В ДЕВЕТИ КЛАС - вече пò сме в час!

  • 53 946
  • 741
  •   1
Отговори
# 165
  • София
  • Мнения: 802
svetlaem, чул те Господ! Аз съм си свикнала, защото нали днешните 10-класници ги хвана първата "нова реформа" - още докато бяха май в 4 клас (след тях въведоха безплатни учебници за 1-4 клас, които бяха написани по нова програма) и по този начин ние никога не сме успявали давземем за дъщерята учебници 2-ра употреба, поради простата причина, че винаги бяха издавани за първи път. Но ако това не се простира за 10 клас вече... ще е супер!
Миналата година за 9 клас не сте ли видели,че не са ново издание или просто по инерция сте купили нови  newsm78

Баш!  Peace

Благодаря ти за новината! Добре ми е дошла  balloon

# 166
  • София
  • Мнения: 17 988
1. Пенсионирана русалка
2. Manganini 
3. nasty lady
4. Росна китка
5. zuri
6. Sash
7. Джиджи
8. ganis
9. Sandalka
10. Белмекенска

Сандалке, разконспирира ме . Така се радвам, че повечко мами изкочиха от скривалищата си.  Hug

# 167
  • Мнения: 1 879
Детективке, ти откак стана русалка май и мисли започна да четеш  Hug - преди няколко дни надникнах само за миг в темичката ни и мернах уговорките за среща, но понеже нещо бързах с други неща, отложих включването, и сега като поглеждам - ей ме нА вече съм в списъка! Сега ще поогледам предишните страници да разбера кога си ме включила, щото май и аз нещо съм доловила мисловно, че влизам само минути след като си писала  Laughing

ПС - попогледнах вече назад и разбрах, че не преди няколко дни ами пред повече от 10 съм влизала, защо бях запомнила предишната дата за срещата. Не разбрах обаче с тийнове или без?

Допълвам и закъснели, но сърдечни поздрави за празниците Ви eine in Rente gegangene Nixe и zuri!

Още не съм прочела новите правописни правила, но това, което zuri напомни няколко страници по-рано за Ви, направо ме умопомрачава, защото всичките други глупотевини в правописа оправиха, та до тази главна буква опряха.

Последна редакция: сб, 10 сеп 2011, 17:03 от Белмекенска

# 168
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Има нови учебници от 2009, които са в употреба за вас. Ще ви свързвам и аз, ама да действаме по-бързо. Тамън срещата ви може да мине и под това мото.

# 169
  • София
  • Мнения: 17 988
Белмекенска, ми как няма да те включа, накъде без теб.. Hug Сандалка те спомена и аз реших на своя глава да те добавя в списъка, с надеждата така  да предизвикам реакция от твоя страна.И успях Grinning
Дороти, тя под това мото  срещата условно може и да мине, ама реална  продажба може да стане само, ако се появите и вие , мамите на  по-големите гимназисти, че да ни продавате учебниците им.Иначе ние  каквото и  да бистрим,  разполагаме преди всичко с учебници  за 8 клас. Иначе казано, чакаме ви,  за  да не мине срещата ни само на теория под мотото "Борса за употребявани учебници". Mr. Green И за не стане недоразумение ,не ви чакаме само заради едните  учебници, ще се радваме да ви видим.  HugПоне за себе си го гарантирам, тъй като вече съм си полуопекла работата с учебниците за 9 клас в НЕГ.Една много услужлива  и мила форумна  дама ми ги продаде миналата година, тази година също ми ги е обещала, за което й благодаря. Grinning
По повод тийновете, вие кажете.Аз  ще съм без опашка, каквото и да решите, тъй като момата май е канена на някакъв рожден ден. ThinkingНо дотогава, знае ли човек, може да се промени нещо.

Последна редакция: сб, 10 сеп 2011, 17:26 от eine in Rente gegangene Nixe

# 170
  • София
  • Мнения: 1 942
Не мога да повярвам!
Първо Sandalka се включи - чудесно!
После разконспирираната русалка под нейно давление включи и Белмекенска - пак чудесно!
И накрая тя самата малко по-късно се появи, като не беше писала доста отдавна - бравос!
Сега остава десетокласните безценни консултанти Lady-B, Dorothy и Фран да се включат също и от това по-добра среща - здраве му кажи Laughing

И аз да питам с младежи или без младежи, че моят не е присъствал и ще ми е много тегаво да го убеждавам, че няма нищо страшно да се запознаеш с нови връстници   friendship  ...  и връстнички newsm56

Също така да определим и час...

# 171
  • Мнения: 1 879
Не мога да повярвам!
Първо Sandalka се включи - чудесно!
После разконспирираната русалка под нейно давление включи и Белмекенска - пак чудесно!
И накрая тя самата малко по-късно се появи, като не беше писала доста отдавна - бравос!
Сега остава десетокласните безценни консултанти Lady-B, Dorothy и Фран да се включат също и от това по-добра среща - здраве му кажи Laughing

И аз да питам с младежи или без младежи, че моят не е присъствал и ще ми е много тегаво да го убеждавам, че няма нищо страшно да се запознаеш с нови връстници   friendship  ...  и връстнички newsm56

Също така да определим и час...

За часа - предлагам да е някъде в ранния следобед, че така или иначе бая се заседяваме..., пък на когото му е по-удобно по-късно, просто по-късно ще дойде.

Саше, нищо случайно няма в описаните от теб съвпадения - на една вълна сме и затова много се радвам да се видим отново! Моят младеж в момента не е тук, но съм сигурна, че няма нужда да го питам - той е винаги готов за срещите (май веднъж само баща ми обърка програмата му и му беше много криво).

Да Ви питам (всичките имам предвид) - има ли някакви промени тук във форума - докато пиша все ми се подчертават разни думи, сякаш са грешно изписани, а според мен грешка няма. И при вас ли е така? Ето дори в цитата на Саш са подчертани - връстнички, разконспирираната и тегаво - даже отворих речника, дума "тегаво" нямало  Mr. Green, но другите са си съвсем наред!

# 172
  • у дома
  • Мнения: 7 140
Има нови учебници от 2009, които са в употреба за вас. Ще ви свързвам и аз, ама да действаме по-бързо. Тамън срещата ви може да мине и под това мото.



Учебникът по математика за 10 клас е одобрен от МОМН със Заповед № РД 09-1619/17.08.2001 г - http://arhimedbg.com/2uchebnitsi/7za-10-klas може да има второ издание през 2009г,но вътре учебното съдържание е същото.За другите предмети нямам представа.

# 173
  • София
  • Мнения: 802
Ах, че весело, ах, че хубаво !!!   Two Hearts  Hug Hug

Моите едва ли ще дойдат  Confused А и да ги насиля, ще се чувстват в небрано лозе, тъй като не познават вашите... Ако мина, ще е без деца. И ще е по-късничко.

Белмекенска, абе да ти кажа - това за "Ви" и аз си го помислих, когато четох за новия правопис. Ей тъй, издразни ме, много ме доядя, ама после се порових в себе си и не открих никакви аргументи "против", та реших, че консервата съм аз  Mr. Green Радвам се, че не съм сам-саминка на този свят  Laughing

За подчертавката. Може би ползваш за браузър Гугъл Хром? Тоз таварищ навсякъде си набутва "смислените съвети" - нали си има ужким речник било, та давай да коригираме хората...Хубава прИмоция, но не и за екзотични езици като българския  Mr. Green (хм, думата "доядя" така ми я захапа и не я пуска! Ама нъцкиии!  Mr. Green Не му се давам аз)

# 174
  • София
  • Мнения: 17 988
Аз съм с Google Chrome и не ме закача за нищо, не подчертава думи като сгрешени. Сигурно съм грамотна много и не греша, затова Mr. Green Майтапя се, разбира се.  Hug
 И аз съм за по-ранен час на срещата, като Белмекенска, да имаме пред себе си достатъчно време за приказки.А който е възпрепятстван да дойде в самото начало, ще се присъедни към нас по-късно.  HugЗатова предлагам начало на срещата в  16 или 16,30 часа, в лятната градина на щаб-квартирата.

# 175
  • София
  • Мнения: 1 942
Белмекенска, що му се връзваш на този гугъл, като ти подчертава? Аз пък обичам да използвам разговорни думи и жаргон и не му обръщам изобщо внимание като ми подчертава "тегаво". Той ще ми каже на мен дали е тегаво или не...


Sandalka, и моят никога не е идвал на срещи с форума, но аз го подготвям отдалече с обясненията, че децата са отделно от досадните майки, че сами дават зор на майките за по-чести сбирки, щот им е харесало и т. н.


Колкото до това Вие в мн.ч., аз може и да съм консерва, може и да ме обявят за неграмотна, но смятам да го бойкотирам. Не смятам да го използвам изобщо. Що за глупост - да ти се налага после да се обясняваш дали имаш предвид много хора или просто си учтив #Bad Talk . То историята може би ще си покаже, че е било глупост и сигурно ще дойде време, когато ще отпадне. Така както стана с глупавата наставка -вувам  Rage


eine in Rente gegangene Nixe 16 ч. и според мен е добре.

И пак да питам - с деца или без?

# 176
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Има нови учебници от 2009, които са в употреба за вас. Ще ви свързвам и аз, ама да действаме по-бързо. Тамън срещата ви може да мине и под това мото.



Учебникът по математика за 10 клас е одобрен от МОМН със Заповед № РД 09-1619/17.08.2001 г - http://arhimedbg.com/2uchebnitsi/7za-10-klas може да има второ издание през 2009г,но вътре учебното съдържание е същото.За другите предмети нямам представа.
Така е , но учителите ще кажат първите дни дали ново старо и т.н. иначе на доста места им казват старото. Моят само с 2-3 е по-старички издания, другото ново.

# 177
  • Мнения: 1 879
И пак да питам - с деца или без?

Вече питах моя младеж - разбира се, ще дойде, ако събираме и децата. Така че, Саше, твоят няма да е съвсем сред непознати - аргумент, който може и да проработи.

По въпроса с подчертаването - благодаря за обясненията, поне да не се впрягам  Embarassed С Firefox съм, но през 40-те дни, които бях извън форума, всъщност имах проблеми  и преинсталирах с някаква нова версия, като направих ужасната грешка при език да отбележа български, сега всички менюта са ми на български и нищо не разбирам, направо се уча наново. Явно и подчертаването, като пиша тук, идва пак от този български вариант на Firefox-а.  Предполагам, че и при другите браузъри е на същия принцип. Ама не ми се преинсталира наново, че едвам съм балансирала компа - не му беше единствения проблем браузъра. Дано не се скапе съвсем до срещата ни.  Praynig 16 часа за начало е чудесно!

# 178
  • Мнения: 398

Освен това МГ е като един добър шут в посока на развитие  Joy В началото усещаш дискомфорт, ама после като се осъзнаеш къде са те запратили, палиш свещички от благодарност.  Simple Smile
Много си я обичам МГ.

Успех на детенцето ти!

nanastef,благодаря ти!Знам,а и той го знае,нали именно това е целта. Simple Smile Просто се дразни на високомерието им спрямо другите училища.. Grinning


"P.s. Съжалявам, че двете с odri 1 сте толкова далече от нас и няма как да се видим на 18-ти"

Sash,ако знаеш мен пък как ме е яд...! Simple Smile
Sandalke,здравей! wavey  И аз търся из целия форум учебници от 7 клас,но уви....до този момент не съм успяла да намеря. Притеснявам се,че моичкия е забравил доста от предметите които в 8 клас не учиха,а никак не ми се иска да стартира с неприятни оценки.. Rolling Eyes


А колкото до новото Ви,аз също съм от "консервите" и не смятам да го използвам!Е,поне в неофициална кореспонденция....     Thinking
 

Последна редакция: нд, 11 сеп 2011, 14:21 от odri 1

# 179
  • Мнения: 34
Здравейте! Има ли тук майки от Варна,чиито деца си търсят учебници 2ра употреба? Ако някой има интерес,нека ми пише на ЛС.

Общи условия

Активация на акаунт