Епидурална упойка

  • 6 645
  • 93
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 5 183
Твърдо съм ЗА епидуралната упоика. При мен раждането беше предизвикано,  седмица преди термина поради Прееклампсия /токсикоза на бремеността/, придружена с високо кръвно налягане. Заради кръвното не трябвало да се мъ4а много и да ме боли, защото така щяло да стане по-зле. Лекаря ми настояваше за епидурална упоика. В последствие усещах нещо като дискомфорт и леки болки, както когато съм в цикъл, а към края бях само невероятно отпусната, изморена и ми се спеше, а беше дошъл момента да напъвам. Акушерката ме пита как съм, а аз и казвам 4е сам гладна и ми се спи, а тя се смее:"Е, ще спим и папкаме после. Напъни се сега, де". След не много продължителен период на напъване /изморително но без болки по4ти/ усетих как извадиха нещо топло и мокро от мен и го видях  baby_neutral - моя малък сладък беб4о. Лекаря извади плацентата, направи и няколко шева, без да ми при4ини болка... Това ми беше първо раждане и се води "проблемно" заради главоболието и високото кръвно налягане от токсикозата, както и заради увитата пъпна връв около вратлето на беб4о, но си беше с добър краен резултат.

# 61
  • Мнения: 97
Здравейте и от мен мами:)
Аз май съм единствената, която не е доволна от епидуралната упойка. Не чуствах напъни и не напъвах добре на косъм се разминах с форцепса. Резултатът беше много разкъсвания, шевове отвътре и отвън, и повече от два месеца  възстановяване #Crazy Това е риска на упойката. Е, вярно,че ми бяха намалени болките по време на контракциите и родих за 4 часа, но след това беше ужасно. Сега ми предстои второ раждане и мисля да е без епидурална,а само с местна-умирам от страх, но дано да се справя по-добре

# 62
  • Мнения: 46 492
Zlobayo, това, което описваш е характерно за спиналната, ако си ползвала добре дозирана епидурална, би трябвало да имаш усещания, но не болка. Всичко зависи от анестезиолога. 

# 63
  • Мнения: 2 531
Zlobayo има жени които без упойка раждат и пак не усещат напъните и получават разкъсвания.

# 64
  • Мнения: 2 950
Цвети, не можех да ходя, но си мърдах пръстите на краката, усещах много леко контракциите - колкото да знам кога да напъвам, дори акушерката ме ощипа над коляното, за да види каква ми е чувствителността и аз усетих така все едно ме е пипнала лекичко! Хм, дали зависи от дозата?

# 65
  • Мнения: 1 809
DessiJ, я да се уточним Wink
спинална или епидурална ти слагаха newsm78

# 66
  • Мнения: 6 390
Твърдо съм ЗА епидуралната упоика.
На мене тя ме спаси направо / влезох в родилното в 6 сутринта с 3 см разкритие / 10 дена преносвах, родих 4ак на следващия ден 15.30... Цяла нощ не спах / жестоки контракции / никакво разкритие , на другата сутрин в 7 ме преместиха в самата стая кадето раждах, кам 11 ве4е нито 4увах нито виждах / ако щете вярвайте, оба4е спомена ми е като през магла... Като риба на сухо се мятах от тея контракции... Голям ужас беше / казах си за епидурал / 4е пове4е не издаржам / едвам ми я сложиха, в смисал 4е се мятках като луда на стола /легло...
То4но за 2 мин и ми олекна , 4уставах контракциите като страшно голяма нужда по голяма  Rolling Eyes / докторката ми обясни 4е е нормално, защото дебелото 4ерво е последната пре4ка за бебето по патя му наван... Сложиха ми веднага разли4ните инфузии ли какво и даже леко подремнах, сестрата ме сабуди 4е е време да помагам, 4е глави4ката се е показала и имам достата4но разкритие / след 15 мин вси4ко беше минало  Joy
Като влезе сапругат ми да ни види му казах 4е веднага мога пак да раждам  Joy Hug
Колко барзо забравих за 30 4аса зверско ма4ение...
Следващия пат ако вси4ко е ок / задалжително по рано ще си кажа за епидурал
Горещо препора4вам

# 67
  • Мнения: 463
На мен епидуралната упойка ми спести всякаква болка,горещо я препоръ4вам,моожех да се движа и си 4увствах краката,но не ми даваха да ставам заради коланите на корема,ина4е след като ми я сложиха просто си лежах и си говорехме с мъжа ми и с акушерката,докато полу4а пълно разкритие(друг е въпроса 4е накрая родих със секцио,бебо се оказа голям за мен)

# 68
  • Мнения: 7 640
не че се спестявя, а просто изчезва! Ако си решила да раждаш цивилизовано-100% ЗА! Но си кажи по-рано, з-то трявба да те подготвят.

# 69
  • Мнения: 2 950
Цвети пуснах ти ЛС, защото май разводняваме темата - там ти обяснявам за спиналната!

# 70
  • Мнения: 3 491
О... тази упойка е много сладко нещо Heart Eyes! Спестява болката, но не спестява чувството за контракция и напън. Моята беше някаква, дето можех да си ходя с нея до тоалетната. И след като ти я сложат, можеш да си поспиш докато стане време да раждаш, или да си приказваш с таткото, докато той си пие кафенцето в стаята ти. Аз бях категорична, че ще си я искам и за второто бебе, но то пък голям бързак излезе  Grinning

# 71
  • Мнения: 129
много хубави отзиви прочетох, и определено ми помогнаха да зема решение,но сега друго ме притеснявя,  ooooh!
че понеже съм от провинцията- абе по-назад сме в много отношения и се притеснявам да не стане така че няма кой да е навие да ми слага епидуралан Sad(понеже още нее толкова разпространено тука)
прави ми впечатлени 4е сички мами дето сте раждалии с епи са в сф. или чужбина  Confused

# 72
  • Мнения: 1 809
bobi_iv  ,защо не питаш на място направо  Wink в АГ-то
Няма ли в Плевен у-ще за бъдещи майки,там обикновенно отговарят на такива въпроси,свързани с раждането. Flutter
Късмет ти желая    bouquet

# 73
  • Мнения: 1 809
Здравейте и от мен мами:)
Аз май съм единствената, която не е доволна от епидуралната упойка. Не чуствах напъни и не напъвах добре на косъм се разминах с форцепса. Резултатът беше много разкъсвания, шевове отвътре и отвън, и повече от два месеца  възстановяване #Crazy Това е риска на упойката. Е, вярно,че ми бяха намалени болките по време на контракциите и родих за 4 часа, но след това беше ужасно. Сега ми предстои второ раждане и мисля да е без епидурална,а само с местна-умирам от страх, но дано да се справя по-добре
Zlobayo,съжалявам, че при теб така са се стекли нещата  Confused
Исках само да кажа, че това, което се е случило при теб, не е задължително да се случи и на друга мама  Wink или при второ твое раждане  Hug
Всичко хубаво и на теб    bouquet

# 74
  • Мнения: 7 640
bobi iv, наистина си проучи въпроса отрано, в цял Плевен сигурно има кадърни анестезиолози, университетска болница - все пак! Питай доволни мами - най-сигурно ще те насочат. Внимание! обезболяването не влиза в клиничната пътека, то е по желание, така че питай за цена Money, да се подготвиш ако прецениш.

Общи условия

Активация на акаунт