Силен уплах при дете- какво да правя!!!

  • 16 168
  • 15
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 30 107
момичета,

синът ми тази вечер се стресна силно и аз много се притеснявам. Завъртя изведнъж копчето на радиото на колата и като гръмна звука, той се стресна толкова силно, че рева сигурно 15мин. Притеснявам се да не му се отрази този стрес и се чудя какво да правя.

Дайте ми съвет  Praynig

# 1
  • София
  • Мнения: 2 132
missence, и ти си се стреснала май. Не си го навивай на пръста, ще забрави детето. Не е задължително да има последствия, даже мисля, че рядко има такива.

# 2
  • София
  • Мнения: 30 107
той в момента си играе, а аз направо съм в несвяст от притеснение. Дадох му да пие водичка и го успокоих, друго нямам идея какво да направя, а лекар на дали ще ни е от помощ  Rolling Eyes

# 3
  • Мнения: 3 743
Малките деца обикновено не знаят как да реагират на дадена ситуация. Например моята щерка гледа мен, ако види, че се усмихвам, значи нищо лошо не е станало, въпреки че има раничка например.

Така че моят съвет е ти да се успокоиш Peace

# 4
  • София
  • Мнения: 2 132
Освен да се успокоиш и ти, няма какво друго да направиш. Човечето вече е забравило, ти се притесняваш. Стряскат се понякога децата, не се плаши толкова. Освен, че се е стреснал и от жегата му идва сигурно в повече.
Моята дъщеря се стряска от моя глас, когато извикам баща ѝ , който е в другата стая и се разплаква. Естествено избягвам вече Mr. Green Тя спокойна се е заиграла, а аз кресна изведнъж ...
Миналият месец пък се задави със сирене и се стресна от това и от мен, която извиках на баща ѝ да я обърне надолу. Такъв рев му дръпна, че имаше спукано капилярче на склерата на едното око.

# 5
  • София
  • Мнения: 30 107
ох, момичета, златни сте  Hug
Докато заспи сме го карали на по-спокойни игри, надявам се да е отминало и най-вече да спи спокойно.
Утре ще споделя как е минала нощта  Hug

п.с. може би ви се струва, че е незначително, но аз да попитам, че ми е първо дете и се учим с мъжа ми в движение  Embarassed

# 6
  • Мнения: 15 379
Не се притеснявай!
Стресът май е по-силен за теб, отколкото за него.

Спокойна нощ ти желая и сладки сънища за дребчо Hug!

# 7
  • София
  • Мнения: 30 107
много благодаря  Hug

# 8
  • София
  • Мнения: 63
се стряска от моя глас, когато извикам баща ѝ , който е в другата стая и се разплаква.
Разсмях се, въпреки, че и при нас се е случвало  Joy Joy Joy

missence
, как сте днес?

# 9
  • Мнения: 11 890
момичета,

синът ми тази вечер се стресна силно и аз много се притеснявам. Завъртя изведнъж копчето на радиото на колата и като гръмна звука, той се стресна толкова силно, че рева сигурно 15мин. Притеснявам се да не му се отрази този стрес и се чудя какво да правя.

Дайте ми съвет  Praynig

Може и да го наречете "бабини деветини", но аз имам една книжка с природни рецепти на Ванга.При силен страх се изпива малко вода, в която е разтворена лъжичка захар.Не схващам рационалното обяснение, то според тази рецепта се "отмива" страшното изживяване и бъдещите последици.Тук не става въпрос за суеверие, а за вид народна медицина.Колкото по-скоро след случката, толкова по-добре, но няма пречка и сега да се направи.

# 10
  • София
  • Мнения: 63
Светкавица, майка ми го правеше това и като станахме големи и се смеехме, но тя твърди, че помага  Laughing

# 11
  • София
  • Мнения: 30 107
здравейте момичета,

малкият спа спокойно през нощта, а аз не съм мигнала  Rolling Eyes Днес стана както обикновено весел и играхме на площадката до обяд.

Светкавица, това ми го каза една майка на площадката днес и го направих, не знам дали ще помогне, но пък няма и да навреди, затова не ми пречи да го направя   bouquet Много ти благодаря  Hug

Притеснихме се явно много, че то и много информираност не е добре, четох преди време една статия в нет-а за силния уплах при деца и отражението му в/у говора и т.н. и се притесних много като се сетих за прочетеното  Embarassed Днес обаче синът ми си говори какво винагi почти нон-стоп. Май понякога се шашкам повече от него  Embarassed

# 12
  • София
  • Мнения: 3 249
Не се притеснявай!
Стресът май е по-силен за теб, отколкото за него.

Определено. Малкия най-редовно пуска уредбата усилена до дупка. Подскача и идва да се скрие при мен....След малко пак същото  Joy

# 13
  • Мнения: 337
Явно си имате в къщи кротушко и до сега не е правил пакости от които Вие също да ревете; Той вече е забравил за радиото, а Вие си скубете косите; То ако при всеки такъв стрес се отразяваше на психиката на децата повечето деца да са израснали психопати;
В същия ред на мисли, когато малкия беше на 4 месеца покрай нас мина моторист на пълна газ и повярвайте рева от мотора щеше мен да побърка камо ли детето, но не ни се отрази, поплака малко и край; Все още сте малки, тепърва ще изпадате в подобни ситуации и колкото по-голям става толкова ще са по-стресиращи; Mr. Green
Все пак не трябва да се изпада и в крайности, моята снаха дава на детето си вода със захар при всяко нейно падане, което направо ме втрещи; Едва ли падането на дете е стресова ситуация, то всеки различно преценява ситуациите, за едни падането е нещо нормално за други е голям стрес newsm78

Последна редакция: чт, 14 юли 2011, 18:45 от vici

# 14
  • Мнения: 3 743
Аз съм на мнение, че няма ли трайни поражения върху детето или обкръжаващите го предмети, белята е малка Wink и станалото, станало. Което може да оправи само детето, моето на 3г и 1м, си го оправя само, което не може, помагам и така, расте Party

Понякога ми се случва цяла нощ да не мога да спя като хората, защото нещо съм се ядосала и съм й се скарала в яда си, а тя идва на сутринта и ме целува и прегръща с усмивка Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт