Притеснена нова мама

  • 2 860
  • 36
  •   1
Отговори
# 15
# 16
  • Мнения: 1 975
Pozdravleniq  Wink

Ami kato cqlo ne e neobxodimo da promenqsh rutinite mnogo.
Kafeto ne e problem, samo da ne prekalqvash.

Alkohol i cigari shte ti preporucham da izbqgvash, zashtoto te sa vredni za bebcho!
Kotkata ne bi bila problem za sega, stiga bebeto ti da nqma nqkoi alergij posle...........

Pogelavam ti leka bremennost  Sign Exclamation  Grinning  Wink

# 17
  • Мнения: 3 146
Котката си я дръж, имаше подробна тема по въпроса - сигурно ще се учудиш какъв огромен брой майки си гледат котки, кучето, че и други екзотични животни.Не се поддавай на необосновани съвети да махаш котката - не съм чула досега някой да е имал проблем заради бедните животинки,
Иначе нито малко алкохол или цигари ще ти навредят.Бременността все пак не е болест, нали?

# 18
  • Varna
  • Мнения: 321
pipilota, за да не цитирам целия ти пост-айде не с такова отношение.
Всеки си има право на мнение, и не виждам защо трябва да обиждаш майките,които имат такова,различно  от твоето.
А сравнението на котката с бебето според мен е безумно!

# 19
Цитат на: pipilota
Жалко, че има интернет и какви ли не начини и способи за информация като акъла на хората си е остамнал на ниво 0.  Не казвам на ниво , защото тогава хората не са били толкова неграмотни. Защо да си махаш котката? И къде ще я оставиш? може би това мило животинче заслужава да му биеш смъртоносна инжекция?  Stupid  Въобще имаш ли представа какво значи "токсоплазмоза" ?! Защо си я гледала досега? Или не ти е минавало през мозъка, че някой ден ще бъдеш майка. А, като казах майка се сетих Bulb  И детето ли като ти омръзне ще го захвърлиш на някъде? Мисля, че ти липсва чувство за отговорност а това е един огрооооооомен минус за една майка!

Недей да прекаляваш с истериите, моля те , а си гледай бремеността. Ако наистина те вълнуваше този проблем ще прочетеш мнооого материали за това колко е хубаво да има животинче при бебебто и то по много причини. Първо -научава се да бъде грижовно и състрадателно и второ ДОБИВА ИМУНИТЕТ КАТО ОКОЛО НЕГО ИМА ЖИВОТНО!

Мойто дете се живее с три котки и едно куче и повярвай ми досега не  е кихнало дори. А аз успявам наред с изкарването на пари и да чистя и да готвя.

Много се ядосвам като чета такива невероятни простотии. Не си нито първта нито последанат дето ще има бебе и недей да се вманиячаваш толкова и да причиняваш нещастие на едно мило същество, което със сигурност те обича и не подозира колко ЗЪЛ може да е човек.


  202uu

# 20
  • Мнения: 3 379
Мамите са ти казали, само да добавя, че е по-добре, ако изобщо пиеш кафе, да не е безкофеиново - то всъщност е по-вредно от кофеиновото (разбира се в умерени количества, например по чашка на ден).

Успех и не се шашкай! Всичко е прекрасно по време на бременността!!!  Simple Smile

# 21
  • Мнения: 437
хм, и аз като съвсем прясна мама се интересувам и тревожа от всичките тези въпроси.. направо може да се побърка човек като чете какво може или не може, какво трябва...
Специално по отношение на котешкия проблем съм благодарна на пипилота - нейния постинг ме успокои, не бих могла да си представя да се случи нещо лошо на нашата писана, камо ли пък да "се отърва от нея"!  Neutral Face  Confused  Embarassed

# 22
# 23
  • Мнения: 6 029
Цитат на: sunny_zt
А може ли някой да ми поясни с какво безкофеиновото кафе е по-вредно от кофеиновото??

Нещо не схващам. Значи опасността идва от кофеина, като го няма него  и изведнъж става опасно.

Много лесно се ляпат етикети - това е химия, без никой да знае нищо по въпроса. Добре кое е химичното вещество, което съдържа безкофеиновото кафе и с какво то е вредно?

Вие ако знаете каква химия има в плодовите кисели млека, в натуралните сокове, за саламите и хляба да не говорим...

Но това не значи задължително - колко е вредно!!!

Благодаря предварително за отговорите!!!


по-вредно заради начина по който се извлича кофеина - яко химия....

# 24
# 25
  • У дома, при моето семейство
  • Мнения: 648
За без кофеиновото кафе и аз знам че е по вредно от това с кофеин. При обработката на кафето за да се извлечекофеинът от него се използват химически вещества /не съм запозната какви/ които са по вредни за бременните от самия кофеин. Не че ще се отровиш от него или нещо друго или пък ще ти стане нещо и от кофеиновото, но така го казват лекарите. Няма да ти навреди нищо по едно кафенце на ден /дори повечко/ ако е шварц и е по слабичко, особено ако ти е ниско кръвното Laughing

# 26
  • Мнения: 6 029
Цитат на: sunny_zt
извинявай, но това не е отговор!
Последно съдържа ли химия безкофеиново кафе и как се казва?

Това за яко химия мога свободно да го кажа за всичко, за което се сетя.


абе ай сиктир бе!!! аз да не съм химичка? кат искаш химически отговор питай в химически форум! не стига, че ти се отговаря ми си и недоволна! у аман вече

# 27
  • out of space
  • Мнения: 8 573
Цитат на: Julie
Цитат на: sunny_zt
извинявай, но това не е отговор!
Последно съдържа ли химия безкофеиново кафе и как се казва?

Това за яко химия мога свободно да го кажа за всичко, за което се сетя.


абе ай сиктир бе!!! аз да не съм химичка? кат искаш химически отговор питай в химически форум! не стига, че ти се отговаря ми си и недоволна! у аман вече



Хахахахаха ЯКО СМЯХ!

# 28
  • Мнения: 6 029
Цитат на: Erica
Цитат на: Julie
Цитат на: sunny_zt
извинявай, но това не е отговор!
Последно съдържа ли химия безкофеиново кафе и как се казва?

Това за яко химия мога свободно да го кажа за всичко, за което се сетя.


абе ай сиктир бе!!! аз да не съм химичка? кат искаш химически отговор питай в химически форум! не стига, че ти се отговаря ми си и недоволна! у аман вече



Хахахахаха ЯКО СМЯХ!


ма как смех.... байгън ми дойде вече

# 29

Общи условия

Активация на акаунт