Нещо солено и тестено за уиски и вино пригодено?

  • 8 587
  • 16
  •   1
Отговори
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Скоро ще имам особенни гости ConfusedМного е важно за мен да направя нещо от тесто, което да става за мезе за уиски и вино.Особено за уиски, но искам аз да го направя.Не смея да обяснявам с подробности, че може някой гост да чете тук и ще стане фал Rolling Eyes
 Много време гледах за предястия за търсачката, но май няма нищо подходящо за вкуса на гостите Sad За това молбата ми е да помогненте с кулинарната ми изява Praynig

# 1
  • Балчик-Сливен
  • Мнения: 1 058
Биляна,според мен най-подходящо е нещо ,наподобяващо крекер,обаче като се върна към 14 часа ще ти потърся рецепта.а и при него може да направиш с различни вкусове като добавяш кашкавал,подправки.

# 2
  • Мнения: 7 106
Много подходящи за червено вино са бухтичките на Иван Звездев със сирене и подправки. Аз ги предложих на наши приятели, които ни бяха на гости и останаха очаровани.
Друго, което според мен е подходящо мезе за вино са панираните сиренца и кашкавалчета.
Виж за уиски нищо не ми хрумва newsm78.

# 3
Zdravej!
Mozhesh da probvash s nakasani malki par4entza butter testo, zape4enio v tava na furna. Otgore moze da im narasish podpravki ili naturalni, kato dobavka kam salatki i sosove.

# 4
  • Мнения: 446
Подходящи и за вино, и за уиски са кошнички от бутер тесто, пълни със синьо сирене и парченце прясна круша /от зелените/ - подправки не се слагат, оформяш кошничка, или свободна формичка, отгоре натрошеното сирене и бодваш круша, пече се до златно - за оформление идеи нямам сега, т.к. аз го правя в голяма тава. Можеш да направиш и малки банички-триъгълничета, също с по-пикантен пълнеж - гъбки, синьо сирене, може с бадеми и захар и т.н.

# 5
  • Мнения: 4 390
Можеш да изрежеш хапки ромбове или други форми от бутер тесто, да ги опечеш и след това в процепите (слоевете) да инжектираш със шприц различни видове пастет (от сирене и масло, маслинов (или пастет от шунка и маслини, или маслини и бадеми), орехов, гъбен и пр.) - всяка хапка да бъде с различен вид пастет.


# 6
  • ново
  • Мнения: 5 855
Малки еклерчета със солен пълнеж, напр. пастет, сирене.  chef

# 7
  • Мнения: 1 116
Ето още една идея с бутер тесто - ладийки с различни пълнежи, например пастети каквито е предложила Дивиана. От тестото се изрязват крадрати, после се изрязва вътрешен по-малък квадрат, но два от срещулежащите ъгли не се режат до край. За съжаление ги нямам снимани, имаше ги някъде из руските сайтове нагледно, аз се опитах да начертая нещо, дано да разбереш.



Повдигат се изрязаните ъгли и се разменят, става нещо като ладийка, много е красиво, като се изпекът се получава вътре място за пълнежа.
Ако някоя мама се сеща къде ги имаше нагледно, да пусне линк, моля!

# 8
  • Мнения: 3 251
Можеш също да предложиш соленки - имам няколко добри рецепти /бързи и лесни / , ако те интересува  - пиши. Също и байганети - от сирене , кашкавал и шунка , пилешко месце - асорти .

# 9
  • Мнения: 205
в една правоъгълна тава разстилаш по цялото дъно бутер тесто от готовите.Правиш плънка от кайма,лук,гъби,домато,подправки/може да сложиш и всичко друго което обичате/,като плънката я запържваш да еготова направо за консумация.Слагаш явърху тестото и отгоре покриваш с още един пласт тесто.Печешдокато тестото се зачерви ,става бързо и вкусно.За вино е супер за уиски Confused

# 10
Малки еклерчета със солен пълнеж, напр. пастет, сирене.  chef
Това е добра идея. Нещо такова представляват
Ето и рецепта за еклери
100гр масло
300 мл пр.мляко
130 гр брашно
щипка сол
4 яйца
няколко капки ванилия


Маслото и млякото се слагат в тиган и се разстапят на слаб огън, докато се разтопи маслото. Сместта леко се оставя да заври. Добавя се брашното като сместта е оттеглена от котлона и се бърка, докато започне да се отлепя от стените на тигана. Оставя се да се поохлади и се добавят добре разбитите предварително яйца. После се гребе с лъжичка и се изспива или върху намаслена тава или върху оризова хартия (готварска) и се пекат на 180 градуса около 25-30 минути.

Пълнежа може да го направиш от сирене "Стилтън" или друго синьо сирене, смесено с "Филаделфия"

Друго предложение, което момичета ти дават е да ползваш многолистно тесто (Puff pastry). Може да го нарежиш на лентички около 2 см. Поръсваш ги с Чедър кашкавал (cheddar cheese), ускукваш ги и ги наръсваш с подправки по избор - нещо такова
В многолистното можеш да увиеш и малки франкфуртерчета (малки кремвирши) . Отгоре тестото се маже с яйце разбито с малко студена вода.

Друга идейка с многолистно. Обвиваш сирене Brie като топче, но вътре поставяш и по една изпечена бадема
- пак мажеш с яйце


А тия кошнички ги продават в секцията за замразени храни, където са и другите видове теста. В кутия са около 50-100 парчета. От тебе се изисква да намажеш краищата на кръгчетата дето ще ги видиш в кутийката с пр. мляко или яйце и само печеш. Те сами стават в тази форма. После пълниш с каквото ти душа сака. Не помня точно как се казваха, нещо от сорта на Bouchees  Embarassed (волован по нашенски, дано се сетя, че да ти напиша точното име ooooh! Embarassed)

# 11
  • Мнения: 7 106
Я хвърли око и на тази тема , има доста идейни неща, само че е на руски.

А ето и това, което имаше предвид Танита (ако правилно съм разбрала, де) :

http://www.kuharka.ru/viewtopic.php?t=205



Последна редакция: ср, 14 дек 2005, 17:50 от 3ори

# 12
  • Мнения: 1 116
Я хвърли око и на тази тема , има доста идейни неща, само че е на руски.

А ето и това, което имаше предвид Танита (ако правилно съм разбрала, де) :

http://www.kuharka.ru/viewtopic.php?t=205


Да точно това е, макар че сайта беше друг. Много ти блягодаря, сега ще си го запазя този. Правила съм и ето като това

само че с обикновено тесто като за питки и със солен пълнеж(бях задушила кайма, ситно нарязани гъбки, моркови, магданоз) Имам го снимано, но сървара се е скапал и не мога да го покажа.

# 13
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
 smile3525Много благодаря за чудесните предложения! smile3525 Вече всеки път ще имам нови идеи за меню при посрещане на гости! Наистина много ми помогнахте Heart Eyes
 Хонда, ако се сетиш името на кошничките ще е страхотно HugВ нашия град има само "Морисън'с" и подредбата и зареждането на стоки е различно от това на Теско и Сейнсбъри.....има да обикалням щандовете с часове Rolling Eyes

# 14
Билянич, изрових ги. Кутийките представляват така - има и такива сини, които са с повечко бройки, но са по-мънички
Фирмата, която ги продава е JUS.ROL продукта е Pastry cases (val-au-vent) Grinning

Общи условия

Активация на акаунт