Rh несъвместимост

  • 1 180
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 730
Кръвната ми група е 0/-/,интересува ме при втора бременност,ако се открият антитела в кръвта,как се процедира,никой не ми отговаря конкретно,искам да знам рисковете и искам да имам здраво дете,благодаря ви!

# 1
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 351
Следи се бремената и ако има наличие на антитела и се бие инжекцийка за да елеминира влиянието на антителата.
Виж в библиотеката на форума..благодаря и аз.

# 2
  • Мнения: 2 123
Като цяло в случай, че са ти били до 72 часа след раждането /аборта/ анти Д гама глобулин се приема, че вероятността да образуваш антитела е повече от минимална. Все пак ако това стане се взимат съответните медикаменти, за да бъде детето ти извън риск.
Изследванията се правят всеки триместър.
Ако при раждането се установи, че бебето ти е с положителен резус фактор и кара по-тежка жълтеница се налага кръвопреливане, с което здравето на бебето е напълно извън опасност.
Все пак ти препоръчвам доста по-изчерпателните теми:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=1202.0;all
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=36550.0
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=39835.0
а също и, къдет омай е най-добре обяснено
http://www.bg-mamma.com/site/content/view/657/37/

Още веднъж искам да ти напомня,че две еднакви бременности няма и никой не може да ти гарантира нищо със 100% сигурност.
Просто прави каквото трябва и вярвай, че ще стаане най-доброто за теб!  bouquet

# 3
  • Мнения: 964
В някой държави като в САЩ например направо ти слагат такава инжекция в 26-28 седмица от бременоста и не се занимават да те дупчат по сто пъти за анти тела,играят на сигурно Laughing Аз съм също с отрицателна група и утре отивам да ми сложат гама голобулин ли както там му казват на български.

# 4
  • Мнения: 7 718
Всичко зависи от това дали са ти били антиДгамаглобулин до 72 часа след раждането.
Ако са ти били - няма проблеми.
Ако не са - трябва специално наблюдение и изследвания по време на бременността.

# 5
  • Мнения: 730
Благодаря ви,притесненията са ми свързани с това че след едно нормално раждане без антитела и с нужната имунизация имам един аборт след който не съм имунизирана,мислех да нямам второ дете,но сега пък искам и се страхувам,ох не зная какво да правя не съм страхлива но ми е притеснено

# 6
  • Мнения: 5 500
Тъкмо мислех да пускам подобна тема, защото и мен ме запраскаха едни такива съмнения...
Бита ми е Анти Д, но това се оказа, че не дава гаранция, ако бебето вземе положителното РХ на бащата. Варианта да вземе моето отрицателно ми се струва като блян...
Днес се обадих на неонатоложката, която ми лекува първото дете, защото сега работим за второ, какво ми каза тя:
Медицината нищо не може да направи ако бебето е с + РХ, може да се получи спонтанен аборт в началото на бременността като плода "отича", това не можах да го разбера направо, един вид се пълнел с вода и умирал и спонтанен...., може да ми се направи титър в началото в 4-ти месец, ако е положителен може да се бие Анти Д отново, но може и да не помогне това..., може бебето да умре в мен и в напреднала бременност, да се роди мъртво в 7-8-ми месец, тогава пак от това отичане..., може пък да успее да се роди, но веднага да му се направи обменно кръвопреливане...може още хиляди неща... Каза ми правете, пък ще видим какво ще го правим Shocked Това са рисковете.
И понеже винаги и за всичко се съветвам с моето гуро-хомеопат Heart Eyes поне ми даде някакви грамчета надежда. Понеже случая е от изключителна сложност ще се съветва с колеги и индийският им лектор Виджейкър за хомеопатично лекарство, което да предотврати тия пусти антитела...
И така, тая вечер ще си рева, докато не разбера какво ще стане...
Пък може и да се роди с отрицателно, само Господ знае...

# 7
  • Мнения: 964
Не се тревожи толкова в нашата рода половината сме с отрицателна кръвна група.Майка ми,леля ми братовчедка ми,аз сме все отрицателна,татковците до един са с положителна.Аз съм отрицателна като майка ми сестра ми е положителна,братовчедка ми е отрицателна като майка си брат и е положителна.Това не е толкова страшно,ние как сме се родили.Е сега и аз съм бременна,мъжа ми е положителена група сложиха ми тези тела и ми казаха да съм спокойна че нямало проблеми.То като е писано нещо лошо и положителна група да си пак ще стане.

# 8
  • Мнения: 2 123
Тъкмо мислех да пускам подобна тема, защото и мен ме запраскаха едни такива съмнения...
Бита ми е Анти Д, но това се оказа, че не дава гаранция, ако бебето вземе положителното РХ на бащата. Варианта да вземе моето отрицателно ми се струва като блян...
Днес се обадих на неонатоложката, която ми лекува първото дете, защото сега работим за второ, какво ми каза тя:
Медицината нищо не може да направи ако бебето е с + РХ, може да се получи спонтанен аборт в началото на бременността като плода "отича", това не можах да го разбера направо, един вид се пълнел с вода и умирал и спонтанен...., може да ми се направи титър в началото в 4-ти месец, ако е положителен може да се бие Анти Д отново, но може и да не помогне това..., може бебето да умре в мен и в напреднала бременност, да се роди мъртво в 7-8-ми месец, тогава пак от това отичане..., може пък да успее да се роди, но веднага да му се направи обменно кръвопреливане...може още хиляди неща... Каза ми правете, пък ще видим какво ще го правим Shocked Това са рисковете.
И понеже винаги и за всичко се съветвам с моето гуро-хомеопат Heart Eyes поне ми даде някакви грамчета надежда. Понеже случая е от изключителна сложност ще се съветва с колеги и индийският им лектор Виджейкър за хомеопатично лекарство, което да предотврати тия пусти антитела...
И така, тая вечер ще си рева, докато не разбера какво ще стане...
Пък може и да се роди с отрицателно, само Господ знае...


Съжалявам много, но без да искам да се конфронтирам твърдо заявявам, че становището на лекарката ти е меко казано "неадекватно" за специалист... Вместо да се притесняваш за нещо, което не е станало и хипотетичната вероятност да стане /имам предвид мъртъв плод, аборт и т.н. отичане Shocked/, прочети темите към линковете, които съм пуснала по-горе. Всички тези мнения са базирани на лекарски становища и познания, а не на спонтанен коментар.Аз самата съм говорила с 3-ма независими гинеколози и нито един не беше така крайно и песимистично настроен!Ако лекарката ти всява паника и притеснение още преди да си забременяла, то представи си какви ще са тревогите ти по време на самата бременност с такъв човек...аз бих я сменила, защото спокойствието ти е най-важно в този период!  bouquet

# 9
# 10
  • Мнения: 5 500
...прочети темите към линковете, които съм пуснала по-горе....
Благодаря ти, ще прочета! Пък аз си се притеснявам, защото имам позната, на която се случи точно мъртво раждане в 7-8 месец. Лекаря ги посъветвал повече да не опитват да имат бебе, те имат още едно! Просто е отвратително!

Общи условия

Активация на акаунт