Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Бъдещи майки
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Здравейте скъпи мамчета Smile

Живея временно с едно приятелко семейство, момичето чака бебче. Сега скоро влезе в третият месец и започнах да изпадам в паника - какво да и наготвя така че да не и става лошо??? Седим си на масата, тя по някое време става и бяга към банята. След десет минути - пак. Изобщо не съм наясно с проблемите при бременността, но искам да и помогна с каквото мога и най-вече не искам да стои гладна само защото и се повдига от храната. Можете ли да ми дадете съвет, има ли някаква група храни от които на бременните жени им се повръща по принцип и има ли такива които се понасят по-добре? За сега зная, че и се гади от месо, но не разбирам дали е когато го яде или когато го готвя - лошото е че и тя не може да ми каже Sad Моля ви, дайте ми съвет
Цитирай

Няма никаква завсимост. На мен нито веднъж не ми се догади през бременността, а на моя приятелка не спря- от всичко, което е манджа.
Изчакай, обикновено спира след първите месеци  Peace
Цитирай

Аз повръщах до края на 4м.Дори бях отслабнала 3-4 кг.не се тревожи нищо не можеш да направиш по въпроса.Само не я насилвай и не й споменавай за храни от които й се гади.Аз дори бях махнала всички аромати и в тоалетната,кухнята.Не ползвах парфюми,нито мляко за тяло.Абе общо взето предпочитах да ми смърди на гадно отколкото на препарати и др подобни.На всяка бременна жена й се променя вкуса до към 4м най-много 5м.Поне аз бях така.
Цитирай

София

На мен ми се повръщаше и си повръщах де от абсолютно всичко.Към 3-4м почнах да ям кашкавал,но от този хубавия "витоша" от пита и маслини.
Цитирай

Бургас

Ми освен да стои по- далеч от кухнята... Просто тя трябва да разбере, кое точно я дразни от миризмите. Единственото нещо, от което на мен ми ставаше гадно през бременността беше миризмата на пиле или на чесън и това си беше от самото начало до края. Между другото на мен започваше да ми се гади от определени миризми и ако бях гладна. В такива ситуации коричка хляб ми спасяваше положението. Просто момичето трябва да си каже какво й се яде и да се съобразявате с нейните желания.
Цитирай

София... с надежда за преселение.

Мисля, че няма да ти откаже препечени филии Very Happy Или картофена супа... Но момичетата вече са ти отговорили. Дори ако днес яде супа с крутони, утре може да й се повръща от нея. Просто гледай храната да е по-лека, да няма мазно или запържено. И от подправките слагай само сол. И наблягай на сандвичите и туршиите. Почти няма бременна, която да отказва кисело Very Happy
ОФФ - Стана ми много мило, че така се грижиш за приятелката си Hug Дано сме ти помогнали малко. А, и кисело мляко... може да обича айран или да й става по-добре от него Smile
Цитирай

Все на втория етаж

Мисля, че няма да ти откаже препечени филии Very Happy Или картофена супа... Но момичетата вече са ти отговорили. Дори ако днес яде супа с крутони, утре може да й се повръща от нея. Просто гледай храната да е по-лека, да няма мазно или запържено. И от подправките слагай само сол. И наблягай на сандвичите и туршиите. Почти няма бременна, която да отказва кисело Very Happy
ОФФ - Стана ми много мило, че така се грижиш за приятелката си Hug Дано сме ти помогнали малко. А, и кисело мляко... може да обича айран или да й става по-добре от него Smile

И аз така мисля.
Цитирай

Bath, UK / Варна

3-4 месец много ми се гадеше и се хранех основно със сухари и сирене. Понякога кисело мляко. Сок портокал и касис.
От миризма на манджа, алкохол или кафе  Sick
При всеки е различно, просто тя трябва да си казва от кое й става гадно. Все пак ще мине скоро  Very Happy
Цитирай
Благодаря ви Smile Както тя казва, ентусиазма ми се изпари като взе да ми се повдига Smile Ама ще мине, няма как, горе-долу ми стана ясно - салатки, кисело мляко, таратор, картофена супичка и никакво месо. Не съм сигурна дали само от миризмата и е гадно или като яде, ама явно че като и замерише абсурд да го хапне после. Както и да е, ще готвя докато е на работа и всичко ще е наред. Сирене, кашкавал, днес дори пастет хапна и го преживя. Абе всчко ще бъде наред! Благодаря на всички Smile
Цитирай

там някъде .... където ....

Diddi аз имах същия проблем с повръщането, като твоята приятелка, дори все още не съм спряла да повръщам, а просто понамаля. Помоли приятелката ти да си преброи колко пъти на ден повръща. Ако са повече от 10 пъти е болестно състояние и трябва да потърси лекарски помощ. Лично аз доста си усложних нещата като стоях и си чаках просто да премине, не ядях, по-точно всичко което се опитах да приема се повръщаше на секундата, повръщах дори и водата. И в крайна сметка си докарах положителни кетотела( ацетон в урината ), за което 10 дена бях на системи в болницата, а от това няма нищо по- гадно, повярвай ми. В болницата ме сложиха на въглехидратна диета, която е най - благоприятна за повръщането. Това ще рече - варен ориз, варени картофи, варено месо( най-добре пилешко), изкиснато сирене, кашкавал, сухари, маслини. Нещата, които най - много дразнят лигавицата на стомаха и водят до повръщане са - кисело, сладко, подправки, пържено, като към киселото докторите включват дори и киселото мляко. Аз бях на такава диета до 4тия месец, като продължавам са си вземам едни хапченца - Церукал. Вземат се 30 мин. преди храна. Дано да съм помогнала на приятелката ти. Желая и, въпреки кошмара на повръщането, леко бременеене. 
Цитирай

Варна

Ох, значи не съм сама. И аз повръщам много и се чудя вече какво да ям, да не говорим, че течности не мога да поемам, защото ги връщам моментално. Тези неща, които е изброила дибо май наистина най-лесно се поемат, но всичко е много индивидуално.
Цитирай

там някъде .... където ....

lala колкото и да ти се гади и да повръщаш приемай течности, защото като мен ще си докараш положителни кетотела и лежането в болница не ти мърда.(Дано не ти прозвучи като бабешко поучение, но си е самата истина ) Получи се един затворен кръг - Повръщах защото имах ацетон в урината, имах ацетон защото не приемах течности, неприемах течности защото ги повръщах. Спасението е само преливане не течности със системи! А това е тип китайско мъчение - по 10-12 часа на лен лежиш с опъната ръка и гледаш как една капчица капе, и така литър и половина. Не искам да си го спомням дори!!! newsm70 smile3518
Цитирай

blagoevgrad

И на мен ми се гадеше от месо всякакъв вид до 4 месец.Ядех само препечени филии и мляко кисело единствено от тях не ми се повръщаше.Ядех   предимно плодове и зеленчуци всякакви.Препоръчвам и да яде  плодове и зеленчуци и да избягва запържените ястия,защото от тях поне на мен ми се гадеше много.Само като надушех пържено и директно в банята.Повече салатки и течности каквито и да е и само спокойствие това е временно.
Цитирай

Варна

Мисля, че няма да ти откаже препечени филии

за мен може и с кашкавалче отгоре, като сандвичи 25

Цитат
Почти няма бременна, която да отказва кисело ...А, и кисело мляко...

кисели краставички в индустриални количества са новото ми увлечение  Blush + кофичка кисело мляко отвреме навреме (преди не го кусвах  Blush)

зеленчуците и плодчетата също минаха на първо място в семейното ни меню, особено портокалите

Цитирай

Варна

Аз се изхранвах със сандвичи със сирене и кашкавал, кис мляко, препечени филийки, солети, сухари и чай - около 1 - 2 месеца.
Бременните усещат много по-силно всички миризми, вкл. и на храна. А, ако ти се гади, все едно си болен от грип, ама няколко месеца.Sick
През третия и четвъртия месец се хранех, само за да влиза някаква енергия. Инъче, ако имах избор, не бих хапнала нищо  Rolling Eyes
Е, аз бях от най-лошите изключения. На твоята приятелка може да и мине много по-бързо. Успех на теб и на нея Laughing
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.