Все още не сте се регистрирали? Направете го сега напълно безплатно!!!

запомни ме Забравена парола Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-9 от 9 отговора
Здравейте,
днес си пуснах профилактично изследване на урина.
Албумин-отрицателен
Билирубин- отрицателен
Седимент-8 еритроцита,кристали
УРОБИЛИНОГЕН- леко завишен

Прочетох в нета, че уробилиногенът е свързан с черния дроб. Утре ще отида да си пусна по-подробни изследвания (ПКК,ДКК, Асат, Алат, GGTP, AF, общ и директен билирубин, общ белтък)
Имате ли представа какво още е нужно да се изследва?
Възможно ли е уробилиногенът да е леко завишен без да имам всъщност някакъв проблем?
Ще съм ви много благодарна за малко инфо, защото прочетох доста неприятни неща...и съм доста притеснена.
Цитирай

Добре е да се види състоянието на черния дроб и бъбреците (т.е. трябва ти гастроентеролог или нефролог). Най-добре специалист да ти каже какво да изследваш, няма смисъл сама да решаваш.

Доколкото знам, уробилиногенът може да се повиши и ако си пила някакви лекарства наскоро.

Hug
Цитирай

Благодаря за отговора! Peace
Обезателно ще посетя лекар, но чак след като направя необходимите изследвания (или поне тези, които знам) За съжаление, лекарите не обръщат голямо внимание и ние, пациентите, сме принудени да търсим инфо в интернет- какво да изследваме, кое какво значи и т.н.
Цитирай

Трябва да се види резултатът от Асат и Алат,  мисля че това ще е достатъчно на този етап  Thinking
Цитирай

Здравейте отново,
днес пуснах изследвания, излезнало е всичко, без хепатитите.
Днес изследването показва НЕУВЕЛИЧЕН уробилиноген.
АЛАТ е в норма, но АСАТ е увеличен- при норма до 36, моят е 50. Thinking
Изчаквам изследванията са хепатит- аз за А и Б съм ваксинирана...ох, не знам.
Много ми е притеснено.
Някои знае ли какво означава повишението на АСАТ?
« Последна редакция: Ср., 10 Авг. 2011, 18:36 от desinkata_85 »
Цитирай

Имаш ли някакви симптоми? Нещо което да те притеснява? Нещо по странно от преди?  Thinking
Цитирай

Не, нямам оплаквания, излседванията си ги пуснах профилактично. Smile
Цитирай

Какво стана? Има ли нещо притеснително?
Цитирай

Здравей,
благодаря за вниманието, слава Богу след направени обстойни изследвания не се откри нищо притеснително, на повторните анализи на урина не се откри повишен уробилиноген. Peace
Цитирай

newsm74  Това да се чува!  Hug
Цитирай

1-9 от 9 отговора