Помогнете! Децата ми се разболяха!

  • 4 234
  • 18
  •   1
Отговори
  • Sofia
  • Мнения: 6 927
Много съм притеснена, направо съм на ръба на паниката.
Симеон повръща всичко от снощи. Каквото се опитах да му дам днес изхвърли на фонтан. А  от два дни ми прави впечатление, че няма апетит, което е необичайно за него. Лошото е, че вчера пътуваха с Иво един до друг в колата, снощи  и Иво повърна, а днес само спи и не му се яде.
И точно сега педиатърката им е в отпуска! Sad  Каза по тел., че имало такъв грип и да давам натриев цитрат и глюкоза. В поликлиниката щяло да има дежурен лекар чак след 19 часа! Аз не мога да седя и да гледам как децата ми страдат и влошава състоянието им! Моля ви кажете къде да ги водя или кого да викам вкъщи!

# 1
  • Мнения: 6 029
Цитат на: Karen
Много съм притеснена, направо съм на ръба на паниката.
Симеон повръща всичко от снощи. Каквото се опитах да му дам днес изхвърли на фонтан. А  от два дни ми прави впечатление, че няма апетит, което е необичайно за него. Лошото е, че вчера пътуваха с Иво един до друг в колата, снощи  и Иво повърна, а днес само спи и не му се яде.
И точно сега педиатърката им е в отпуска! Sad  Каза по тел., че имало такъв грип и да давам натриев цитрат и глюкоза. В поликлиниката щяло да има дежурен лекар чак след 19 часа! Аз не мога да седя и да гледам как децата ми страдат и влошава състоянието им! Моля ви кажете къде да ги водя или кого да викам вкъщи!


за пръв път ли ти се разболяват децата бе???
спокойно!!!!! най-вероятно е вирус - ще мине! защо се паникьосваш така?? давай каквото ти е казала лекарката! и много течности. и никаква храна, освен ако те не си поискат - бисквити, солетки, хляб - това най-добре
и до 19.00 няма да се случи нищо фатално.

# 2
  • София, Дървеница
  • Мнения: 707
Давай натриев цитрат, подсладена вода по-малко , но често.
Да не е от някаква храна... ако нямат разтройство може да не е "летният грип"?
Успех, бързо ще мине, спокойно! И да отидете на лекар !!!!!
Оздравявайте бързо Wink

# 3
  • Sofia
  • Мнения: 6 927
Да, големия за пръв път се разболява, а на малкия допреди месец му спасяваха живота в ковьоз(лежа вътре 2 мес)!
Симеон е гладен и плаче, но като му дам повръща!

# 4
  • out of space
  • Мнения: 8 572
Цитат на: Karen
Много съм притеснена, направо съм на ръба на паниката.
Симеон повръща всичко от снощи. Каквото се опитах да му дам днес изхвърли на фонтан. А  от два дни ми прави впечатление, че няма апетит, което е необичайно за него. Лошото е, че вчера пътуваха с Иво един до друг в колата, снощи  и Иво повърна, а днес само спи и не му се яде.
И точно сега педиатърката им е в отпуска! Sad  Каза по тел., че имало такъв грип и да давам натриев цитрат и глюкоза. В поликлиниката щяло да има дежурен лекар чак след 19 часа! Аз не мога да седя и да гледам как децата ми страдат и влошава състоянието им! Моля ви кажете къде да ги водя или кого да викам вкъщи!


Спокойно! Измери им температурата, имат ли разстройство? Ако темп. и акото са нормални- няма страшно. Може просто да са яли някоя гадост- случва се. Както е писала Джули- не ги насилвай, сложи им на видно място солети и обикновени бисквити и не се шашкай, ако не искат да ядат.

# 5
  • Мнения: 6 029
Цитат на: Karen
Да, големия за пръв път се разболява, а на малкия допреди месец му спасяваха живота в ковьоз(лежа вътре 2 мес)!
Симеон е гладен и плаче, но като му дам повръща!


ми не му давай !!! спокойно де! само вирус - ще мине
помни, че на децата им минава доста по-бързо!

# 6
  • София, Дървеница
  • Мнения: 707
Цитат на: Karen
Да, големия за пръв път се разболява, а на малкия допреди месец му спасяваха живота в ковьоз(лежа вътре 2 мес)!
Симеон е гладен и плаче, но като му дам повръща!


Май за малкия може повече да се притесняваш да не се влоши. На големия по-бързо ще му мине - за 2-3 дни. Спокойно и  ние го изкарахме грипчето, и аз много се бях паникьосала...
Успех!

# 7
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Такаааааа--ето ти малко инфо, защото ако нещата се влошат да не се шашкаш повече, а да заведеш децата където трябва:

Детско отделение на ИНФЕКЦИОЗНА БОЛНИЦА - бул. "ДИМИТЪР НЕСТОРОВ"17:
тел.951 66 90


Винаги можеш да ги заведеш там( не дай си Боже да се случи) - оправят децата за нула време - е обстановката е меко казано лоша, но здравето на децата е най-важно!
Иначе-даваш това което и другите майки са ти казали-натр. цитрат и глюкозна вода-бавно и по малко. Купуваш си р-р РЕХИДРИН от аптеката и също им го даваш. И по мое мнение сте за лечебна храна поне 3-5 дни и най-вече за ЛЕКАР!
Успех!
П.П: внимавай да не се обезводнят децата, особенно бебето!
Ощипи им кожата на ръчичката и виж 'бързината' с която кожата заема първоначалният си вид...ако е бавно това действие - обезводнени са!

# 8
  • Мнения: 18 542
Само се успокой! Давай по малко глюкоза, за да не се обезводняват. През половин час по няколко лъжички. Може и по-често стига да не повърнат.
От неядене нищо няма да им стане. Опасно е обезводняването.
Борис преди една седмица беше така - каквото хапне го повръща.
Можеш да даваш и водичка с разтворени вътре малко захар и малко сол.

# 9
  • Sofia
  • Мнения: 6 927
Ох, давам глкюкоза и натриев цитрат. Температура още няма. От следобед не е повръщал, но почна разстройство, тече на вода. Знаете ли лекарство? Педиатърката не каза, тогава още нямаше. Той така като дриска сигуро и глюкозата ще изкара. Да го будя ли през нощта да пие?
Малкият засега държи фронта. Дано да му се размине.
Седя на тръни и съм в готовност да хукна към инфекциозна б-ца, както каза Шани.

# 10
  • Бургас
  • Мнения: 2 452
Цитат на: Karen
Ох, давам глкюкоза и натриев цитрат. Температура още няма. От следобед не е повръщал, но почна разстройство, тече на вода. Знаете ли лекарство? Педиатърката не каза, тогава още нямаше. Той така като дриска сигуро и глюкозата ще изкара. Да го будя ли през нощта да пие?
Малкият засега държи фронта. Дано да му се размине.
Седя на тръни и съм в готовност да хукна към инфекциозна б-ца, както каза Шани.


На мен мноого ми прилича на летния вирус дето върлува тая година - значи - вит Ц и за малкия и за големия, Ентерол и/или Смекта - това за разстройството. Ако детето ти изглежда необичайно бледо или отпуснато - тичайте към болница да не се обезводни. Всички дечица, които познавам и които изкараха висруса доста отслабнаха, разстройството ( или повръщането) ги държа по седмица, но с горепосочените неща се оправиха. И още нещо - на едното детенце изписаха антибиотик, от който то много се влоши - впоследствие се оказа, че е бил много погрешно назначен - имай го предвид, ако тръгнат да ви дават. Това е което знам за този вирус - не съм лекар, не се наемам да ти казвам лечение и диагнози - искам да те успокоя Wink -просто болните дечковци са ми близки и видях как беше при тях . Кураж, горе главата - ще мине

Допълвам за диетата - наистина е много важна, нищо че ще ти се струва много страшно детенцето да не яде - но така ще се оправи по-бързо, организмът си има механизми да се лекува сам.

# 11
  • Варна
  • Мнения: 6 865
Страшно си е когато за първи път се разболее детенце! После малко по-малко се претръпва. Чета, че са ти дали възможно най-добрите съвети за момента. Диетата наистина е много важна в такива ситуации, не знам с какво се храни по-принцип голямото ти момченце, но е хубаво да му спреш млякото. Ако имаш възможност, купи кутия с лечебна храна/на Милупа например/ и му давай от нея. Ако яде още от шише с биберон, може да му я предлагаш по-редичка, тъкмо ще поема и течности. От натриевия цитрат би трябвало да спрат да повръщат, а разстройството се лекува с диета. Може да му помогнеш и с Ентерол. Бананите запичат и могат да се дават при разстройство, други плодове не. Заведи ги да ги погледне лекар при първа възможност...това е, пожелавам ти утре всичко да е наред!

# 12
  • Мнения: 397
Според мен най-добре е да ги заведеш в инфекциозна болница възможно най-бързо. Дори и да не е сериозно поне ще ги прегледат и ще се успокоиш.  От един преглед глава не боли. Аз когато имам проблем с моето бебе, звъня в бърза помощ, не знам дали твоето джипи не е свързано с някаква бърза помощ. Ние тук в Пловдив си имаме частна бърза помощ, която е свързана с повечето джипита и можем посред нощ да се обаждаме там. И като им се обадя им обяснавам случая и те ми казват къде да отида. За бебето обикновено ме пращат в детско педиатрично отделение на ВМИ, където има спешен кабинет. Не е възможно и в София да няма педиатричен спешен кабинет. Там приемат без направление и правят преглед безплатно по времето, в което не можеш да отидеш при личния лекар на детето си. Пожелавам бързо да се оправят дечицата ти!

# 13
  • Мнения: 245
И ние изкарахме летния грип със същите симптоми /за статистиката имам бебе на 3 месеца и дете на 3 годинки/. На бебето се размина и искрено ти желая и на твоя бебо да се размине.
 Моята педиатърка каза за бебо следното: натриев цитрат в 200 ml преварена вода, да пие по малко /това ако повръща/ и Ентерол ако има разстройство, но за Ентерол-а било по-добре да се сложи като инжекция, защото много обезводнявал.
За детенце щом вече не повръща а има разстройсво можеш да му дадеш Смекта едно прахче първоначално и после по половинки три пъти на ден. Добрата новина е, че този грип минава бързо, за ден два. После по-лека храна и готово.
 За вас големите не е лошо отсега да си купите Церукал против повръщане и Смекта /толкова бързо те тръшва вируса, че нямаш време да стигнеш до тоалетната  Embarassed /
Да добавя, можеш да дадеш ПРЕВАНТИВНО на малкия витамин С на ампула във водичката, на големия също.
Стискам палци на бебо да му се размине.

# 14
  • Мнения: 17
Карен - как са ти децата тази сутрин?
Как изкарахте нощта...?
Пиши ако имаш възможност?
Поздрави на малчовците ти!
 Grinning

Общи условия

Активация на акаунт