запек и бременност

  • 4 596
  • 15
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
Здравейте
доколкото прочетох запекът е съпътстващ бременност. Това успях за съжаление да го разбера по себе си.  CryНе успях обаче да намеря как да се преборя с него, освен да се храня с храни богати на целулоза. Затова се обръщам към вас
Моля, ако някой има или е имал подобен проблем, как успяхте да се справите с него? За съжаление лекарства и чайове - тип китайски зелен за отслабване едва ли могат да се ползват...........

# 1
Аз страдам от дълги години от запек и единственото нещо, което ми помага е точно зеления китайски чай "Сание". Когато разбрах, че съм бременна попитах гинеколога ми дали мога да продължа да го пия и той ми каза, че няма проблем, така че аз до ден днешен пия всеки ден...

# 2
  • Мнения: 992
Можеш да пробваш да пиеш топло мляко сутрин или топла вода с малко мед,киви,круши.Сушените сливи също ги дават при запек,накисваш ги вечера във вода и на сутринта изяждаш сливите и изпиваш водата.
При мен е особено ефикасно кафето,едно кафе сутрин и нямах проблеми.  bouquet

# 3
  • Мнения: 280
През първия триместър имах страхотни проблеми със запека.Започнах да ям много плодове и да пия прясно мляко с мед сутрин и вечер.Имаше ефект.

# 4
  • Мнения: 1 512
И аз имах този проблем през второто тримесечие. Гинекологът ми изписа Дуфалак, но аз открих една бутилка с доматен сок и ... ми олекна. Започнах да пия всеки ден по една чаша, действаше ми много добре.

# 5
  • Мнения: 2 663
И аз иамх подобен проблем,но сега всеки ден преди лягане пия ХУСК и съм като по часовник сутрин.Но да споделя,че винаги не само сега съм си била с лениви черва.Опитвах какво ли не преди това...и като ми се доходеше до ... направо ми идваше да почерпя!

Дидончо,с тия чайове става още по-зле,а и по време на бременност не се препорачва,да не кажа,че се забранява,да се пие сена,а в Санието си я има доста...

Дано съм успяла дати бъда полезна....
Леко бременеене и  да родиш едно сладко,здраво бебче

# 6
  • Мнения: 4 422
Здравей! И аз съм с такива проблеми,аз по принцип и не съм много в ред ,а сега съвсем.Но наистина всичко,което е с билка Сена не е разрешено за бременни..Единствено ДУФАЛАК.Браво на тоя дето го е измислил.Пробвах всичко,което казват другите майки: топло мляко с мед,топла вода с мед,суш. сини сливи накисн. във вода,сладко от рози,киви и т.н. каквото ти дойде на акъла.
Не действа,само ДУФАЛАК-а.Опитай го ,но трябва да се пие постоянно иначе няма ефект.

# 7
  • Мнения: 6 164
Чайове слабителни по време на бременност - НЕ!
Шоколадчета разни слабителни -НЕ!
Всичко това предизвиква контракции.
За слабителни лекарства е повече от ясно - НЕ!
Аз съм с хроничен апандисит и ми е забранено всичко що има целулоза в него и познай колко е весело.  Mr. Green
Тъй че Дуфалака ме оправи, течен парафин (много е гнусен) и повече течни хранички, супички, хубаво е да са лесно смилаеми храните, за да не се подуваш.
Може да си накиснеш сини сливи от вечерта и на сутринта да ги изядеш на гладно, а водата да изпиеш. Краставица помагала на гладно (ама то като е зима...) и круши! Пъпеш...
Не пий тая сена, че ще стане по-лошо. Naughty
Всичко друго можеш да опитваш - Активия яж ако щеш!
Ако нямаш проблеми с кръвно и стомах дори кафе на гладно сутрин. Аз така правя. И мед на гладно - 1 лъжичка.

Последна редакция: ср, 14 дек 2005, 21:12 от Misty

# 8
  • Мнения: 1 999
Аз докато бях бремена почти не съм имала този проблем. Знам, че по време на бременност в никакъв случай не се препоръчват разхлабващите чайове като Сание (Срание Laughing), шоколадчетата и разните такива лекарства. Дуфалакът обаче можеш да го пиеш. Ако изпиеш две пакетчета от него сутрин на гладно ще имаш ефект май до 2-3 часа. На гладно сутрин ако хапнеш няколко круши или кивита, също ще има ефект!

# 9
супер сте  Grinning

много ви благодаря   bouquet

# 10
  • Мнения: 2 381
Да, за съжаление запекът е нещо нормално по време на бременност.Пий повече течности.
Чайове слабителни по време на бременност - НЕ!
Шоколадчета разни слабителни -НЕ!
Всичко това предизвиква контракции.
За слабителни лекарства е повече от ясно - НЕ!
Активия яж ако щеш!
Успех и леко бременеене!!

# 11
  • Русе
  • Мнения: 659
Zashto ne probvash s med na gladno sutrin? Ot nego moje obache da poluchavash kiselini

# 12
  • Мнения: 1 735
pouch,освен всичко което са те посъветвали,искам да ти кажа че когато забременях и се появи въпросният запек+ киселини и др. такива неудобства ,ми се наложи да променя режима си на хранене изцяло. Ако нямаш навика да закусваш-започни! Ако имаш навика да вечеряш и веднага след това да си лягаш-спри! Последното ти ядене трябва да е поне 3,4 часа преди да си легнеш.Ако много огладнееш: ябълка,круша(но не банан),портокал,мандарина... Яж често и по малко,а не два,три пъти на ден по много.Включи много риба и рибни продукти в менюто си и постоянно хапвай плодове. Гарантирам ти ,че ще започнеш да ходиш нормално по голяма нужда. Разрови се също така из Библиотеките на форума-написани са много хубави и полезни неща за храната на бременната.
Успех!  Hug

# 13
# 14
  • Мнения: X
Въпреки ,че винаги съм имала много редовен стомах,и мен не ме подмина запека по време на бременност.За съжеление от първата ми останаха и хемороиди за спомен,затова в моминта правя какво ли не за да не стигам пак до подобно състояние.Наред с това съм и върла противничка на лекарствата и особенно на тези дето много ги рекламират.От прочетеното ,и най-вече от собствен опит се убедих,че стомаха и редовността му  може да се регулира основно чрез храната.Повечето"колежки"са ти дали даста добри идеи,затова само ще допълня-.Основното е да избягващ сухата храна,повече супички ,белкови чайове и плодови сокове.Наблягай на пресниите плодове-особено тези с повече фибри,най-добре започвай яденето с тях,така и ще ядеш по-малко.Сутрин -чаша топла вода с мед и лимон,а след тях/поне след 1/2-1 час/-мюсли или овесени ядки.На обед-каквото и да е-със прясна салатка.Вечер последнота ядене-пак да е суров плод.А ,ако се намериш сладко от рози/има го в диетичните магазини и в Билла/,,просто си решаваш проблема-при мен действа безотказно.Още един вариант е и разбъркана сладко /няма значение от какво е,но да е с плод/с кисело мляко-по-хубаво е от "Данон"-ските,но не трябва да се прекалява

# 15
  • Мнения: 750
 pouch , аз се справих с този проблем със смокини. От вечерта си накисни примерно 5 сушени във вода и сутринта за гладно ги хапни бавничко и изпий водата. Семките действат на констипацията. Няма да напълнееш излишно от тях, защото после ще ги изхвърлиш. Но около час не яж нищо. Коремчето може да покъркори, но не се притеснявай. Като се облекчиш, ще си хапнеш.
Прави си и  мюсли, както каза kabranska, но си го приготви ти. Свари си леко овесени яди и ечемични примерно, около 1/2 ч.ч., объркай ги с малко мед, сложи ябълка, круша, сини сливи, каквото имаш и може също орехчета или друга ядка, каквото обичаш. Сурово тиквено семе, зелено, действа като балсам на стомаха. Сложи си по малко от тези нещица, объркай си го и се наслаждавай! Стомахът също ще е доволен и на бебето ще дадеш полезна храна!
Дано съм била полезна! Оправяй се!

Общи условия

Активация на акаунт