамото ми.Той нямаше колики,за мое щастие,но съм чувала,че тази поза ги успокоява бебчетата с колики. Може  леко да я полюлееш.Аз имам люлеещ се стол- използвам го за кърмене, но и там се приспиваме в повечето случаи.Гушваме се,полюлявам го малко и е готов.Ако имаш възможност да си вземеш такъв стол, горещо ти го препоръчвам,много хубава работа върши!
Също може да пробваш да я гушнеш и да я галиш лекичко и нежно по главичката или челцето.А при моят син най-много помагаше като го галех м/у очичките- с палеца нежно и бавничко от основата на нослето към челцето- при нас действаше като с магическа пръчка като беше по-мъничък.
Използвай всчкакви методи,които ти хрумнат и все нещо ще и помогне да заспи.Само не я оставяй да будува по цял ден.Сънят е много важен за бебоците!
И най-вече, гушкай я много,за да се чувства сигурна и защитена и да усеща любовта ти!Само недей да бъркаш гушкането с дундуркане и носене на ръце,че ведъж свикне ли -няма отучване!
Много успех ти желая и дано скоро ви свършат гадните колики,за да се успокоите!

# 2
  • Мнения: 7 821
Здравей,
Съгласна съм с казаното mucky, а на вън в количката не спи ли? И моя големия спеше малко през деня докато имаше колики (което е за предпочитане от малко сън през нощта  Grinning ), но на вън си спеше с удоволствие, даже го извеждах точно след обяд за по-дълго, че да поспи, ако нямах време или времето не беше много подходящо го слагах с количката на балкона и там спеше. Може да пробваш и в къщи да я слагаш в количката, и малко да я раздрусаш.
Успех

# 3
  • Все на втория етаж
  • Мнения: 5 894
Благодаря ви мами!

Пробвала съм с люшкане и с количката,заспива и след половин час започва неистов рев.продължавам с люшкане,а тя по някое време отваря оче и  проверява дали все още я държа.нахитряла е.може би наистина бъркам глезенето с люшкането,защото все гледам да не я разглезя/въпреки че свекърва ми май свърши вече тази работа/.Е,разбира се че понякога се успокоява наистина и заспива,но честно казано се случва все по рядко.Знам че е относително,но колко време траят /горе-долу/коликите?

# 4
  • Мнения: 245
Бях чела, че до 3 месеца не можело да се разглезят бебетата, така че спокойно си я гушкай. Може би не я държиш дотатъчно, че да навлезе в по-дълбок сън. Когато моето бебче заспи на ръцете ми и не изчакам достатъчно дълго преди да го оставя в леглото, се буди и с всяко следващо заспиване става все по-лошо, така че опитай просто заедно да поспинкате. На кърма ли е бебчо? Дай му да си хапне малко преди сън, може да се чувства по-спокоен после. Според мен спокойствието е от голямо значение -спокойната атмосфера вкъщи, ти самата да си спокойна...

# 5
  • Мнения: 1 975
Цитат на: irenka
Здравейте!Незнам дали мястото е тук ,но искам да попитам нещо важно за мен.Колко време трябва да спи едно двумесечно бебе Confused: Нормално ли е да не спи по цял ден Confused: Е ,през ноща спи,ама то няма как-накрая се изморява.Което е по лошо че когато не спи само плаче:без да е гладна,жадна и всичко останало.Понякога и на ръце не се успокоява.Силни са й коликите,но й давам достатъчно капки и чай на Хип.А знам че трябва да спят около 18-20 часа.


Do okolo 3 - 4 meseca spqt povechko........ i prez denq i prez noshtta...... Posle postepenno spqt po-malko i po-malko  Wink

# 6
Най-вероятно малкото сън е вече само лош спомен,дано!Моят син спеше 6-7 часа сумарно до 4-ия си месец.Имахме страшни колики,за които ни напомня малко херния.Като го захраних се пооправи.Виж пъпчето му хлътнало ли е,че нашата не си направи труда да му го залепи и затова сега сме така.Това става до 6-ия месец,после е безмислено.

# 7
  • София
  • Мнения: 2 178
Най-вероятно малкото сън е вече само лош спомен,дано!Моят син спеше 6-7 часа сумарно до 4-ия си месец.Имахме страшни колики,за които ни напомня малко херния.Като го захраних се пооправи.Виж пъпчето му хлътнало ли е,че нашата не си направи труда да му го залепи и затова сега сме така.Това става до 6-ия месец,после е безмислено.

Не ми е ясно защо си повдигнала отново тази стара тема newsm78?

Общи условия

Активация на акаунт