Епидурална упойка

  • 6 649
  • 93
  •   1
Отговори
  • Мнения: 129
zdraveite, predstoi mi rajdane i bih iskal da 4uq mneniq za epidoralnata upoika ot maiki koito sa q izpolzvali pri rajdaneto.
kazvat mi 4e tq ne spestqvala bolkite pri kontrakciite a se alagala nakraq kogato proti4a samoro rajdane koeto vsustnost bilo bezmislenoQ
vqrno li e ili ne.



blagodarq vi za suveta, no bih iskala da znam i malko po-podrobno
v kraina smetka nisto li ne se use6ta ot tazi upoika i ima li posledstviq za men ili bebeto.

# 1
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 222
Ами при мен до нормално раждане така и не се стигна, заЩото след 38 4аса мъки  ми направиха секцио по спеШност, но определено след като ми я сложиха се по4уствах много по добре.Когато ми дадоха да подпиШа документа, 4е съм информирана за рисковете, бяхме малко Шокирани със съпруга ми, но после болката беШе непоносима и подписах

# 2
  • Мнения: 5 622
Упойката се слага при 4-5 см.разкритие,което ти спестява най-силните болки,които са накрая,при постигане на пълното разкритие.Това отговаря на въпроса ти и става ясно,че не се слага непосредствено преди изгонването на плода.
Ако искаш цивилизовано раждане,като на запад(най-общо казано),избери епидуралната.
Успех!

# 3
  • Мнения: 456
Цитат
Спестява ли много от болката епидуралната упойка?

ООООООО, ДА!!!! За мен лично ДА!!! Grinning  Grinning  Grinning

# 4
  • София
  • Мнения: 8 280
Не се тревожи предварително... може да няма времем и за обезболяващо Simple Smile при мен поне така стана.
Накрая се сага местанта упойка, която е за да те срежат да улеснят бебо и да няма разкъсвания.
Успех.

# 5
  • Мнения: 35 960
след като ти я слажат, спестява ЦЯЛАТА болка! проспах 2 часа от раждането/разкритието благодарение на нея  #Milti  #Milti

# 6
  • Мнения: 198
az li4no bih te posavetvala da ia vzeme6.ste ti pomogne izklu4itelno mnogo-pone na men mi podeistva sled 10 min-kato bolkite namaliaha osobeno(70%).ne 4akah razkritie ot 5 sm,zastoto niamah nikakvo i sled 36 4asa 4akane,koeto dovede do cekzio!
no upoikata e nesto nezamenimo-vazhistavam se na maiki koito ustiskvat bez neia.
s epidural rajdaneto e nepovtorimo lesno i priatno
a otnosno riska -vav vsi4ko ima risk,no pri men -niamam nito glavobolie nito bolki v krasta..

# 7
  • Мнения: 948
На мен също ми предстои раждане, та съм се интересувала за епидуралната упойка.Чувала съм само положителни нища за нея.Така, че ако имам възможност бих я ползвала без да се замислям.

# 8
  • Мнения: 274
Преди малко стана  въпрос за епидуралната упойка   в съседната тема- `Боли ли повече при предизвикано раждане`. На страница 4 описах най-подробно как ми поставиха епидурална упойка. Иначе благодарение на нея аз не разбрах нищо от самото раждане.

# 9
  • Мнения: 274
Цитат на: Arnaudova
На мен също ми предстои раждане, та съм се интересувала за епидуралната упойка.Чувала съм само положителни нища за нея.Така, че ако имам възможност бих я ползвала без да се замислям.

Това нещо за,което обикновено трябва да се уговориш предварително, така че ако имаш възможност, го направи.

# 10
  • Германия
  • Мнения: 8 099
хм, ако това е българското съответствие на PDA, значи и аз съм била с такава и дай Боже имам второ дете - пак така ще си поискам. На мен ми дадоха  даже сама да си регулирам колко да се влива. След като мина данданията пак през нея ми вливаха обезболяващите. Нямам оплаквания и явно зависи от майсторлъка на анестезиста.

# 11
Всъщност епидураланата спестява болките при разкритието.
Родилните болки се усещат, но предполагам не толкова силно, колкото без упойка.
Ако не се усещаха - нямаше да може да напъва родилката.

На мен два пъти ме отпуска упойката по време на контракциите и болката която усетих беше много силна. Много съм доволна че избрах да раждам с епидурална.

# 12
  • София-България, Израел - където си поискам
  • Мнения: 2 856
родих с епидурална упойка и това ми спести много болка. Сложиха ми я по4ти веднага след като постъпих в болницата зараждане с изтекли води. Бях с 4 см разкритие из4акаха около 20 мин. да ми станат резултатите от кръвта и ми я поставиха. След 3 4аса родих без никаква болка, а след това също не съм имала някакви проблеми от упойката.

# 13
  • София
  • Мнения: 2 017
АКО ЗНАЕХ КАКВИ БОЛКИ ЩЕ ПРЕЖИВЕЯ ЩЯХ 100% ДА ИЗБЕРА ДА РОДЯ С УПОЙКА! Желаех да умра - така зверски ме болеше! И 15 минути да ми се спестят болки пак има смисъл. Аз от изтощение накрая нямах сили ни да напъвам, ни да дишам и мисля че побърках екипа. Накрая май с голям кеф докато ме шиха ми хакнаха пълна упойка.
Не се лигавя - така да се каже държелива съм на болка, но това чудо... Cry
За следващото раждане, живот и здраве  - задължително с упойка!

# 14
  • Мнения: 2 028
момичета, а трябва ли някакви изследвания преди постъпване за раждане дали ще понесе епидурална упойка? и ако раждам без уговорка дали ще я сложат, ако си я поискам? тя сигурно се заплаща???

Общи условия

Активация на акаунт