Грис с адапте - как?

  • 465
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 34
Здравейте мами!
Отново ще искам да ми дадете съвет.Тъй като сме малки още за
прясно мляко а искам да и дам грис незнам как да го направя-с
вода или с адапте или по точно кога да сложа адаптето.Надявам
 се че ще ми помогнете.Целувки на всички бебоци.

# 1
  • София
  • Мнения: 6 743
Правиш го с вода и като поизстине слагаш адаптирано мляко (суха субстанция) и разбъркваш!
Аз лично го правя така:
150 мл.+ вода ,малко захар  кипвам и слагам 2 с.л. грис и бъркам 3-4 мин. на котлона.Свалям и бъркам за да не става коричка.
като поизстине слагам 3 или 4 равни мерителни лъжици адапте.
По желание добавям и малко плодово пюре или пасиран плод за вкус!
Да ви е сладко!  bouquet

# 2
  • София
  • Мнения: 15 194
Eто още виждания по въпроса Wink:
Как правите грис?

# 3
  • София
  • Мнения: 2 271
Аз си разтварям с вода адаптираното мляко, подслаждам го и като кипне, прибавям грис. Няма проблеми с вкуса, просто се губят повечето допълнителни съставки на адаптето.
Колко е голямо детето ти?

# 4
  • София
  • Мнения: 2 298
1. Кипвам водата, добавям грис (пропорциите си ги пише на опаковката) и бъркам за 2-3 минути. После добавям 3 лъжички АМ, разтворено предварително в малко вода. Но то не трябва да кипва, така ни каза и педиатъра, когато ни посъветва да въведем грис. Не добавям захар, АМ придава сладост, понякога слагам и малко плод.

2. И друга рецепта, видяна тук във форума - пасирам плодове, слагам на котлона, като заври, сгъстявам с грис. Тук всъщност се избягва водата. После може да се добави и АМ, както е описано в горната точка, но по-често тази рецепта я давам без АМ.

# 5
  • Мнения: 472
ох аз колко пъти правих грис докато олуча консистенцията , която зависи от вида адапте някой млека сгъстяват гриса . Ние сме на милумил и аз процедирам така ;
200 гр вода слагам 1и половина мерителни лъжички(на Милумил) от гриса оставям да зври малко и да набъбне малко защото иначе ми се струва , че е суров .
когато стане малко по гъстичко от супа свалям от колтлона и добавям адаптето 3-4 м.л и става чудесно на гъстота нито много гъсто нито много рядко !
приятен апетит   chef !

# 6
  • Мнения: 34
На 8 мес. сме и се храним с Омнео но напоследък нещо не и се нрави.
Дори вечер не го иска въпреки че и слагам бисквитка Плазмон уж да обърне вкуса.Снощи пробвах грис с АM но не го хареса.Вече незнам какво да и давам ни за следобедна закуска ни за вечеря.Пробвах да и дам кашите на Хипп за лека нощ но от тях имам чуството че огладнява много бързо защото се буди нощем и пие чай като за световно пък не ми се ще да и давам да яде.Вече ще се  гръмна.

# 7
Според мен трябва да смениш млякото.Имам позната което и се случи същото но детето не искаше нито едно  мляко   дори кисело мляко .Прави и десерчета по редки и слагай бисквита да не се буди нощем.

# 8
Аз пак гриста го правя по следния начин,200мл.вода я преварявам,след като кипне започвам на око да изсипвам гриста на тънка струя като непрекасното бъркам,като се згасти го дърпам настрани и слагам някакъв плод за вкус

Общи условия

Активация на акаунт