Програма "Старт на кариерата" от Агенция по заетостта

  • 109 698
  • 726
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 0
За сведение на всички, свидетелството за съдимост се издава по месторождение. Може и да го заявите в града в който сте в момента, например в София, но ще чакате няколко дни да се направи справка в града, в който сте родени.

# 691
  • Мнения: 0
някой има ли включване от Бт Изток.

# 692
  • Мнения: 1
Здравейте,
Аз си взех писмото на 17.10 от бюро Сердика. Това обаче в никакъв случай не означава, че започвам работа. Отидох на 17ти, защото това ми беше датата за месечното подписване. Тогава посредникът ми извади едно писмо написа го за 2 минути и ме изпрати при работодателя. На 19ти занесох всички документи и се оказа, че май рамковия договор още не е подписан. Поне със сигурност установх, че имат списък на всички които трябва да започнат и телефон за връзка. Казаха, че ще ми се обадят кога трябва да започна и те ще си върнат писмото по служебен път. Уви още никой не ми се е обадил!Най- вероятно ще се окаже, че трябва да се чака работодателят да се обади и тогава да се действа.

# 693
  • Мнения: 0
Не бързайте толкова ..Аз имах възможността миналата седмица да започна работа там където исках!Дотук добре. Цяла седмица подреждах листи  от обществени поръчки... дотук пак добре,но когато и те свършиха по 8 часа на ден се чудиш какво да правиш... а повярвайте 8 часа могат да бъдат изключително много! И така за цяла седмица никой нищо не ми показа и не ми даде някаква малко по-отговорна задача...а постоянно ми се казваше почивай си и толкова ..на въпросното раб място да отбележа нямаше компютър и ми се наложи аз да нося личния си такъв ... и вместо на някой да му направи впечатление ми казаха '' о ти си си намерила алтернатива '' и ако това е работа,с която трябва да се гордея или да съм доволна нз , явно се разминават прекалено мн очаквания и реалност Grinning

# 694
  • Бургас
  • Мнения: 10 827
Не бързайте толкова ..Аз имах възможността миналата седмица да започна работа там където исках!Дотук добре. Цяла седмица подреждах листи  от обществени поръчки... дотук пак добре,но когато и те свършиха по 8 часа на ден се чудиш какво да правиш... а повярвайте 8 часа могат да бъдат изключително много! И така за цяла седмица никой нищо не ми показа и не ми даде някаква малко по-отговорна задача...а постоянно ми се казваше почивай си и толкова ..на въпросното раб място да отбележа нямаше компютър и ми се наложи аз да нося личния си такъв ... и вместо на някой да му направи впечатление ми казаха '' о ти си си намерила алтернатива '' и ако това е работа,с която трябва да се гордея или да съм доволна нз , явно се разминават прекалено мн очаквания и реалност Grinning

И аз бях така. Добре, че след 5 месеца си намерих работа и се отървах. Беше голяма тъпотия и скука. Освен връзките със съответното учреждение /които са ми много полезни за професията ми/ друга полза не намерих за себе си.
Е, пак е нещо - поне не вися на опашки и ме обслужват веднага "колегите"  Laughing

# 695
  • Мнения: 0
Ахаха ужас !!! Нали целта е "уж" да ни научат на нещо, а сега като чета виждам, че не е точно така. Имайте обаче предвид, че зависи къде си на работа все пак. Аз имам познати, които бяха миналата година и ми казаха, че са доволни.

# 696
  • Бургас
  • Мнения: 10 827
Ахаха ужас !!! Нали целта е "уж" да ни научат на нещо, а сега като чета виждам, че не е точно така. Имайте обаче предвид, че зависи къде си на работа все пак. Аз имам познати, които бяха миналата година и ми казаха, че са доволни.

Никога не съм била с нагласата, че ще ме научат на нещо. Аз преди това бях работила по специалността си и си имах понятие. Кандидатствах само и единствено за връзките и познанствата, защото знаех, че ще ми бъдат от полза /днес за пореден път се убедих в това  Laughing/. Не съм имала намерение и желание да оставам за по-дълго.
А това, че в някои учреждения те "учат" на нещо - да, може. Но и понятието "учене" е субективно за всеки. За някои "учене" може и да е това, че някой ти е показал как се включва компютър и как се работи с принтер/копир.

# 697
  • София
  • Мнения: 6 219
аз например първите два месеца превеждах документи и изобщо нямах време да се сетя що е то свободно време. доста попътувах по мониторинги, правих презентации, писах доклади, пак превеждах, подготвях материали за сайта постоянно, какво ли не... имало е и моменти, в които нямам работа, разбира се, но пък тях си ги използвах за себе си.

# 698
  • Мнения: 1
На мен ми стана интересно, че miss july e имала стаж по специлността си, защото доколкото си спомням липсата на такъв е едно от условията да кандидатстваш
 

# 699
  • Бургас
  • Мнения: 10 827
На мен ми стана интересно, че miss july e имала стаж по специлността си, защото доколкото си спомням липсата на такъв е едно от условията да кандидатстваш
 

Имах стаж и опит неофициално, т.е. не по документи.
Въпреки че от службата ме одобриха именно заради наличието ми на опит в сферата, в която съм завършила  Wink

# 700
  • София
  • Мнения: 6 219
и аз имах опит, бях участвала в проекти преди да отида на работа, не мисля че това е проблем. да нямаш опит не означава никога да не си се докосвал до материята, в която ще работиш. това за магистър е странно. условието е да няма стаж, което са две различни неща.

# 701
  • Мнения: 1
Познайте, Обажданията май започват! Много ми е интересно как точно се случват нещата по тази програма. Когато излезнаха окончателните класирания имах едно първо и едно второ място. Още при излизането на първия списък ми беше казано, че нищо не трябва да правя, като имам само едно първо място. Започнах да ходя периодично и да питам какво се случва за писма и т.н и представете си очудването ми когато днес ми се обадиха от мястото където бях клсирана втора и ме попитаха дали ще потвърдя второто си място. Веднага влезнах в сайта на агенцията и погледнах списъка - там пишеше, че явно в даден момент съм била на 1во място и съм се отказала.....Изненада. Не си спомням такова нещо.

# 702
  • Мнения: 0
Да ви задам един въпрос извъм темата. Някой да има информация дали може да кандидатстваме по програма "Аз мога повече", тъй като една приятелка ми каза, че е пуснала запитване в някакъв сайт и и казали, че нямало проблем. Но нали нямат право на участие държавни служители и какво беше още и се зачудих да не би да е някакво изключение. Ако някой знае нещо по въпроса да пише, защото ако можем да кандидатстваме това ще е идеално Simple Smile

# 703
  • Мнения: 432
Вчера попитах същото в бюро Изток- казаха ми,че нямаме право, защото започваме работа като държавни служители  Peace аз също си взех насочващото писмо, отидох на място, не са ми звъняли. Човекът, който отговаря за "старт на кариерата", в момента помага и на кандидатите за "аз мога повече" и му се е запалила главата  #Crazy но въпреки това веднага ми даде писмото. тъй че ако има чакащи за писмо от бюро Изток, мисля че може да отивате на място и да си ги искате  Peace

# 704
  • Мнения: 0
има ли срок до който трябва да си вземим насочващите писма.
И след като ги вземим какво от тук нататък трябва да правим, защото  на мен ми се обадиха от агенцията където да ще работя и ми казаха да си подготвя документите (св. за съдимост, мед., и др документи и да съм имала готовност да почна работа.

Общи условия

Активация на акаунт