В кой месец имахте първи признаци за излизане на зъбче?

  • 8 055
  • 85
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 2 286
На 3м. започнаха първите признаци - лигавене, лапане на ръчичките, подуване на венците, тогава се научи да си смуче палеца. На 10м. изби първия зъб.

# 61
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 204
А всъщност лигавенето и смукането на пръсти и предмети далеч на са симптоми на зъбоникнене!

# 62
  • Мнения: 187
не е имало при сина ми никакви признаци в началото,беше на 3 м и половина като му се показаха 2  зъбчета

# 63
  • Мнения: 69
Вече сме в осмия месец и нямаме никакви признаци, даже започвам леко да се притеснявам...

# 64
  • София
  • Мнения: 39 745
Вече сме в осмия месец и нямаме никакви признаци, даже започвам леко да се притеснявам...
Като минала по този път мога да ви посъветвам да се успокоите Simple Smile Винаги можете да направите консултация със стоматолог.
На моя син първият му зъб изби точно седмица преди навършването на 1г.

# 65
  • Мнения: 69
Вече сме в осмия месец и нямаме никакви признаци, даже започвам леко да се притеснявам...
Като минала по този път мога да ви посъветвам да се успокоите Simple Smile Винаги можете да направите консултация със стоматолог.
На моя син първият му зъб изби точно седмица преди навършването на 1г.

Ще я заведа утре. Трябва ли да бъде детски зъболекар или може и при нашия?

# 66
  • София
  • Мнения: 1 149
Вече сме в осмия месец и нямаме никакви признаци, даже започвам леко да се притеснявам...

Мога само да ти кажа да не се притесняваш изобщо! И аз се бях замислила да водя сина ми на зъболекар поради същата причина като при теб. Никакви признаци нямаше - е, лигавеше се още от 3-месечен, но това не е признак. Нямаше подуто, нямаше зачервено, нищо не прозираше... Казах си - ако до годинка и месец някъде не пробие зъбче, ще го заведа. Точно в деня, в който навърши 10 месеца изведнъж - о, чудо, зъб!  Mr. Green В момента има 4 - два отдолу и два отгоре - пораснаха за един месец!

# 67
  • Мнения: 1 262
Мели, много бързо пораснали тези зъби.  Mr. Green

Аз чета тук от един наръчник и в него пише, че първите зъби може да се появят в порядъка 5-12 месец, така че притесненията за след годинка.  Peace

 А за признаци: "Бебетата по различен начин понасят никненето на зъбите. Всичко започва с обилно слюноотделяне - седмици и месеци преди появата на първия зъб. Бебето става неспокойно, капризничи, отказва биберона или лъжичката. Много често, въпреки че вече е имало спокоен нощен сън, започва да проплаква, да се върти в леглото. Понякога оплакванията са много по-силни и продължителни. Трябва да знаете, че никненето на зъбите е физиологичен процес и не предизвиква диария и висока температура. В тези случаи се консултирайте с педиатър."

# 68
  • Мнения: 69
Ще оставя притесненията за след годинката и тогава ще отидем на стоматолог  Hug

# 69
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 204
Трябва да знаете, че никненето на зъбите е физиологичен процес и не предизвиква диария и висока температура. В тези случаи се консултирайте с педиатър

Ето това не могат да си набият в главите родителите- да не отдават подобни неразположения на никненето на зъбите! Понеже гарантирано децата ще търпят такива неща и след като отдавна са избили всичките им зъби  Crazy

# 70
  • София
  • Мнения: 1 149
И не само това, едва ли не всяко неразположение на детето много родители оправдават с никненето на зъбките.

# 71
  • Мнения: 84
Нашето първо зъбче на 4 месеца и няколко дни изби след месец второто и чак сега по Коледа пробиха другите 2. Днес беше 5-тото, което се появи

# 72
  • в огледалото на живота
  • Мнения: 8 193
 С големият-на 7м.
 С малката на- 8м.

# 73
  • Мнения: 2 231
В тази тема писах, че почна да й се подува венеца отдолу и да побелява още на 2м  Laughing
Обаче, зъбчето още не е избило. На каката първите 2 долу към 6 месеца през една седмица. След месец горните 2. и т.н.

# 74
  • Мнения: 186
Аз на който казах досега,че се плюнчи и яде ръцете, никой не ми вярва,че от зъбите.
Викат ,че съм луда,че чак започнах да им вярвам.Е поне сега съм сигурна,че не съм луда.

Общи условия

Активация на акаунт