Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Детски ясли и градини
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 17 отговора

Soon London :)

Днес за пръв път Никол е на ясла. Страшно ми е напрегнато. Даже сутринта като я оставих и плаках. Незнам защо.
Тя не плака, влезе на вътре при дечицата и на мен като ми стана едно тъжно Crying or Very sad  Crying or Very sad  Crying or Very sad  Crying or Very sad  Crying or Very sad  Crying or Very sad
Така ли беше и при вас, споделете
Цитирай

София

Ще ти кажа след 3 седмици Wink !
Цитирай
Напълно те разбирам
на мен ми е притеснено 1 седмица преди да сме тръгнали, а незнам какво ще е другия понеделник....
но е нормално .... ще свикнете
това че не е плакала първия ден е много добре а и утре ако не плаче значи е герой...

а мама и тя трябва да е смела...
успех
Цитирай

София

Моят син тръгна на ясла март месец, но от тогава до сега не му се събират повече от 2 месеца ходене (поради големия брой боледувания които си навлече от там). След лятната ваканция е отново на ясла. Сутрин отиваме с рев - той на отиване, аз на връщане. Сега е в къщи с баща си, че е хванал от яслата оня гаден вирус с повръщането и разтройството, баща му естествено и той успя да го прихване:-) Тази седмица малко почивка ще има и от другата отново с бодра песен към яслата. Имам чувството, че няма да успее да се адаптира това дете ;-(
Цитирай

Варна

Laughing Спокойно, ще свикнеш! Утре сигурно ще плаче детенцето, защото ще знае че в яслата ще е само, но ще свикне, а и ти покрай него! Мисли позитивно и успокоявай малкото, така по-лесно ще свикнете и двамата! Wink
Цитирай

Варна

Днес дъщеря ми беше за 5-ти ден на ясла и все още много плаче, като първия ден плака най-малко, а днес най-много. Аз съм много притеснена дали ще се адаптира това дете. За сега съм доволна от леличките успокояват я, занимават ги, но тя до сега е била само с мен, много е привързана към мен и плаче за мама. Днес имаше и още едно ново дете и то много плачеше, а това си оказва влияние за настроението на всички останали.
Решила съм да проявя търпение и да изчакам поне месец, за да видя как ще бъде с адаптацията, дано само не се травмира много детенцето ми.
Цитирай

Sofia

Ние не сем и почнали да ходим на ясла  Rolling Eyes
Баба дойде малко да ги гледа , защото трудно ми беше да намеря свободни места за един ден .
Но ние и днес мноого плакахме за мама .Хем познават баба си , а един рев...
Постоянно казвали на баба си да ми се обади , вземали телефона и почвали да набират някакви  числа ...
Като се върнах тааааакава радост беше... Оставиха камионите ( а с тях и за сън не се разделяме) и при мама . Явно съм им липсвала  Shocked
И сега ставам все по-объркана , далии да ги пусна на ясла , не зная вече , не искам да плачат , но и не бива да ги откъсвам от средата им. Не зная  Rolling Eyes
Цитирай

Видин; Италия

Днеска ни бе 4_ия ден на ясли.Ние не пла4еме поне за сега, ни6то 4е сме малки на 14месеца. Но пьк поне е об6тителен, свикнах го с други хора о6те от бебе, 4е тука баби нямаме да ни помагат.Наистина някои де4ица по:бавно свикват, ама трябва тьрпение Smile
на6е приятел4е ходи непрекьснато на ясли от година и 2 мес., но си пла4е всяка сутрин Neutral
Цитирай

София

Моята Александра ходи от края на юни. Плака съвсем малко първите 3-4 дни. После се разболя и аз си викам "Край, ще свиква наново"... Да ама като отидохме след боледуването и тя направо тичаше към вратата на яслата. Сега като я оставяме се смее и маха за чао. Спокойно, ще свикне Никол! Важно е ти да си спокойна и уверена, за да бъде и тя такава Very Happy
Цитирай

Varna/Florida

Мами, а на  каква възраст се пускат децата на ясла Question  Question  Question
Цитирай

Soon London :)

Да разкажа за първият ни ден в яслата SmileSmileSmile
Всички е минало като по ноти според леличките там. Никол е плакала само когато дошли да си вземат първото детенце. И като ме видя на вратата и се гушна в мен и малко поплака. Яла е самичка, спинкала е. Като я питах дали иска да отиде пак и тя вика няма. Но сутринта обувам и аз пантофките и тя чу децата да говорят и тръгна да ходи при тях с такава щастлива усмивка, че чак на мен ми стана хубавооооооооооооооо
Каза :Мамо, чао и отиде при дечицата да си играе. В нейната група са около 10 дечица и има 3 лели дето се грижат за тях. Каза ми че са пяли и показва с ръчичките си как са танцували.
Така ми олекнаааа, направо ...
Пожелавам на всички мами, на които предстои да дават дечицата си в ясла, така да минат нещата както при нас и всичко най - най... Very Happy  Very Happy  Very Happy  Very Happy  Very Happy
Цитирай

Кори Селести

Елина ходи на ясла вече втора седмица...
Сутрин е голяма трагедия. още със събуждането се почва един плач "не искам при децата" и не дава да я обличам...ужас.
и като отиде там се успокоява. Като я взимам е весела....странна работа защо сътрин така се дърпа...

Иначе...от каква възраст...то си зависи от настроението на учителките в яслата май.
като гледам в групата на Елина всичките за по-големи от година и половина...трябва да питаш.
Цитирай

Според мен детето трябва или да е на 1г.-1.3м. или след 2.5-6м., защото когато е малко, по-трудно разбира какво става, а когато е голямо пък разбира, че в яслата има играчки, дечица ит.н.
Аз дадох моя на 1г.9м. и вече два месеца и половина ходи, нокакто каза една майка по-горе половината време беше вкъщи болен, все още си плачи сутрин като се разделяме.Но в сравнение с началото, сега е песен.В началото престоят му в яслата се свежда до това, да седи цял ден на прозореца да ме вика , да реве и да ме чака Crying or Very sad  Crying or Very sad  Crying or Very sad . Беше кошмарно.
И аз по едно време се отказах да продължаваме с мъките, но все някога трябва да минем този период Crying or Very sad  Razz .
Цитирай
Браво на Никол,
наистина е героиня ...
ще се справите....
искам да попитам от първия ден ли я оставихте за цял ден ....на мен от яслата ми обясниха че трябвало първата седмица по половин ден да го оставям докато свикне и спре да плаче и след това вече като се адаптира за по цял ден .....
Цитирай

Кори Селести

и при нас е така...първата седмица до обяд. сега е цял ден, но гледам да я взимам по-рано..към 16.30, че да не и е толкова тъжно..после постепенно ще удължим престоя....
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 17 отговора