Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Кулинария
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Мамчета,кажете някоя рецепта с кисело зеле?Ако знаете някоя без месо ще е най-добре.
Цитирай

София

Много обичам боб със зеле ! Хубаво е и зеле с ориз !
Сваряваш боба, след това нарязваш киселото зеле и го добавяш . Оставяш го да поври 10 минути и го запичаш на фурна ! Прекрасно е !
Запържваш леко киселото зеле и добавяш накиснатия във вода ориз . Заливаш с топла вода / 3:1 спрямо количеството ориз / оставяш на поври 10 минути, изсипваш в тавичка и запичаш на фурна .
Аз обожавам и пържено кисело зеле с мас !
Когато готвя кисело зеле винаги ползвам мас, става много по-вкусно !
Цитирай

София

Много обичам боб със зеле ! Хубаво е и зеле с ориз !
Сваряваш боба, след това нарязваш киселото зеле и го добавяш . Оставяш го да поври 10 минути и го запичаш на фурна ! Прекрасно е !
Запържваш леко киселото зеле и добавяш накиснатия във вода ориз . Заливаш с топла вода / 3:1 спрямо количеството ориз / оставяш на поври 10 минути, изсипваш в тавичка и запичаш на фурна .
Аз обожавам и пържено кисело зеле с мас !
Когато готвя кисело зеле винаги ползвам мас, става много по-вкусно !

да и аз я обичам първата комбинация, само че аз си гиготвя като две отделми манджи и после ди смесвам (може и в чинията).
Другото е т.нар булон/супа "Трезве"
сока от киселото зеле в него нарязваш зелето, лук, сушена чушка и става супер, само дето е много солено Smile обичам го на Бъдни вечер.
Цитирай
кисело зеле, доматки (консерва), чушки, моркови, целина - всичко се запържва предварително и се слага в плитка тава с малко вода и подправки да се задуши във фурната за около 2 часа на умерена фурна.
Цитирай
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=57222.msg1055935#msg1055935
Цитирай

Благодаря ви.Като за начало мисля да направя боб със зеле.  bouquet
Цитирай

София

Кисело зеле с ориз на фурна
Цитирай

София

Посни зелеви сърми - другото са го казали вече. Аз също съм голям фен на боб със зеле.
Цитирай
Искам да ви попитам дали може да се сготви кисело зеле без да се запича във фурна?
Благодаря!
Цитирай

BG

мисля, че може. снощи правих кисело зеле с кайма и ориз в глинен гювеч. щом може в гювеч, ще може и в тенджера!
Цитирай

Може да го сготвиш и без фурната. Аз приготвям кисело зеле с ориз само в тенджерата задушено като прибавям малко люта 4ушка, 4ерен пипер и 4убрица.
Другато любимо ми е зелника.
Цитирай
Благодаря Ви за отговорите!
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.