Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Живеещи в чужбина
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 15 отговора

Момичета , незнам при вас как е , но ние  сме  все така .Ето бабата (майка ми) ни беше на  гости от БГ за  близо 2 месеца....сега ще си ходи и вместо да се  възползжаме от последното време заедно , тя изпада  в едни  състояния...депресирана е , става едно тежко ....Реалността е такава , но пък защо да не гледаме на  хубавите неща , , че  сме  добре , здрави  сме ,щастливи сме , осигурени сме ...Де да знам , тя искаше сама да си ходи , въпреки ,че може да седи още ....хем иска , хем й е мъчно ....а мен ме мори това състояние ...При вас как е?
Цитирай

Bath, UK / Варна

Ами на нас още никой не ни е идвал на гости. Но като си затръгнем от Бг, става тя... И на мене ми е мъчно и ми липсват всички, но не го приемам толкова трагично, дори така ми е някак си по-спокойно надалече и повече се разбираме. Животът ми е пълен и тук, може би те усещат отсъствието ни повече, защото голяма част от живота им е била посветена на нас  Confused
Пък и там винаги имаме специално място, което остава празно и което те постоянно усещат  Sad
Цитирай

VLC/SP

Ех,така е,за жалост.Хубаво е,когато се видим с родителите,но разделите.... Crying or Very sad
За тях е оЩе по_тежко.

Пък и там винаги имаме специално място, което остава празно и което те постоянно усещат Sad
Ти си права.Майка ми,въпреки,4е дори да се приберем някой ден в България,няма да живеем у тях,пази стаята ми,както аз я оставих,не дава на никой да размести ниЩо там.Като го видях ми стана много мъ4но... Crying or Very sad Confused Crying or Very sad
Цитирай

Sofia/ The Hague- Nl

И на мен ми е трудно да се сбогувам.Майка ми има здравословни проблеми и не може да лети до тук, като си ходя все си мисля,че може би я виждам за последен път и се опитвам да и угодя всячески.Сега и се обаждам по-често отколкото докато живеех в Бг,виждам,че и е много необходимо да си побъбрим.А и когато хората остаряват,като останат сами се плашат.
Цитирай

"До Чикаго и назад"

Аз нямам проблеми с сбогуванията,чесно казно не ми е много мъчно като си тръгвам от БГ. Родата също се справя геройски за сега.
Никой не ми е идвал на гости  незнам тука как ще е.Надявам се скоро да разбера,майка е на интервю за виза другата седмица.
Цитирай

София

Да ви кажа според мен това с трудните раздели е до време може би сте в чужбина сравнително отскоро .Сестра ми и е от 15 години а майка ми от 10 год. първите 2-3 ни беще много трудно при всяка раздяла имаше по 3 дена сълзи и сополи ама после всички свикнахме и нещата минаваха нормално. ама то преди 10-15 години контактувахме единствено с писма който пътуваха по 25 дни и 1 телефонно обаждане на месец как да не ти е гадно. А сега по цяла вечер в icq-то  и съобщения и някви карти за ефтини тел. разговори въобще на днешно време не се усеща че близките ти са далече. Просто трябва малко време да свикнат психически с мисълта че сте далече.
Цитирай

Finland

Момичета , незнам при вас как е , но ние  сме  все така .Ето бабата (майка ми) ни беше на  гости от БГ за  близо 2 месеца....сега ще си ходи и вместо да се  възползжаме от последното време заедно , тя изпада  в едни  състояния...депресирана е , става едно тежко ....Реалността е такава , но пък защо да не гледаме на  хубавите неща , , че  сме  добре , здрави  сме ,щастливи сме , осигурени сме ...Де да знам , тя искаше сама да си ходи , въпреки ,че може да седи още ....хем иска , хем й е мъчно ....а мен ме мори това състояние ...При вас как е?

И моята мама е така, Петя  Crying or Very sad Crying or Very sad Май на "младите" ни е по лесно да продължаваме напред...А те накъде да продължават, като им се иска живота да спре и да ни се радват...и на внуците...Ех, 4е тъжна тема преди Коледа... Crying or Very sad
Цитирай

München

Адски трудни са ми раздялите всеки път. Особено колкото повече време сме били заедно, по-тежко ми е  Sad  Миналата година като се роди Диана родителите ми бяха тук почти 2 месеца. Не знам родилна депресия ли ме подгони точно тогава или какво, но на летището изревах кофи сълзи  Crying or Very sad
Хубавото е, че бързо ми минава после  Wink
Цитирай

DE

И мойта майка приема много тежко раздялата, пла4е (въпреки, 4е това не е характерно за нея), а аз като я видя и аз с нея.
Много сме говорили, за пътя който децата поемат и за 6тастието....., тя разбира вси4ко това, но не и става по-леко на ду6ата....
Казва ми, 6те ме разбере6, когато твоето дете замине на дале4....
Тя ми е казвала, 4е мъката й свива сърцето и не може да сдържа сълзите си, просто това е по-силно от нея.
Затова и не й се сърдя, гледам преди раздяла да я ангажирам с разни не6та и се надявам с годините разделите да станат по-леки.
Цитирай

в Tara

ох, стана ми особено.....

помня майка ми като беше при нас мони като се роди, деня когато си тръгна няма да забравя никога

станахме сутринта аз, мъжа ми и майка. маги не я събудихме умишлено, тя умира за баба си.
пихме кафе и ги изпратих на асансьора, стана ми ужасно тежко, дори и сега плача...реших да  легна и да заспя, мислих като се събудя, че ще ми е по-добре.
по едно време чувам някой да плаче, скачам и влизам в стаята на детето...легнала на леглото на баба си, свита на топка, гушнала нощницата й и буквално ридае, рони  сълзи и нарежда- бабо, бабче, защо не ме събуди, искам бабааа......

мразя да се разделям  с когото и да било Crying or Very sad
затова предпочитам като заминавам никой да не ме изпраща и аз да не изпращам никого, до вратата и толкоз.

и се надявам с годините разделите да станат по-леки.
едва ли.....все едно  с времето обичта на майка ти към теб да намалее Confused
Цитирай

Гърция

Аз плача като тръгвам от Гърция за България и мъжа ми остава сам, после рева като си заминавам от София Crying or Very sad. Когато ни идват на гости и наближава време да си ходят пак рев. Абе, гадна работа, но нищо не мога да направя, все си мислех, че с времето това ще се промени, но уви Sad. Опитвам се да мисля позитивно, но.............
Цитирай

Italia

ох, стана ми особено.....

помня майка ми като беше при нас мони като се роди, деня когато си тръгна няма да забравя никога

станахме сутринта аз, мъжа ми и майка. маги не я събудихме умишлено, тя умира за баба си.
пихме кафе и ги изпратих на асансьора, стана ми ужасно тежко, дори и сега плача...реших да  легна и да заспя, мислих като се събудя, че ще ми е по-добре.
по едно време чувам някой да плаче, скачам и влизам в стаята на детето...легнала на леглото на баба си, свита на топка, гушнала нощницата й и буквално ридае, рони  сълзи и нарежда- бабо, бабче, защо не ме събуди, искам бабааа......

мразя да се разделям  с когото и да било Crying or Very sad
затова предпочитам като заминавам никой да не ме изпраща и аз да не изпращам никого, до вратата и толкоз.

и се надявам с годините разделите да станат по-леки.
едва ли.....все едно  с времето обичта на майка ти към теб да намалее Confused

Това все едно от моята ръка е писано.  Confused
Тази година майка ми стоя с нас 3 месеца и понеже Джулия ве4е е голяма и разбира, в деня,когато майка си замина беШе много разстроена и обикаляШе вси4ки стаи и я търсеШе и викаШе.Ве4ерта заяви "Искам да спя на леглото на баба"  Sad И до ден днеШен, следобяд ляга на леглото на майка ми ( ина4е през ноЩта спи
оЩе с нас в спалнята ). На следваЩата сутрин се събуди и веднага хукна към стаята на майка викайки я. С те4ение на времето се успокои,но мисля,4е след всяко следваЩо идване на майка тук Ще е все по_трудно. Ина4е като си тръгваме ние от Бг до сега не се е разстройвала много. Майка ми и другите ми близки ВИНАГИ.
Цитирай

спретната къщурка край селО Сливен

И при нас е така....когато си тръгнахме миналата година от Бг - една седмица преди това всички бяха толкова омърлушени и си плачеха "в гнездата"....
Усмихваха се, но аз го усещах по лицата им  Sad
За това искам като се прибера в Бг, повече да не се връщам тук, пък било и още 5 г да не ги виждам Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad

...мразя да се разделям  с когото и да било Crying or Very sad

Peace[/tt][/size]
Цитирай

спретната къщурка край селО Сливен

Опа....без да искам 2 пъти се е пуснало съобщението...ама тоя форум е ужасен Sad
Цитирай

USA

И за мен разделите са трудни  Sad. Но аз тъжа след раздялата, а не преди нея. Не си тровя последните дни преди тръгването с негативни емоции
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 15 отговора