Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Бебета
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 18 отговора
Мили мами, вие как се спавяте когато трябва да преобличате децата си? При мен е просто някакъв ад #Cussing out Марти никак не обича да го преобличам. Опитвам се да го разсейвам, но това рядко помага. Просто е една неспирна борба. Дали пък не е някакъв период, който постепенно ще отшуми Thinking
Цитирай

Пловдив

Мисля,че наистина е период.Ние май го минахме.Беше кошмар-въртеше се,а като й слагах блузките(хем гледах да са с по-ширко деколте)викаше все едно я коля.
Цитирай

и ние го имаме този проблем. Като започна да го преобличам все едно започваме война в къщи. А когато трябва да си сменим памперса... newsm45. И аз се надявам да е временно, ама...
Цитирай

Над скрина с повивалото таткото закова два рафта, върху които да си слагам разни бебешки принадлежности. От единия рафт пуснах да висят малки шарени играчки с ярки цветове и писукащи при натиск. Сменях ги през разни периоди.

Малката се заглеждаше в тях и се кротваше за минутка-две, което ми помагаше.
По-късно, като почна да си ползва ръчичките за хващане, та до сега - все измислям да й дам нещо да се занимава, докато я преобличам. Или се правя на маймуна, или й пея, или уж правим гимнастика.

Като малко бебе в най-кризисните периоди сме пускали сешоар да й бръмчи - веднага се кротваше. Или пък таткото й правеше физиономии насреща.
Абе, луда работа.  Mr. Green
Цитирай

Варна

Период е. Опитай се да го забавляваш, да казваш какво обличаш, защо го обличаш и т.н. Аз, например обяснявам-хайде, муш ръчичката, сега крачето..копченцата -щрак, щрак щрак и прочие подобни глупости. Не че особено помага, но пък, когато поизрасте детенце (вече на около годинка) му става интересно. Mr. Green Друго, което правя е да му давам играчка, с която принципно не играе-става му интересно и така виждам мира. И драстичното средство при смяна на памперса е някой да го държи, защото когато е гол полудява от кеф и се върти като центрофуга Crazy
Има такъв технологичен период. няма как. Не звуча много успокоително, ама минах веднъж през това. Вече ми е за втори път и не ми дреме особено Mr. Green
Цитирай

София

Явно е повсеместно при децата.И моят син плаче като започна да го преобличам.Върти се по всички възможни начини ама няма как да им го спестим  Mr. Green
Цитирай

Густо майна филибето,слънце грее от небето

Не знам дали е период,но при нас това е тоста отдавна.
Вече се научих да го преобличам в движение,или дебна да почнат рекламите Laughing
Цитирай

София

И при нас е същото.Само като спомена думата обличане и започваме да се гоним из къщата. Аз пак успявам някакси да се справя, но бабите ....... Голяма мъка!
Цитирай

Не знам дали е период,но ако е-продължава прекалено дълго.Как се справям-гоня я из стаите,докато я обличам в движение.Няма начин да я оставя гола.
Цитирай

Сливен

О, и ние бяхме така до скоро. Трябваха поне 2 човека за да го преблечем или сменим памперса. Но от около месец вече само като му кажем, че ще сменяме памперса, сам идва и ляга на леглото.
Цитирай

Така е.Никак не обичат преобличането.
Цитирай

Bath, UK / Варна

Според мене пък вече е дошло време да се съблича и облича сам  Wink
При нас дойде времето преди няколко месеца, сам се съблича, сам маха пампата, помагам на главата и чорапите, после с много мерак се облича сам, пак с помощ. Ама трябва волско търпение, че понякога продължава 10-15 мин  Rolling Eyes
Мен ме хваща нервата често, тогава се обличаме с крясъци и гоненки, но все пак предпочитам варианта със самостоятелното обличане  Wink
Цитирай

София

Ооо, същото е при нас вече от няколко месеца. Crazy Ктещи, опъва се, гоним се, обръщам го на игра, какво ли не измислям и не се връзва т`ва дете, много мрази да се преоблича. Започна сама да се облича и съблича, ама после аз трябва да оправям всичко и айде отначало ooooh!Сигурно е някакъв период, ама от по -дългите Laughing
Цитирай

Пловдив

При бебетата до 3 месечна възраст е от хипертонуса и като им дърпаме ръчичките да им обличаме блуза се съпротивляват и ревът,а и обичат да са голи.Така им е по-добре и затова мразят да се обличат.Моя син още бяга като ме види с панталон или блуза в ръка! Smile
Цитирай

на село

От скоро и моята маймунка се дърпа и не дава да се преобличаме, тогава започвам аз да се правя на маймуна, залъгвам я с нещо иначе няма как.
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 18 отговора