Програма "Старт на кариерата" от Агенция по заетостта

  • 109 700
  • 726
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 1
В описанието за кндидатстване по програма "Аз мога повече", наистина пише, че от нея не могат да се възползват държавни служители, но също така пише, че причината да не могат е, че за тях има други програми които предвиждат повишаване на квалификацията - кои са тези програми обаче не знам.

# 706
  • Мнения: 0
Има раздвижване като гледам. Simple Smile
Аз днес си взех писмото и си подадох документите при работодателя. После чакаме договора и с него си прекратяваме регистрацията в БТ, нали? Ами какво става ако ми дадат договора на първия работен ден и се окаже, че нямам физическата възможност да ида до бюрото, тъй като то е с почти същото работно време като моето работно място, а е дооста далече от него? Може ли друг да прекрати регистрацията от мое име?

# 707
  • Мнения: 0
лично ли трябва да се вземи писмото или може  някой друг да го вземи .

# 708
  • София
  • Мнения: 6 219
нищо не прекратявате в БТ, пак казвам не се шашкайте толкова.

В моята администрация вече стажантите са на работа.

# 709
  • Мнения: 0
Днес в БТ изрично ми го казаха това за прекратяването.  Rolling Eyes

# 710
  • София
  • Мнения: 6 219
не знам... аз си спомням, че си занесох трудовия договор подписан, но те вътрешно бяха свършили каквото трябва по регистрацията, не съм се "отписвала".
Реално отношенията с БТ продължават докато не си получите последните заплати.

# 711
  • Бургас
  • Мнения: 1 718
Има раздвижване като гледам. Simple Smile
Аз днес си взех писмото и си подадох документите при работодателя. После чакаме договора и с него си прекратяваме регистрацията в БТ, нали? Ами какво става ако ми дадат договора на първия работен ден и се окаже, че нямам физическата възможност да ида до бюрото, тъй като то е с почти същото работно време като моето работно място, а е дооста далече от него? Може ли друг да прекрати регистрацията от мое име?
Регистрацията в Бюро по труда се прекратява в седем дневен срок от постъпване на работа.Лицата, започнали работа по програми се прекратяват служебно, но незнам дали така работят в цяла България.
Успех!

# 712
  • Мнения: 1
На мен ми казаха, че трябва да занеса копие от договора в бюрото в което съм регистрирана и още едно копие в бюрото в което е регистриран работодателят - в моя случай това са две различни места

# 713
  • Бургас
  • Мнения: 1 718
На мен ми казаха, че трябва да занеса копие от договора в бюрото в което съм регистрирана и още едно копие в бюрото в което е регистриран работодателят - в моя случай това са две различни места
Да  ще си прекратите регистрацията в БТ, където сте регистрирана, но защо пък Вие ще представяте трудов договор в БТ по обхват на работодателя?! Simple Smile
Принципно след подписване на рамковия договр, работодателят в определен срок трябва да представи в БТ комплект документи, като трудов дговор, справка нап и т.н.
Хубав ден Ви пожелавам!

# 714
  • Бургас
  • Мнения: 10 827
Като чета темата за пореден път се убеждавам, че във всяко БТ се действа по различен начин. Уж има наредби, правилници, правила на европрограмите. Най-добре, когато се съмнявате да се обръщате не към форума, а към вашето БТ, защото има големи разминавания в писанията тук.
Например на мен ми искаха от моето БТ копие на трудовия ми договор и те самите служебно прекратиха регистрацията ми. Работодателят ми нищо не е правил по този въпрос.
Задължително е след като лицето започне работа да се отпише от БТ.

# 715
  • София
  • Мнения: 6 219
моят работодател остави "стажантите" да си оправят документите сами през всичките 9 месеца.
и понеже бяхме няколко се редувахме да ходим до БТ, директорката и счетоводителката само подписваха. може и при вас да се случи така. Специално в Изток двете експертки толкова надълго и широко обясняват какво що, че просто не знам как някой би се объркал какво точно трябва да прави.

# 716
  • Мнения: 0
Искам да попитам има ли някой във форума,който ще започва в Министерство на земеделието и храните?Аз съм приета там и занесох всички документи още преди три седмици,но още никой не ми е звъннал кога ще си подпиша договора  или кога се предполага да започна работа.

# 717
  • Мнения: 0
А има ли някой, който да е започнал в Министерство на регионалното развитие и благоустройството? Програмата ли се бави или какво?

# 718
  • Мнения: 0
Искам да попитам има ли някой във форума,който ще започва в Министерство на земеделието и храните?Аз съм приета там и занесох всички документи още преди три седмици,но още никой не ми е звъннал кога ще си подпиша договора  или кога се предполага да започна работа.


И в Министерство на културата не сме почнали работа, може би тази седмица ще се обадят.

# 719
  • Мнения: 0
Здравейте, искам да попитам след като си вземем насочващото писмо в колко дневен срок трябва да се даде на работодателя. Защото от министерството ми казаха, че ще се обадят а не са и се чудя после да не викат нещо в бюрото.

Общи условия

Активация на акаунт