Започнахме да се напишкваме

  • 784
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 429
Дъщеричката ми се отказа сама от памперса още на 1г и 8м, а сега започна да се напикава.
Понякога ми казва в момента на напишкването, а друг път въобще не ми казва за това.
Мисля си дали не е някаква стресова реакция или го прави на пук или пък има някакъв друг проблем.
Пробвам всякакви варианти за които съм се сетила. Предимно я гушкам и целувам да не би понякога като и се скарам за нещо да не я стресира и от дам да идва проблема. Рядко и се карам.
Има дни в които въобще не се напишква, но в други всеки път е в гащичките.
Ако има препатили подобен проблем нека ми помогнат със съветите си и опита си.

# 1
  • Мнения: 4 422
Сега на колко годинки е?Има ли някаква стресова ситуация,с която да го свързваш?
При нас имаше такъв проблем.Получи се след стрес от операция,която направихме като беше на 2г. и 7м. ,но напишкването дойде по-късно.
Ако искаш ще си пишем на лични.
Няма страшно рано или късно ще се оправи,трябва търпение.

# 2
  • Мнения: 574
Сега времето е хладно и зачестява пишането.Ако се гледате заедно може малко да намалиш течностите.Може ако се наложи да си малко по-строга,но не давай назат и си настоявай за гърнето.Може да пробваш да се натъжиш когато се напиша и да я помолиш да не те натъжава пак.Децата са чувсвителни и сигурно ще иска да те зарадва.

# 3
  • Мнения: 429
Анче, пробвах и този вариант и тя знаеш ли какво направи взе да ме гали и когато се напишка след това ми каза: "мамо, пиш" и се хвана за устата все едно и е за пръв път. Работиме много яко.

# 4
  • Мнения: 574
ООО, БРАВО много се радвам!Желая ти успех.Ти сама ще уцелиш как е най лесно да я убедиш.Стискам палци. newsm10 smile3550

# 5
  • Мнения: 1 113
Възможно е да е някакъв временен период, защото дъщеря ми беше долу-горе на възрастта на твоята, когато започна да си пиква (а понякога и да се напишква) в гащите, а ние се бяхме разделели с памперса още на 1 г. и 6 мес. След 2 седмици този период отмина. През това време не съм й се карала, а само я подканях по-често да сяда на гърнето и й обеснявах колко се радвам, че вече е голяма и че пишка в гърне. Ако не знаеш детето ти да е изживяло някакъв стрес, не се притеснявай, децата пременават през различни периоди и този е един от тях. Една позната казваше, че обичат да ни проверяват (на подсъзнателно ниво, разбира се), дали ще ги обичаме или ще се грижим ли за тях ако правят нещата не както трябва. Не знам дали е вярно, но ако нямате някакъв друг сериозен проблем може и така да се опиташ да приемеш нещата. Търпение и много любов - само това мога да те посъветвам!

Общи условия

Активация на акаунт