Епидурална упойка

  • 6 651
  • 93
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 11 703
На мен също ми предстои раждане.И мисля за епидурална упойка,която малко или много да ми спести от болката.Първия път като раждах,родих нормално без упойка,без нищо.Дори шевове нямам.Родих сравнително бързо,дори ме е срам да се оплаквам.Към 10 часа ми падна тапата.Към 12 започнаха да се усещат някакви контракции.Към 15 се заслиха и вече болеше,но все пак се търпеше.В 16 ми изтекоха водите и от там се почнаха още по-силни болки.Приеха ме в болница към 17.30 нямам спомен с какво разкритие.До18 бях в предродилна зала и се напъвах зверски болеше и след това за половин час в родилна зала,родих в 18.30.Е вярвайте ми този един час м/у 17.30 и 18.30 не мога да го забравя като болка.Макар сега да си мечтая за същото раждане.
Вярно е минава заминава,обаче си мисля,ако мога да си го спестя защо не.Та аз съм за епидуралната упойка,само е страх от поставянето и,дали боли?

# 16
  • Мнения: 274
Абе дами ,ама хич не четете внимателно,писна ми да се повтарям!В темата `Боли ли повече предизвикано раждане`,на страница 4 описах най-подробно как ми поставиха епидурална упойка. Иначе на кратко - не боли,хич.

# 17
  • Canada
  • Мнения: 1 773
И при мен първото раждане беше без упойка и нямам особено приятни спомени от него (а шиенето без упойка ми е кошмарен спомен). Сега много се триумя дали да си поискам епидурал. Че ме е страх, страх ме е - все пак това си е гръбначен стълб, но при мен има и изкривявяне от катастрофа като дете. Не знам, още не съм решила, но след това, което прочетох тук, ако раждането е бавно и много болезнено, може и да се престраша.

# 18
  • Мнения: 948
Сложиха ми епидуралната упойка на 4 см разкритие, и почти разцелувах анестезиолога.  Отне 15 минути да задейства - и без нея не знам дали щях да издържа.  Страшно болеше преди това, а не искам да си мисля към края какво става.  На края намаляват дозата, за да усещаш контракцийте и да регулираш напъните, но пак не боли много.

Докато поставят упойката се усеща само бодването от инжекцията, което на фона на болките от контракцийте е нищо.  

Анестезиологът носеше значка "NO PAIN" (Не на болките!)   #Onfire

# 19
  • Мнения: 129
skupa rey
poneje  az su6to prou4vam nestata
moq suvet e ,da ne raz4ita6 na slu4ainostta. sigurna sum pone v tova 4e  ne navsqkude ste ti slojat epidoral ako si go poru4a6 v posledniq moment. za po siguno govori s doktora si ,toi ima grijata da  nameri anesteziolog koito da ti sloji opoikata.

# 20
  • Мнения: 4 406
всички търпят болката различно, и аз докато чаках пълното разкритие, си мислех, че няма да издържа, сега, когато всичко е зад гърба ми, си мисля, че не ми е трябвала епидурална упойка и съм направила правилен избор да я откажа. раждането е толкова деликатно и велико чудо за мен, че не съм мислила за себе си тогава, а за момента когато ще гушна съкровището си. сега не мога да определя колко всъщност ме е боляло

# 21
С две ръце ЗА епидурална.И при двете бременности ми сложиха.

# 22
  • sofia
  • Мнения: 562
Цитат на: ray
момичета, а трябва ли някакви изследвания преди постъпване за раждане дали ще понесе епидурална упойка? и ако раждам без уговорка дали ще я сложат, ако си я поискам? тя сигурно се заплаща???

ЗАДЪЛЖИТЕЛНО ИЗСЛЕДВАНИЯ ЗА АЛЕРГИИ!ЗА ДА СИ СПОКОЙНА!много хора са алергични към лидол а той е съставка на най-често употребяваната епидурална аналгезия в България!зависи къде ще раждаш за това дали трябва да платиш епидуралната и дали въобще по твое желание ще ти я поставят!в МА я поставят по желание, при съответни условия(см, състояние и т.н.) и се заплаща на касата след раждането!струва 80 лв!
епидуралната аналгезия спестява много голяма част от болката, ускорява разкритието!при обикновени условия по света не се препоръчва при първескини!те не знаят как да напъват и кога и често се прибягва до форцепс или вакуум екстрактор!ако обаче контракциите са мноооооого болезнени се предпочита да се сложи епидурална дори на първескиня пред  риск от други последствия!лекарят преценява!
успех ти желая!
не се подготвяй предварително че ще е с епидурална или без нека раждането покаже!но задължително бъди подготвена с изследването за алергия!!!!!!!!!!!!!!

# 23
  • Мнения: 3 562
Цитат на: emi_jamie
АКО ЗНАЕХ КАКВИ БОЛКИ ЩЕ ПРЕЖИВЕЯ ЩЯХ 100% ДА ИЗБЕРА ДА РОДЯ С УПОЙКА! Желаех да умра - така зверски ме болеше! И 15 минути да ми се спестят болки пак има смисъл. Аз от изтощение накрая нямах сили ни да напъвам, ни да дишам и мисля че побърках екипа. Накрая май с голям кеф докато ме шиха ми хакнаха пълна упойка.
Не се лигавя - така да се каже държелива съм на болка, но това чудо... Cry
За следващото раждане, живот и здраве  - задължително с упойка!

При мен беше същото, само дето ме шиха с местна упойка и кокошката, която ме шиеше прекарала конеца през образувалия се хематом - ей вярвайте ми първия месец след раждането съм се молила да ....
Много черно, но с две думи - за следващия път - УПОЙКА  Crossing Arms

# 24
  • София
  • Мнения: 2 183
Раждала съм и по двата начина - без и с упойка. Разликата е от небето до земята. Първият път си мислех, че ще умра от болка, а вторият - имах болки като при болезнен мензис Grinning .
Така че - препоръчвам я на всички, които им предстои раждане. Все пак в 21 век живеем - що трябва да се мъчи майката при раждането Grinning .
А иначе трябва предварително да си кажеш, ако искаш - за да бъде подсигурен анастезиолог.

# 25
  • София
  • Мнения: 11 703
Цитат на: sonia
Абе дами ,ама хич не четете внимателно,писна ми да се повтарям!В темата `Боли ли повече предизвикано раждане`,на страница 4 описах най-подробно как ми поставиха епидурална упойка. Иначе на кратко - не боли,хич.

Влезнах в другата тема след като пуснах постинга си в тази. Така че прочетох описанието ти.
А иначе имам въпрос към мамите,дето са се изследвали за алергии,това в самата болница ли става и как?

# 26
  • Мнения: 2 332
При мен определено спести много. Всеки по различен начин усеща контракциите - моите си бяха болезнени, за 7 часа контракции бях получила  4 см разкритие. След това ми вляха 2 банки някакъв разтвор и ми биха епидуралната. И, о чудо - никаква болка, с продължаващи по-силни контракции. Друг плюс на упойката - мускулите се отпускат и се получава по-бързо пълно разкритие.
Но трябва пак да подчертая, че при всеки влиянието на упойката е различно.
Успех с решението!

# 27
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
Аз имам въпрос и той е следният: има ли разлика между епидуралната и спиналната упойка?
Това, което знам е, че при епидуралната няма няма начин да се получи парализиране, а не е така при обикновената спинална.
Моля, ако не съм права, някой да ми обясни, защото аз си мисля, че хората не правят разлика, а може грешката да е в мен...

# 28
  • Мнения: 264
И аз провеждах какви ли не проучвания в търсене на решение - със или без епидурална упойка и накрая реших СЪС!!! Няма защо да се мъча като родилките едно време след като съществуват такива обезболяващи като епидуралната упойка! Единственото което ме притеснява е че все пак я бият в гръбначния стълб ... и ако засегнат нещо ?!?! Всъщност не ми е ясно каква е вероятността това да се случи но все пак съществува Thinking

# 29
  • Мнения: 1 246
Спестява болката разбира се,нямах никакви страни4ни ефекти,въобще анестезиолога и екипа бяха перфектни,сведоха болката до минимум.Предварително ми правиха изследвания .Сложиха ми я на 5 см разкритие с толкова бях като ме приеха в спешното и родих то4но за 2 4аса.
Не боли слагането на епидурална,за мен разумен и цивилизован избор.Леко раждане.

Общи условия

Активация на акаунт