ПОМОщ СПЕшНО

  • 1 028
  • 19
  •   1
Отговори
  • Мнения: 565
Мили мами,
моля ви помагайте.
Роди ми се племенница, днес ги изписаха.Майката има много кърма, гърдите и ще експлоадират , но не може да потече. Мастит няма, няма температура.Вчера и онзи ден е била с 38.5 , но днес няма. Налагаме компреси с тиква, масажираме и цедим (на ръка) , но нищо! Капе по капчица чат -пат , а и много я боли цеденето.Кажете ми какво друго да направим.Докторите са и казали в Събота , ако не е тръгнала кърмата ще я спират Embarassed
Разчитам на вас Heart Eyes

# 1
  • Мнения: 7 106
Да влезе в банята или още по-добре вана, ако има такава и да постои под поносимо гореща струя. Да насапуниса ръцете и съвсем нежно с възглавничките на пръстите да прави масаж на гърдите от основата към зърното. Може даже да наведе горната половина на тялото напред, така лесно се задейства рефлекса на потичане. На първо място обаче трябва да се успокои, за да се отпусне максимално.
Тук съм чела за някакъв спрей за нос с окситоцин, обадете се на педиатъра (без да се притеснявате колко е часа, все пак това му е работата) и попитайте. Мамите го похвалиха, че е доста ефикасен за такива случай.

# 2
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
А бебето не суче ли?

# 3
  • Мнения: 980
Koпирам от библиотеката. Направи един страхотен подарък на твойта племеница - разпечатай статии за първите дни с кърмачето, началото е много важно! Успех.

Най-важно
- Кърмете често и изцеждайте гърдата докрай
Стремете се да кърмите най-малко на всеки 2 часа. Поддържайте засегнатата гърда колкото може повече време празна, но не пренебрегвайте другата гърда.
 - Когато няма възможност да кърми, майката трябва да изцежда млякото често и докрай (с помпа или ръчно).

Преди кърмене

Загрявайте и нежно масажирайте преди кърмене
- Топъл компрес. Опитайте с пелена за еднократна употреба: напълнете я  с гореща вода (изпробвайте температурата на китката си, за да избегнете изгаряне), изстискайте малко памперса, след което го поставете с вътрешната му част към гърдата. Така мястото ще остане по-дълго време топло, отколкото при употребата на влажна кърпа.
- Потапяне в леген.  Напълнете мивката или купа с гореща вода и потопете гърдата във водата, докато масажирате запушената област в посока към зърното. Според някои по-добри резултати се постигат с добавянето на английска сол във водата - прибавете 1 пълна шепа английска сол на два литра вода. Измийте с чиста вода преди кърмене, тъй като бебето може да се възпротиви на вкуса.
- Горещ душ. Ефикасно би могло да бъде масажирането под душа с едра четка за коса. Четката трябва да бъде прекарана през сапун докато се насапуниса добре и тогава да се ползва за нежен масаж на засегнатата област в посока към зърното.
 - Разхлабете сутиена и всички стегнати дрехи, за да се подпомогне потока на млякото.

 Докато кърмите

 - Кърмете първо от засегнатата гърда, ако ви боли прекалено за да го правите, преместете на нея, веднага щом слезе млякото.
 - Осигурете добро позициониране на бебето и захапване на зърното. Използвайте позицията, която е най-удобна и/или позволява областта на запушването да бъде масажирана. 
Забележка: Съветът  да насочвате бебешката брадичка (или носле) в посока към областта на запушване е остарял и е бил базиран на идеята, че млечните канали имат пряк "маршрут" до зърното - съвременните изследвания ни доказват, че това не е вярно, и че даден канал може да започва от областта на запушване и "лъкатуши" в много различни посоки преди да завърши в областта на зърното.
 - Правете компресии на гърдата.
 - Масажирайте нежно, но енергично от областта на запушване в посока към  зърното.
  - Опитайте се да кърмите наведена над бебето, така че гравитацията да подпомогне отпушването на канала.

След кърмене

  - Изцеждайте ръчно или с помпа след кърмене, за да подпомогнете дренажа на млякото и да ускорите излекуването.
  - Използвайте студени компреси между храненията за облекчаване на болката и възпалението.

# 4
При мен помогна следното. Взема се дълбока купа с топла вода, но не много гореща, и се извършва следната процедура: първо се потапя едната гърда и в продължение на 10-15 минути се облива и масажира в посока от горе на долу. Аз буквално усетих как ми се отвориха каналите, млякото потече от самосебе си и гърдите ми олекнаха. Поизцеждах по малко кърма, но само колкото да ми олекне, а не "до капка", защото ситуацията ще се повтори на ново-препълнени гърди, температура и т.н. Направих тази процедура само 4-5 пъти след кърменията и тя толкова ми помогна, че оттогава съм приключичила дори с цеденето по принцип, и си кърмя детето доста успешно

# 5
  • В лудницата на 2-рия етаж.
  • Мнения: 2 026
Трябвало е още в болницата да и направят 1-2 инжекции окситоцин.Ако може да иде утре някой лекар да и я направи.Междувременно да изцежда гърдите само ръ4но,не с помпа,но да не захваща гърдата от основата,а само в областта до зърното.Да не прекалява с топлите компреси щом и е слезнала кърмата.След като се поотпушат каналчетата,тогава да слага топла кърпа преди кърмене и по-малко течности да пие,за да не идва много мляко наведнъж.Мен така ме оправи една докторка в болницата,да е жива и здрава,т.к акушерките не ти дават много обяснения,а само ти казват да изцеждаш,без да ти покажат как.Ние вече успешно се кърмим над 4 месеца.Успех,дано всичко се оправи бързо

# 6
  • Германия
  • Мнения: 8 092
Добре де, бебето не засуква ли?
Иначе вече е казано, в банята, топла водица, леко масажиране и да слага бебе да засуче! Окситоцин е идеалното помагало или да помирише бебе или дрешките му.

Бе как така ще и спират кърмата, тия нормални ли са???? Вместо да и помогнат те... #Cussing out #Cussing out #Cussing out #Cussing out #Cussing out #Cussing out #Cussing out

# 7
  • Мнения: 411
Трябвало е още в болницата да и направят 1-2 инжекции окситоцин.

Да само окситоцина ще помогне!До 4 ампули за един ден могат  да се бият,за какво да се мъчи момичето Sad

# 8
  • Мнения: 1 489
Нека влезне в банята и с колкото може по-топла вода да се напари.Да стои около 15 мин. под душа и като излезне веднага да се изцеди.

# 9
  • Мнения: 565
Инжекция и биха още онзи ден.Спрея го ползва от вчера.И пак нищо.Бебка се опитва да суче, но не изсуква нищо.Гърдите са много препълнени и то първо не може да засуче добре и второ много трудно капе- в смисъл като цедим на ръка с много зор капва по капка.Вчера след много компреси почна с едно стисване да капват по три капки. Мъжа и стигна до извода ,че няма кърма всъщност а подуването е хормонално и като цедят ще я стимулират.На мен лично не ми се вярва , защото си спомням аз как бях напращяла и при нея е абсол'тно същото.Възможно ли е да има тесни канали и нещата да си останат така?

# 10
  • гр. София
  • Мнения: 50
И аз бях така - дадоха ми 4 инжекции окситоцин да си ги бия през 3 или 4 часа.И цедене докато тръгне кърмата.Сълзите ми течаха от болка,но няма друг начин.

# 11
  • Германия
  • Мнения: 8 092
Леле жал ми става за това майче, а ръчна помпа нямате ли, с нея да опитате, щом на ръка не става?

# 12
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 476
А ако накърми няколко пъти по-голямо бебе, което суче по-енергично?
Има гърди, които при цедене хич не пускат.
Топли компреси, топли душове и да мисли за бебо и да се отпуска...

# 13
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Още малко идеи - да постои на 4 крака,за да й помага гравитацията и млякото да тръгне по-лесно - може и в такава поза да се опита да кърми бебето,наведена над него.Това,че няма температура,е добре - значи,че все пак бебето нещо изсуква.Това състояние ще премине след още ден-два - а дотогава всичките описани дотук мерки ще помагат да се държат нещата под контрол.Подсещам и за лецитина,който ще помогне каналите да се $отпушат$.

# 14
  • Мнения: 565
Аз за лецитина не знам.Какво е, как се приема?
Fighty съм но не можах да се логна.

Общи условия

Активация на акаунт