В ДЕВЕТИ КЛАС - вече пò сме в час!

  • 53 954
  • 741
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 411
Мама Съни, като лично страдала от този проблем горещо съветвам да разрешиш на дъщеря ти да премахне комплексиращите я косми. Точно това е, може да доведе до комплекси. Махай смело с лентички. Не е вярно, че се увеличават.

За фото или лазерна епилация е твърде рано.

Специалистите-дерматолози препоръчват за девойки да се прилагат тези методи след 18 год. След балансиране на хормоните в организма. Преди това е хвърли пари от една страна и колкото и да е повреждане на кожата. Нищо не е абсолютно безвредно- еле като се прониква в кожата с лазер.

Ако питаш козметичка- ще ти каже, че никога не е твърде рано. Някъде във форума четох, че една си щавела детето от 5 год.

# 106
  • Мнения: 320
Мама Съни, като лично страдала от този проблем горещо съветвам да разрешиш на дъщеря ти да премахне комплексиращите я косми.
Подкрепям. Аз го правя от 7 клас, а дъщеря ми от 8-ми, без да иска разрешение за това от мен. Използваме епилационни ленти на Veet или Strep.

# 107
  • София
  • Мнения: 5 130
Аз съм твърдо за епилацията Simple Smile
Една жена (девойка) трябва да се чувства удобно и добре. Моята малка щерка вчера си почисти веждите. Иначе си прави епилация на краката и мишниците от една година и за мен това е нормално и естетично.

# 108
  • Мнения: 923
Мама Съни, като лично страдала от този проблем горещо съветвам да разрешиш на дъщеря ти да премахне комплексиращите я косми.
Подкрепям. Аз го правя от 7 клас, а дъщеря ми от 8-ми, без да иска разрешение за това от мен. Използваме епилационни ленти на Veet или Strep.

Извинявам се за лаишкия въпрос, но тъй като аз почти не съм окосмена и никога не ми се е
налагало да махам мустачки, та няма ли като започне да ги маха след време самите косъмчета
да станат по твърди или дебели ?

# 109
  • Пловдив
  • Мнения: 3 356
Аз лично мустачето започнах да си го махам (в салон, от козметичка) доста късно, бях завършила даже висшето. Не наблюдавам да стават твърди или дебели косъмчетата. Даже забелязвам, че колкото по-редовно ходя (всеки месец), толкова повече ми намаляват по ръцете и краката.

# 110
  • Мнения: 411
Мама Съни, няма съвършен метод. Ако не е едно, ще е друго. Но по-добре ли е девойката да ходи космата, за да не и станат космите по-твърди.

Господ те е надарил с явно нежна кожа и без косми, но питай ни нас тези по-косматите колко сме страдали докато не започнем да си махаме космите. А подигравките на другите деца. Помня че момчетата в съседен клас казваха на едно момиче "мустаки" зад гърба му.

Аз толкова съм страдала, че в зряла възраст махнах ВСИЧКИ косми с електро-епилация (разбирай крака, лице, ръце) . Това означава много пари и много болки- поне три, четири години. Сега съм като гол охлюв, но никога няма да забравя какво съм чувствала години наред.

давай не го мисли, детето ти страда.

# 111
  • Мнения: 34
Здравейте! Сега ще съм осми клас в 1 АЕГ и се интересувах как стои въпроса с часовете там (времетраене, междучасия, по колко на ден са, всичко относно смените, в колко се започва и т.н.) Ще помоля някой, който вече е бил 8 клас в 1 АЕГ да сподели... Благодаря Ви предварително!!!
  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet
Макар и с голямо закъснение отговарям на Румен 97 в качеството си на майка на завършил осмокласник в 1 Аег.
По принцип часовете в 1 АЕГ са организирани чрез обединяване на два учебни часа в един т. нар. блок. Блокът е от час и 20 минути. След това има 20 минути междучасие. На ден има 3 или 4 блока. В организацията на учебния процес има и два вида седмици: седмица А и седмица Б с малки разлики в програмата. Например в понеделник седмица А има 4 блока - 1 по математика и три по английски. Същия ден в седмица Б (това е следващата седмица) няма блок по математика, а само три блока по английски.
За ученето сутрин и следобед. Миналата година учениците от 8а до 8г включително учиха заедно с учениците от 1-7 клас, т. е. първия срок бяха сутрин, а втория - следобед. От 9-ти клас, доколкото зная, всички учат първия срок следобед.

Последна редакция: нд, 28 авг 2011, 15:32 от Лотос

# 112
  • Мнения: 263
Мама Съни аз се обезкосмявам от 8 клас още по препоръка на майка ми! И не съжалявам! Чувала съм как сина ми си говори със съученици за определени девойки, че са гнусни защото се разхождат с косми. Твърдо за!
Иначе моят младеж не знам и една книга дали е прочел, но за сметка на това на компа е нон стоп. Сега са взели да пробват някакъв хикс бокс и съвсем скоро ще ги изгоня и двамата с баща му

# 113
  • Мнения: 263
А забравих мога да ти препоръчам много добър козметик...

# 114
  • София
  • Мнения: 2 361
Да ви почерпя. Днес моето слънчице има имен ден



Да добавя и заповедта на министъра за ваканциите. Дороти го е публикувала в 10-токласната тема, но мисля, че е добре и в нашата да го има:
http://www.minedu.government.bg/opencms/export/sites/mon/left_me … vreme_2011-12.pdf

# 115
  • Мнения: 263
Зури, честито!  bouquet  Да ти е жива и здрава именичката и все така артистична
И благодаря за почерпката Party

# 116
  • София
  • Мнения: 18 024
Най-добри пожелания на дъщерята на Зури и от нас двечките  - мама и щерка ! Да е жива и здрава, все така усмихната и позитивна и тази учебна година пак да ни покани  да  я гледаме в мюзикълите и музикалните прояви  на колежа Grinning

Момичета, онази наша среща остана неизпълнена, не е ли време да заговорим за нова Thinking И като се има предвид, че има мами, които казаха, че  едва след 15.09 са на линия за среща, предлагам да я направим първата събота след началото на учебната година, на познатото ни място.Тоест предлагам ви като ден за среща  събота, 17.09 и директно се записвам под номер 1. Дали ще водим деветокласници на нея - тава можем да уточним и впоследствие.

1.Пенсионирана русалка Mr. Green

# 117
  • София
  • Мнения: 1 266
Zuri, честит рожден ден на прекрасната ти дъщеря! Пожелавам й много здраве, успех в училище и много готини приятели!   bouquet

# 118
  • Мнения: 411
Zuri, да ти е жива и здрава щерката. Да постига много успехи в живота си.

# 119
  • София
  • Мнения: 2 361
Благодаря Ви (според новите правила за правопис Grinning) за хубавите думи! Hug
17-ти е работен ден, а и има интересни събития- Ретро София, Нощта на музеите в Пловдив Sad
Иначе и на мен ми е домъчняло за вашата приятна компания.

Общи условия

Активация на акаунт