Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Бебета
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 33 отговора

Пловдив

Откакто се роди моя син, вече да ми е жив и зрав е на месец и половина, почти не ми остава време, непрекъснато имам работа - изварявам биберони, правя отвари от копър и анасон, преварявам вода, готвя на таткото, защото се сърди, че само на кремвирши кара... Та като гладам колко много майки посещават този форум си мисля - не може да няма някакви хитринки, които да спестяват времето. аз съм се хванала за главата, почти за нищо не ми остава време. Момъкът и той напоследък се изучи - вече май е стигнал до извода, че му е по-добре да го държа на ръце и сега като го оставя сам и плаче. Сега е на терасата в количката и мърка като котенце ужас! А сърце не ми дава да го оставя да плаче.
Цитирай

София

Когато моят син беше колкото твоя имах бол време - той си беше бебе-мечта, а аз си бях организирала времето така, че имах доста свободно... обаче тогава го нямаше този форум Sad . Сега използвам времето, когато спи или се е заиграл. Съответно ако имам да готвя или чистя, гледам да го свърша когато таткото е окупирал компютъра, и му оставям и детето.
Цитирай

София

На мен ми остава време предимно следобед (както в момента  Wink ), когато бебка спи. Аз поне не изварявам шишета, понеже е на кърма.
А ако ви кажа, че понякога даже кърмя пред компютъра - в едната ръка държа беба, с другата - мишката...  Embarassed
Цитирай

Бу-у-урга-а-ас

Всичко съм зарязала и си седя ли седя пред компютъра .  Embarassed  Embarassed  Embarassed  Embarassed  Embarassed  Embarassed  Embarassed
Малей ужас! Ама вече ставам и аз нещо да посвърша, докато малкият спи.
  Exclamation Внимание Exclamation  Води до несвършване на домакинските задължания Exclamation  Exclamation  Exclamation  Exclamation  Exclamation  Exclamation  Exclamation
Цитирай

София

Оооо, мен по едно време таткото бая ме беше подхванал за това, че все кисна по форумите, а той няма какво да яде...  Embarassed  Embarassed  Embarassed Оттогава се пооправих и вече успявам да му завъртя по някоя бърза манджа за вечеря.
Абе човек като си каже, има време за всичко, и за бебе, и за готвене, и за компютър... Само компютърът да се включва след свършване на задълженията, защото седнеш ли на него... ставане няма...  Embarassed
Цитирай

Plovdiv

Аз понеже все още съм кандидат мама, успявам да седя пред компютъра по точно във форума от работата и от време на време след работа от офиса на мъжа ми (той си е собственик) Very Happy
Ще видим по нататък какво ще е!!!
Цитирай

Sofia

Аз се включих когато синът ми беше на 4 месеца. Преди това-абсурд!!!Едни колики, едно чудо- по цял ден на ръце, с почивки по 15 мин. И като заспи- кое по-напред?
Но сега, като свърша къшната работа и съм първа писта.
Цитирай

plovdiv

А при мен винаги е или за сметка на домашната работа , или за сметка на собствената ми почивка Sad
Но , нали "работата не е заек да избяга " , а и без друго свършване няма , та.........
Цитирай

Longueuil, Canada

ако се организираш добре има време за всичко.За да не изваряваш ползвай таблетките на "Чико" или друга марка - имат действие 24 часа - киснеш си там всички видове биберони, шишета, лъжички, залъгалки и др.Защо си играеш да правиш отвари - продават се готови чайчета.Не е необходимо и да гладиш дрехите на бебето.Не ги пери на ръка, а постепенно ги смесвай с вашите дрехи.Чисти през ден, готви бързи манджи - още по-добре е да внушиш на таткото , че и той трябва да се понаучи на едно друго, защото вече нямаш толкова време покрай бебето....и още много такива хитринки мога да се сетя.Главното е да не се вманиачаваш и ще се чувстваш добре.Успех!!!!
Цитирай

при ОП

Цитат на: mama kenga
ако се организираш добре има време за всичко.За да не изваряваш ползвай таблетките на "Чико" или друга марка - имат действие 24 часа - киснеш си там всички видове биберони, шишета, лъжички, залъгалки и др.Защо си играеш да правиш отвари - продават се готови чайчета.Не е необходимо и да гладиш дрехите на бебето.Не ги пери на ръка, а постепенно ги смесвай с вашите дрехи.Чисти през ден, готви бързи манджи - още по-добре е да внушиш на таткото , че и той трябва да се понаучи на едно друго, защото вече нямаш толкова време покрай бебето....и още много такива хитринки мога да се сетя.Главното е да не се вманиачаваш и ще се чувстваш добре.Успех!!!!

202uu И аз съм ЗА и само мога да добавя, че времето никога не стига, а по-добре ти да си открадваш по-малко от него Wink  Exclamation
Цитирай

out of space

Цитат на: mama kenga

202uu  202uu  202uu
Цитирай

Видин; Италия

как ли... ами основно и само когато малкия спи...
Наи_дьлго се задьржам по малките 4асове Confused ...вместо да по4ивам...Надьвам се като трьгнеме на яслата за постоянно да имам пове4е време за форума Laughing И ве4ер да си лягам в прили4но време Wink
Цитирай

Sofia

Не мога се оплача ,ч е не ми стига времето:)
Да започна от малките , спят до  към 9 , после хапваме ( не повече от 30 мнути , и тогава правя сутрешната си гимнастика , тичам след тях с яденето ) , следва разходка ( ако времето е хубаво и колата ми става за каране , ако не на терасата или покрай блока ) , към 12.30 се прибираме , сега пък е ред на фитнеса за мама ( започва едно бързо миене , приготвяне на храна за тях и пак гонитба ) , към 1.30 ( в най-добрия случай )заспиват .Спим до - 4-5 (най-вече  зависи кога са заспали . До 6.30 пак ядене и подготвяне за разходка ( тип бърза , защото става вече студено) към 19 се прибираме , следва игра ( т.е. качват се на камионите и обикалят цялата къща) . Тати се връща към 20 часа и следва хапване пак и игра с тати до към 22 , 23 , че понякога и до 24 часа ( не искат да спят и това е ).
Да продължа с домакинската работа ( тя край няма ама... ) .Ставам към 7 всяка сутрин , изпращам татито към 8.30 , а до 9 оправям къщата (голямата лудница по-точно ) , потредбата е , доката се събудят лапетата . Готвя , когато малките заспят ( гледам да е нещо по-бързо и местно , за да стигне за два дни на тати , аз месо не ям ) . Готвенето не трае повече от 1 час .След това прибирам пак къщата , пускам пералнята , ако имам гладя , но така съм си разпределила дрехите ,ч е пера веднъж на три дни . Задължително гладя дрехите на малките , че намачкани не ми харесват Sad. Вечер преди хапването правя нещо и за себе си , най-вече задушени зеленчуци и салатки , не повече от 30 минути пак .
А сега най-приятната част - свободното ми време.
 Като наготвя на обяд за татито имам  в най-лошия случай  още два часа free.Тогава се ровичкам из форумите , търся сродна душа в чата и така до 4-5 . После пак малките са на линия . след разходките , те пак играят и то сами и не изискват моето присъствие , така че пак форуми , пак чат , фимчета , това онова ...След вечерята , татито ги поема и аз пак свободна ...
Приспивам си ги азв повечето случаи  , защото с тати мноого си говорят и вместо да спят , те се забавляват .
Та до към 12 сме заспали уж , е хайде време за почивка пак...
И това се повтаря всеки ден , едно и също...

Сега млако се промени , защото почнах работа , но като се прибрах гледам вкъщи гледам  всииичко подредено , изчистено , наготвено ( от мамушка ) и аз пак free .
Не ми се мисли обаче какво ме чака , когато мамушка замине , а малките тръгнат на ясла , няма да има време за форумчета ..., а да не говорим за чат...

И така , това беше от моя милост НаНа ...
Цитирай

New York, USA

Здравейте!
Преди да родя киснех във форумите с часове Very Happy , но след като родих познайте! Особено през първите седмици бях абсолютно погълната от бебка-повечко плачкаше (пък и аз се правех на героиня и не и давах биберон цял месец, но накрая
предадох фронта с облекчение Confused  Confused  Confused ) И въпреки, че бабите идваха известно време изобщо не си и помислях за форум... А домакинската работа наистина НЯМА КРАЙ Mad , ние сме навън от 10 до 17 часа и само когато Алекс спи сядам за половин час пред РС-то и то не всеки ден!!! Та и аз много пъти съм си
блъскала главата -тия жени как смогват? Shocked Аз ли се престаравам? Laughing
Цитирай

БГ - София

Цитат на: bobolenta
Сега използвам времето, когато спи или се е заиграл. Съответно ако имам да готвя или чистя, гледам да го свърша когато таткото е окупирал компютъра, и му оставям и детето.

202uu
И аз така, в момента малкия си легна, а таткото реди пъзели с големия и аз реших да видя къде, какво, защо   .

Въпрос на организация е да ти остава време, а и открих, че ако не всичко е свършено на момента няма да падне тавана  . Не че съм си занемарила къщата, но и не се вманиачавам по чистота и особено по подредба, разбрах, че щом имам малки деца, е няма всичко да е като по струна и не поглеждам по ъглите, че все ще срещна нещо не на място  ..
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 33 отговора