Колко от вас родиха с епизиотомия

  • 2 773
  • 52
  •   1
Отговори
  • Мнения: 434
Исйках да ви питам това защото имаше една тема с доста противоречиви мнения

# 1
  • София
  • Мнения: 750
само първия път

# 2
  • Мнения: 79
при мен беше доста неприятно самото шиене,по-гадно от самото раждане.след месец ,обаче всичко бе неприятен спомен Joy

# 3
  • Мнения: 827
 Мен ме накараха да подпиша, че съм съгласна да ми направят епизиотомия, когато ме приемаха в болницата. Т.е, че ще ми бъде направена такава при всички случаи. Естествено съгласието никой насила няма да ти вземе. Мислех, че това е нормалната процедура.

# 4
  • Мнения: 3 929
Аз родих с епизотомия, но не виждам нищо странно в това, особено когато се раждат големи бебета. Не усетих нищо, докато раждах, но когато ме шиха, беше неприятно. Не толкова болка, колкото гадно усещане. Докторът беше много опитен и ме заши идеално, въпреки че са доста шевове.

# 5
  • Мнения: 1 835
Епизиотомията се прави, за да се избегне евентуално разкъсване в нежелана посока (примерно към ануса и т.н.), когато има опасност от разкъсване. При първото ми раждане ми правиха епизиотомия и ми беше по-лесно в сравнение с второто, болеше ме по-малко при сядане и ходене по нужда, При второто ми раждане, се разцепих - тогава много ме болеше в продължение на 1 седмица не само при сядане, а постоянно.

# 6
  • София
  • Мнения: 212
На мен ми направиха епизиотомия и при двете раждания.При първото имах и много вътрешни шевове,за разлика от второто.Бебенцата ми не са били големи-Анджела(1997г.)3.350кг.,а Никола(2005г)3.200кг.Мисля си,че при второто раждане можеше да се избегне епизиотомията.

# 7
  • Мнения: 8 505
И аз в отбора SunglassesНе усетих нито рязането,нито шевовете,но бях с епидурална.Няколко дни сядах на една страна hahahaи това беше.

# 8
  • Мнения: 1 107
Аз също, заради твърде голяма глава на бебо. Изобщо не ме притеснява епизиотомията, все ми е едно дали и на следващото раждане ще ми направят  Sunglasses
На четвъртия ден бях забравила за шевовете, сядах си съвсем нормално, а около месец по-късно накарх мъжо да инспектира внимателно дали има белези - нямаше и следа от шева  Peace
Но може би все пак има значение кой те реже и шие  newsm78

# 9
  • София
  • Мнения: 2 493
Аз също бях с епизиотомия. От срязването не усетих почти нищо. Само леко щипване. После за зашиването май бях в несвяст, защото последния ми спомен след като излезе Мая от мен беше че ЩЕ ме зашиват, а следващия вече бях в коридора и щяха да ме настаняват в стая.... Момичета не мисля че трябва да се притенсявате за тези неща...  Минава и заминава....
Докато раждах си мислех :"Това, дето всички ми гогворят, че се забравя, са пълни глупости! Такова нещо не се забравя!" Е точно след 2 седмици, когато нямах и помен от конците и си седях нормално и не усещах никакъв дискомфорт си мислех :"е добре де... неможе да е било толкова страшно... май си вьобразявам..." всичко минава и заминава, а накрая ти остава едно сладко малко същество!, копето когато го погледнеш и през ум не ти минават всички тези гадости...

# 10
  • София
  • Мнения: 1 621
И аз родих с епизиотомия и не усетих когато ме шиха (заради епидуралната), в началото понаболяваше, но след 2 седмици вече не я усещах. Laughing

# 11
  • Мнения: 3 506
Denit, гласувах с третата опция, но си позволявам няколко препоръки към анкетата, за да може наистина да се направи някаква статистика.
-> По-добре я пусни да е само за първото раждане, или пусни отделна анкета за последващите раждания.
-> "Наложи" е доста неясна формулировка - нали се сещаш, че според лекарите винаги се налага... Точно затова беше и спорът в предишната тема... По-добре го смени с "Направиха ли ви епизиотомия".
-> Пак за статистиката трябва да има отговори "Не, родих планирано секцио" и "Не, родих секцио по спешност".
Ами това е от мен.

# 12
  • гр.Банкя
  • Мнения: 287
и аз родих с епизиотомия,въобще и не усетих че ме цепва,но после при самото шиене е малко неприятно,може би първата седмица беше малко кофти за сядане,но след това всичко си беше както преди.около месец след това нямаше и следа от шевове.желая ти леко бременеене и  раждане! Laughing

# 13
  • Мнения: 313
И аз съм от групата с епизотомия.Докато бях бременна ми се струваше най-страшното нещо. На практика нищо не усетих,бях с епидорална анастезия.Естествено близо месец не можех да си седна на д-то. То, май на всички правят епизиотомия Cry

# 14
  • Мнения: 6 164
Ехеее, браво!!... Всички с епизиотомия!

Все се надявах, че ще ми се размине, ама като гледам, явно всички доктори са й фенове. Tired

Общи условия

Активация на акаунт