Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Деца от 1 до 6 г.
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Здравейте майчета,
имаме един проблем с Мирелка,която ще навърши 10 месеца- плачем от гърнето в момента,в който я сложа.Първо я сложих с дрешките,след това само по памперс, а вчера и по голо дупе-:),но....плачем!Споделете някоя хитринка-:)
Цитирай

Луксозенец

На всяка манджа меродия, ама няма как - влече ме Smile
На жена ми вуйна й (не знам каква ми се пада, май никаква...) второто й дете е на 1.7 месеца, та и те се учат да ползват гърнето. Наскор бяхме заедно на вилата, та на нея й се искаше да го сложи на гърнето да си свърши работата. Той не искаше. Викам, чакай сега да ти покажа как се прави Smile извадихме гърнето сложих го на него и си седнах на земята до него като започнах да му обяснявам нещо. Правех се на идиот ако трябва да сме точни. След 2 минутки дъното беше покрито Smile
Цитирай

София

Цитат на: sashama
Здравейте майчета,
имаме един проблем с Мирелка,която ще навърши 10 месеца- плачем от гърнето в момента,в който я сложа.Първо я сложих с дрешките,след това само по памперс, а вчера и по голо дупе-:),но....плачем!Споделете някоя хитринка-:)

И аз започнах да слагам сина ми на гърне горе-долу на тази възраст. Преди да го сложа му предлагам да почетем приказки(той обожава да разлиства и да четем) - взимам приказките и го сядам на гърнето. Толкова е въодушевен, че няма нищо против да си седи на гърнето. Пробвала съм и с други любими неща - формички, които да поставя в кутията, разглеждаме списания, предимно такива с бебета и т.н. Но през цялото време седя до него на земята. Дори сега се сещам, че първите няколко пъти слагах гърнето на леглото, защото по принцип там си четем приказките. Пробвай така или с някоя любима ваша играчка, дано има успех. Но съм чела на доста места, че най-важното е да се улучи подходящата възраст на детето - някой са готови на 7 месеца, други не искат и плачат до 1 1/2 година, т.е. ако не иска сега - може и да не е готово - всичко е толкова индивидуално. Не се притеснявай излишно, всичко ще си дойде на мястото. Според мен най-важното е да не го насилваш, това разбира се е само лично мнение. А ако искаш и и имаш финансова възможност, разбира се, купи на детето си друго гърне - дори можеш да отидеш с него и то само да си го избере - имам една позната, която като смени гърнето на детето си, то само искаше да седи в него и да си върши работата:).
  Желая ти успех от все сърце!
  И скоро да се похвалиш...
Цитирай

с/у ОколоМръсТното

Цитат на: Future pere
... Правех се на идиот ако трябва да сме точни...

Rolling Eyes  Rolling Eyes  Rolling Eyes

Very Happy  Very Happy  Very Happy  Very Happy  Very Happy  Very Happy  Very Happy
Цитирай

Много благодаря за бързите отговори Very Happy
Ама правилно е,че трябва да се правим на идиоти за да научим малките разбойничета на всичко! Very Happy
Цитирай
Aз мисля, че няма да е добре да си играете докато е на гърнето, защото може да реши, че това е поредната играчка. Моя син е вече на 9м. /седим на гърнето от 1м./, но още от началото му хареса. Когато е на гърнето и аз сядам с/у него на пода. Понякога мрънка и се налага да се държиме за ръце. Когато я слагаш гледайте да сте вдобро настроение и постепенно увеличавай времето. Дори да не направи нищо я вдигай на 10мин. и пак я хвали.

Успех!!!
Цитирай

Balchik

А ние пък си ходим в тоалетната и за награда си пускаме водата-така че и това може да опиташ.Моя син не го иска това гърне .Лятото пишахме на двора(когато бяхме при баба),а сега сме в тоалетната.- Cool УСПЕХ!!!
Цитирай

Montreal

Цитат на: sashama
Здравейте майчета,

Spored men detenseto e tvarde malko za garne li4no mnenie, no az li4no bix iz4akala sas garneto pone oshte okolo godinka, spored men detense oshte ne e naiasno kakvo stava i shto e to garne
Цитирай
ТО СЕ ЗНАЙ, ЧЕ ДЕТЕТО НЕ Е НАЯСНО ЗА КАКВО ИДЕ РЕЧ, НО ТАКА МУ СЕ СЪДАВАТ ХИГИЕННИ НАВИЦИ. ПЪК И ДА СВИКВА СЪС ГЪРНЕТО
Цитирай

София

СЛАГАЙТЕ ПЪРВО КУКЛИТЕ И ПЛЮШЕНИТЕ ИГРАЧКИ НА ГЪРНЕТО ЗА ДА ВИДИ ЧЕ НЯМА НИЩО СТРАШНО.
Цитирай

Когато беше на 1-1,6г. дъщеря ми изобщо не искаше и да види гърне. Направо се дереше като се опитвах да я сложа на гърнето. Когато стана на 2г. нещо и стана изведнъж. От раз свалихме памперса и използвахме само гърнето. Другото което можеш да пробваш е ако бебче си има приятелче, което използва гърне. Покажи как го използва другото, може и да му направи впечатление и да свърши някоя работа. В никакъв случай не я насилвай. Ако сега не иска изчакай няколко дни и пак пробвай. Все някога ще се научи, рано или късно.
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.