Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Живеещи в чужбина
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

UK, Derby

a11 Momicheta imam nujda ot pomoshta vi.Dnes poluchih pismo ot NHS s koeto me uvedomjavat che trjabva da si napravja SMIAR TEST.Ne sam si pravila takav test predi . a11 Kakva e protsedurata i zashto se pravi tozi test.Prtedvaritelno vi blagodarja za otgovorite. a11
Цитирай

zdrasti.  za cervical smear test li stava vupros? tova e test, pri koito se ustanoviava nali vsi4ko s shiikata na matkata e OK. praviat gi periodi4no, nai-veoriatno i oshte takiva pisma shte polu4avash. i az polu4ih, no oshte ne sum hodila. shte triabva da se nakania nai-posle. vse pak ne e losho, 4e ni vikat. pone da sme spokoini, 4e vsi4ko e OK Very Happy
Цитирай

UK, Derby

Da za tozi test stava duma.Az reshi v ponedelnik da se obada i da si zapazja chas pak da vidim.
Цитирай

Turku, Finland

Здравейте...

Този тест поне тук се прави първия път като отидеш на гинеколог и след това по веднъж на година. Казват му ПАПА тест, проверява се дали има ракови образувания на шийката на матката. Не е болезнено, малко дискомфортно е, но какво да се прави, жени сме, ще траем!
Цитирай

ENGLAND

Това е така наречената цитонамазка в Бг. И аз получих две такива писма. След второто се обадих и ми определиха час чак след месец. Нищо особено, с нещо като тупферче ти вземат секрет от влагалището. Нито е болезнено, нито ти отнема време, само 5 мин. Взема го акушерка. После получих писмо за резултата, пише, че се прави на пет години. Доста очудвашо като знам, че в България обикновено го правят всяка година.
Цитирай

сред цветята

Аз ходя по два пъти годишно на гинекологичен преглед и там ми правят този тест (РАР Тест, също наречен) всеки път. Въобще не е болезнено. Wink
Цитирай

Видин; Италия

И тука се прави , но незная да уведомяват с писма...
Прави се ведньж годи6но, не е болезнено. Резултата е готов понякога за седмица, понякога се 4ака пове4е.
Цитирай

Bristol

v UK se praveshe na 3 godini ot izvestno vreme sa go uvelichili na 5. Obiknoveno iskat da ti vzemat izsledvaneto okolo 14 dni sled zapochvane na perioda, te ste ti go kagat. Hubavo e da go napravish za tvoe spokoistvie. Ne se pravi ako si bremenna. Niama nishto strashno Smile
Цитирай

UK, Derby

Very Happy Pismoto koeto poluchih pisheshe che se pravi mejdu 3-5 godini.Poslednija pat kato bjah na preglet me pitaha dali sam si pravila takova izsledvane ,no tai kato ne sam reshiha da izchakat zashtoto nie oshte opitvame za bebe i taka 1godina i 3 mesetsa.Blagodarja vi za otgovorite momicheta i uspeh Very Happy
Цитирай

сред цветята

В Германия това беше акция за намаляването на раковите заболявания и затова 2 пъти в годината се прави този тест, който здравните каси го поемат.
Цитирай
Цитат на: miravmbd
Много интересно,защото при нас в областа Девън се правят на 6м.
И двата пъти като съм ходила,веднъж в Лондон и веднъж в Девън ми ги направи мед.сестра.Бъзро и безболезнено.Много са внимателни и преди да ти го направят ще ти обяснят процедурата.

Не знам дали си се объркала ама и тук ги правят на 6 месеца тия прегледи.
Aniji , спокойно. Няма нищо за притеснение. Всичко си е за твое добро, и твое спойствие. Не е задължително - можеш да откажеш. Но аз си ходя редовно на тия прегледи. Момичетата са ти казали колко отнема - не повече от 5 минути
Цитирай

UK, Derby

Az se obadih dnes da si zapazja chas obache vsichko beshe zaeto taka che se otlaga za drugija meset.Znaete li dali tozi test prechi na bebepraveneto.
Цитирай

сред цветята

Цитат на: aniji
Znaete li dali tozi test prechi na bebepraveneto.

Не мисля че пречи. Няма нищо страшно, zащото наистина не боли. Wink
Цитирай

ENGLAND

Хич и не пречи, няма нищо страшно. Един гинекологичен преглед е много по неприятен от смарт тест.А и всяка грижеща за здравето си жена е добре да го прави веднъж в годината. До скоро се препоръчваше за жени над 35 год., но при всички тези болести никоя възраст не е застрахована.
Цитирай
Pap test-ът е хубаво да се прави веднъж на 6-12 месеца, но след три отрицателни теста може да се прави веднъж на 3-5 години. най-добре е да се прави между 10 и 20 ден от цикъла. хубаво е да не се използва вагинални душ, кремове, дезедоранти и прочие два дни преди теста и да не се прави секс 24 часа преди него за да са максимално точни резултатите от него.
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.