Защо така?

  • 932
  • 11
  •   1
Отговори
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Напоследък каквото и да готвя не ми се получава Confused.Стои някъкси безвкусно.Одеве готвих грах с картофи обаче ми нагарча нещо.Ония ден правих мусака пак не ми хареса,а си готвя както и преди,и ставаше вкусно,имаше похвали от мъжо.
Бъркам ли нещо в подправките или спестявам Sad

Грахът с картофи го правя така:
Сварявам граха и картофите в подсолена вода,после запържвам лук и го прибавям към манджата,размивам 1суп.л брашно в дом.пюре/200гр/ и прибавям в манджата и червен пипер/дали не съм прекалила с него?сложих 2 мерителни лъжици от АМ/

Ще се радвам ако се включите  bouquet

# 1
  • Czech Republic
  • Мнения: 2 777
Здрасти, от червеният пипер може да е наистина. Ако е стар - нагарча, а и ако го запържваш по-дълго време -също. А като виждам и бая си сложила - около 1 лъжица е достатъчно.

# 2
  • Мнения: 2 922
Аз никога не запържвам. Не ми е вкусно. Слагам си червения пипер направо в яденето и брашно (ако сложа) - пак, размивам го в малко вода и го прибавям. Ама твоята мярка за червения пипер ми се вижда малко множко...

# 3
  • Мнения: 4 371
Да не би да готвиш без желание? На мен не ми се получава яденето, когато трябва да го направя, а не защото музата ми е дошла Wink
А и лука не го запържвам,а го задушавам заедно с морковите. И брашно не слагам Simple Smile

# 4
  • Вече в моята си приказка...
  • Мнения: 4 371
И на мен ми се е получавало да горчи яденето, но установих, че е от червения пипер. На мен ми се вижда много да слагаш 1 лъжица. Аз вече слагам дори по-малко, около половин ЛЪЖИЧКА /за чай/ червен пипер. А грах с картофи не съм правила никога. Правя грах с някакво месо. И аз не запържвам лука, а го варя заедно с граха и морковите. Слагам брашното, когато е почти готово яденето. Брашното е предварително размито със студена вода, заедно с него слагам и червения пипер. Доварвам до сгъстяване и махам от котлона.
Желая ти успех!

П.П. И наистина ако готвиш без желание не се получава манджата! Rolling Eyes

# 5
  • Близо до гората...
  • Мнения: 496
Добави малко дафинов лист, черен пипер и 1-2 пилешки бульона. А брашното го слагам размито с вода накрая, червения пипер не пържа.
Успех!

# 6
Да не би да готвиш без желание? На мен не ми се получава яденето, когато трябва да го направя, а не защото музата ми е дошла Wink
А и лука не го запържвам,а го задушавам заедно с морковите. И брашно не слагам Simple Smile

И на мен ми намирисва на липса на положителна емоция. както казва Великия Аз: Най - лошото, което може да се случи в кулинарията е да се превърне в рутина...

Иначе аз готвя граха така:
Задушавам лука с моркови, малко сол, прибавям граха, доливам вода, слагам картофите. Като кипне го оставям на слаб огън да си къкри. Като са готови картофите добавям доматки консерва минати през блендера и цедка за да няма люспи и семки. Добавям 3-4 скилидки чесън цели. Добавям червен пипер на око, сол ако е нужно. Не сгъстявам, просто оставям да поизври водата - картофите вършат същата работа като брашното. Сервирам с голяма цалуфка Crazy
Туй то.

# 7
  • Мнения: 945
Сперед мен просто ти е писнало от теzи яденета. При мен е така. Ако попрекаля с честотата на готвене на нещо си, после поне година не ми е вкусно да го ям (единствено иzклЮчение е сушито, което със скъпия набиваме всяка седмица).

Я добави малко фантаzийка в теzи яденета. Днеска слжи чесънче, утре морковче, "посоли" с една кубче както вече са те посъветвали. Или отвори една готварска книга и почвай да експериментираш....

И да не надебелееш много, ей  Wink

# 8
  • Мнения: 4 371
Иначе аз готвя граха така:
Задушавам лука с моркови, малко сол, прибавям граха, доливам вода, слагам картофите. Като кипне го оставям на слаб огън да си къкри. Като са готови картофите добавям доматки консерва минати през блендера и цедка за да няма люспи и семки. Добавям 3-4 скилидки чесън цели. Добавям червен пипер на око, сол ако е нужно. Не сгъстявам, просто оставям да поизври водата - картофите вършат същата работа като брашното. Сервирам с голяма цалуфка Crazy
Туй то.
И аз по същия начин го правя, без чесън обаче. Ще взема да пробвам Wink

# 9
  • Мнения: 7 831
Задушавам лука с моркови, малко сол, прибавям граха, доливам вода, слагам картофите. Като кипне го оставям на слаб огън да си къкри. Като са готови картофите добавям доматки консерва минати през блендера и цедка за да няма люспи и семки. Добавям 3-4 скилидки чесън цели. Добавям червен пипер на око, сол ако е нужно. Не сгъстявам, просто оставям да поизври водата - картофите вършат същата работа като брашното. Сервирам с голяма цалуфка Crazy
Туй то.

И аз го правя така и се получава много вкусно. Грах или зелен фасул винаги варя (по-скоро задушавам) в много малко вода на слаб огън. Не слагам чесън на граха.
Според мен едно на ръка, че си сложила много червен пипер, но и като си сварила всичко то е станало малко блудкаво (според мен).

# 10
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Благодаря на всички включили се  bouquet
Май наистина готвя без желание напоследък Confused
И аз не запържвам червения пипер,явно кофти съм обяснила  Party
Ще пробвам да вложа повече интосиазъм в готвенето и задължително ще пробвам и вашите предложения Hug

# 11
  • ново
  • Мнения: 5 884
Пробвай да сготвиш грах с картофи в глинен гювеч, слагаш всичко в гювеча и буташ във фурната. Става много по-вкусно  chef

Общи условия

Активация на акаунт