още 1 седмица по-близо до Коледа - 12.12.-19.12.

  • 6 312
  • 110
  •   1
Отговори
# 60
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 535
Нина, и на мен ще ми е полезна тази информация, че малкия ми е голям гладник нощем - буди се в 1,30 и в 4,00 и в 7,00 понякога да пие мляко, аз съм си виновна донякъде, защото от бебе не го отказах, за да не будува нощем и да буди останалите. Той и нашия татко си има нощно хранене и към 3 преглежда хладилника Grinning

# 61
  • При рома, пурите, какаото и бабиериндосите
  • Мнения: 3 607
Момичета в Кърмене имаше тема за отучването от нощно ядене и събуждане.
Аз лично съм на мнение, че това не е е навик, а нужда на оргонизма. Особено при по- малките бебоци. После идва един момент в който спират да се будят да ядат или поради други причини. Писала съм и там моята теория и за да не се повтарям ще дам линк към темата.  Но ако пък много желаете да отучите ядящите и неспящите- там има и няколко чалъма:) Въпреки, че там става въпрос за кърмени бебета, аз мисля, че бебетата отъждествяват майка си с манджа незамисимо под каква форма-цица или шеше Mr. Green Понеже това е начин да получат вниманието на мама мисля, че ако през деня папкат по- начесто или се гушкат по - начесто - през нощта ще искат да се оттърват от майка си. Mr. Green Основнота идея е детето да е готово за този момент и да не става с метода " като пореве ще свикне". Успех ви желая.  bouquet

Как се отучва от нощно кърмене дете на 1 година?

# 62
  • Мнения: 2 543
Яна, дано да четеш седмичната ни тема! Писах ти на лични, но кутията ти е пълна и не можеш да получаваш съобщения! Изчисти я!  bouquet

# 63
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
Нинче, мерси.
Но той яде попара в 10, после към 1-1.3 яде супа или ядене с хляб, после към 17-18 пак супа или ядене с хляб /въобще не признава голо сокче ит супа напр. - хляб - като попара да е/. След това към 20-21 - напоследък яде каша или малко ядене и каша. Което не му пречи да отггладнее в 24-1 и после в 6ч сутринта.
Просто ако не го нахраня в 24-1 към 2 започва да плаче, да се върти и се буди в крайна сметка.
Същото ако прескочя сутрешното ранно хранен /5-6ч/.
А той през деня спи два пъти по 1-1.3 не е много и ако не си поспи и през нощта - просто не знам

# 64
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 476
Браво на Ради, това е много хубава новина!!!

За нощното ядене - на мен тези работи с "почиване на стомахчето" ми се виждат много измислени, макар че това е любимата реплика на педиатрите.
Останали са от времето, в което са замествали майчино мляко не с адаптирано, а с подсладено краве. Тогава децата са имали доста проблеми с храносмилането и педиатрите са се стараели да ги елиминат чрез режим, почиване на стомахчето и тн.
Чувството на глад се поражда от падането на количеството на кръвната захар и организма търси да си набави спешно източник на енергия. Ако не си хапне, след няколко часа се задейства цикъл на глюконеогенеза - т.е. синтез на глюкоза от собствените си мазнини или дори белтъци. Има два такива цикъла, този, който се задейства скоростно, е неикономичният, при него се отделят кетонови тела и дъха мирише на ацетон. Не е особено полезно в организма да циркулират такива вещества. Икономичният цикъл на собствен синтез на глюкоза се задейства чак след 2 дни при организъм, подлаган на глад, и след 6 дни, при организъм, който не е гладувал. При икономичният цикъл мазнините се използват така, че се извлича максимум енергия, не се отделят кетони и човек се чувства добре. Това е типа обмяна при йогите, лечебногладуващите и разни такива мотивирани дълго гладуващи.
Понеже децата растат, на тях им трябва доста енергия, глюкозата в кръвта се изразходва и насън за растежните процеси.
Фактът, че детето изпитва глад, значи, че стомахчето му си е починало достатъчно и че има нужда да се нахрани. 
Бих забранила храна на дете единствено когато се търси удоволствие от вкуса на храната, става дума за храни като чипсове и подобни, в които слагат пристрастяващи овкусители. Критерият е - ако в 4 ч. му се яде мляко и прости нормални храни, значи си е гладно. Ако реве за солети, бонбони и не иска нищо друго - е тука вече може да се приложи системата - "Като се нареве, ще заспи"

# 65
  • София
  • Мнения: 4 412
Привет и от мен,
Наде, да ти кажа за сериозните професии - ние често се шегуваме, че трябва да намерим какво ще правим, като остареем. Че възрастен програмист или системен администратор не се котира много... Така, че сервитьор не е лошо. Хайде да правим ресторан, хората винаги ще папат Simple Smile ние знаем цялата електроника за ресторант, даже и камерите за наблюдение, за да не е валидна мисълта, че "ресторантьора почива само на 1-ви януари".
На мен ми се струва, че Дани яде малко през деня- виж Дара сутрин към 9,30 попара с 3 сухара и 2 бисквити Закуска, 3 лъжици адаптирано мляко, сирене и масло. На обяд към 13,00 половината супа и манджата от кухнята, пасирана с 1 сухар, към 17 часа каша или любимото й ядене - пасирани 1/2 ябълка и 1/2 банан, 3 лъжици адапте, 2 бисквити, към 20,30 100 гр. пюре или наша манджа и 180 грама кисело мляко и 2 бисквити. Опитай да му даваш повече през деня. Аз я хранех и през ноща към 6 часа, но няколко пъти изпи около 90 грама (вместо 160) и аз реших, че ще мине и без тях.
И аз да питам Нина, откакто и махнах нощното хранене търси повече биберон около 5,30 часа, дали е гладна, знам че не е много полезен?

# 66
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
Уф мерси на всички.
То и аз съм върло против оставянето гладно дете да реве по което и да е време.
Но нещо почнах покрай майките с които се запознах да се притеснявам - ние сле с2-3 месеца по-големи и така си папкаме, а ония ми ти сладурани лягат в 20 и стават в 7-8 сутринта - рай бе, рай!
Май ми се искаше да помързелувам - ма ще е в следващия живот Simple Smile

# 67
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 476
Измисли друг начин за мързелуване - примерно преварена вода в термос и забъркваш млякото почти насън...
Или караш таткото да го нахрани  Mr. Green
То, всъщност, ако дадеш вечер храна, която по-бавно се разгражда, стомахчето пак не почива, а се труди цяла нощ...
Знам ли какво да кажа, Насе се буди нощем, ама не винаги, нощес например си игра, бърбори и ми търси краката под завивката, за да ме закача. Но понякога се буди гладен и успокояване не помага, но види ли, че му нося нещо за ядене, ухилва се до уши и ми ръкопляска  Mr. Green

# 68
  • Мнения: 4 414
браво на Ради! само такива новини да чуваме от тук нататък!
за храненето и аз да се изкажа...според мен, че малките деца тъй като нямат социален опит, нямат създадени и вредни навици, като да закусват кафе, да пропускат обяда, защото имат работа и да вечерят пред компютъра. те се ръководят единствено и само от нуждите на организма си...та в този ред на мисли, смятам, че щом детето е гладно, жадно или му се спи, значи това е изискване на неговия организъм и докато мога, гледам да се съобразявам с него...защото после ще тръгне на градина и ще не ще, ще се наложи да става рано, съответно да си ляга по-рано и т.н....за всичко си има време.
напълно подкрепя, обаче Firebird за:
Бих забранила храна на дете единствено когато се търси удоволствие от вкуса на храната, става дума за храни като чипсове и подобни, в които слагат пристрастяващи овкусители. Критерият е - ако в 4 ч. му се яде мляко и прости нормални храни, значи си е гладно. Ако реве за солети, бонбони и не иска нищо друго - е тука вече може да се приложи системата - "Като се нареве, ще заспи"

# 69
  • Мнения: 882
Толкова съм развълнувана, след като чета поздравленията.
Б Л А Г О Д А Р Я newsm17.
Чувствам Ви толкова искренни, толкова близки, толкова мили!!!

# 70
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
  Мира и Петко вече са си вкъщи! Операцията е била лека и е минала за 30 - 40 минути. Браво на геройчето   bouquet ! Дано и тя се включи по - късно!

П.П. Само аз ли имам проблеми с форума тия дни?  Confused Пиша нещо по два - три пъти, не ми зарежда и т.н.

# 71
  • Мнения: 3 698
Браво на детенцето Hug
Мира, от тук насетне  нова година само с приятни изживявания и много успехи.

# 72
  • Мнения: 2 543
Браво на Петко! Бързо да се възстановява от операцията и мама Мира да може да ни пише по-честичко! Hug

Такаааааа....... Йоан е далекоглед. И то много. Ще носи очила следващите няколко години от живота си (поне до 12 г.)  ooooh! Оставям го без коментар! Ама, ми олекна, де!

# 73
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 535
Радвам се за успешната операция, ще чакаме новини от Мира.
Ieppe   не знам какво окуражително да кажа, но е добре, че сте открили проблема.
catnadeen, аз ползвам нощем термоса, защото синковеца отказва кисело мляко Sad Но за първото му нощно хранене, понеже лягам късно, направо му го забърквам предварително, а ако имам му слагам прясно краве мляко с малко захар.

# 74
  • Мнения: 1 271
Хей, хубави новини за Петко и Ради!Браво на децата - все така напред!!!!!!!!!
Йеппе не се тревожи, аз също бях далекогледа но го израстнах и сега нямам очила. Докато учех ги ползвах само за четене. По-важното е че няма други усложнения.
А на нас май ни се размина шарката. Имахме температура понеделник и вторник и до вчера си бяхме у нас а от днес е на градина и е много щастлив.
И аз имах по същото време температура но само вечер и не много висока 37,2 и вече съм добре.
Да се върна на коментарите за бабите. И ние си ги имаме ама не са при нас и май е по-спокойно. Майка ми като дойде ми помага мноооого но и много ми размества в кухнята, а свеки като дойде само реве и се вайка. Пита как да помага и като и кажа, тя обяснява че вече трябва да си тръгва. И така - на всички сестри в градината и въобще всички питащи ние си помагаме сами с тати. Свикнали сме си двамата и като дойдат бабоците май само се мотат. Та така бабите си гледат дядовците...
Ще видим как ще е като се роди бебо........
Целувки на хлапетата и само здраве и усмивки ви пожелавам  - Светлето

И аз имах проблеми с нета, но не е от нашия доставчик...

Общи условия

Активация на акаунт