Не е акала от 6 дни!

  • 1 062
  • 17
  •   1
Отговори
  • Пловдив
  • Мнения: 701
Здравейте бъдещи и настоящи мами!
Мойта малка принцеса не е акала от 6 дни.До сега не е давала повод за притеснение,но днес вече е неспокойна. CryНе знам дали е в резултат на това.
Да кажа,че е изцяло на кърма.Снощи пробвах с термометър,но нестана и вече незнам накъде.На баткото термометъра му помагаше,а на нея не.
Предварително ви благодаря за съветите! Hug

# 1
  • Варна
  • Мнения: 4 295
Големият ми беше със страшен запек дълго време и когато ни термометри,ни Дуфалаци ни помагаха съм прибягвала на няколко пъти до клизма.Има ги в аптеките(детски клизми).Веднага ще се изходи,но това в краен случай.Все пак 6 дни са много. Thinking

# 2
  • Мнения: 43
ой Милото детенце. И ние не бяхме акали от  3 дни  едно пюренце от круши ни запече а уж разхлабвали. Давах и сутрин Дуфалак преди хранене по една кафяна лъжичка, а  днес педиатъра ми каза за някъкви свещички които действали като клизма ако стане много напечено положението - Дафалган. И ние сме на кърма и термометъра не помогна. Но пък Дуфалака свърши работа и е просто лактозен сироп. Сигурно знаеш и стандартните методи с водичка от овесени ядки и кафява захар. Успех!

# 3
  • Все на втория етаж
  • Мнения: 5 894
Някои казват,че за кърмени бебета не е проблем,но ми се струва доста време това. Thinking  Алекс имаше скоро запек и ме посъветваха със съвсем малко,наистина малко,парче сапун бебешки да й мушна в дупето-помогна ни. Иначе нито Дуфалак,нито киви ни помогна...

# 4
  • Мнения: 6 472
Обикновено кърмените бебета нямат запек, но изглежда вие сте от малкото изключения. Гледам, че при нас в отчетната много масово практикуват водичка с кафява захар.
Обърни се към педиатърката си, защото има и една теория, че понякога кърмата се освоява почти на 100% и няма какво да се изхвърля. По тази причина бебето ака много рядко.

# 5
  • Пловдив
  • Мнения: 701
Благодаря ви за бързите отговори Hug Hug Hug

Иренка и аз съм чувала за сапун и ще пробвам.

А и както казва Luluto може да се освоява кърмата на 100% и затова ще я заведа и на лекар

# 6
  • Мнения: 4 195
аз знам 4е усвоява не усвоява пове4е от 3 дни не е добре да не ака.аз моя син го оправях със стебло от мушкато - идеална работа вършеше и само в караен слу4ай клизма Thinking

# 7
  • Мнения: 8 769
Щом я кърмиш-какво ядеш? Мини ти на разхлабваща диета. Ако не-пробвай Дуфалак, като преди това отидеш на лекар, ако трябва и на гастроентеролог.

# 8
  • Мнения: 3 611
И Янис имаше един такъв период, когато беше само на кърма и акаше 1 път седмично. Няколко пъти пробвах с термометъра, но нищо не се получаваше, явно нямаше какво да изака.
Педиатърът ни успокои, че кърмата се усвоява идеално от организма, затова е така.
Всъщност според мен тогава не бях разбрала, че кърмата ми беше намаляла и бебето явно не се е донаяждало.Пък си беше и доста слабичко...
Мислех си, че ако е гладен трябва да реве или да е неспокоен или въобще нещо ненаред, обаче явно му е дошло постепенно недохранването и му се е свило стомахчето. Ты си мисля де, не твърдя, че съм права.
Увеличих си кърмата, Янис започна да папка повече и съответно да ака повече...

# 9
kogato moiata buba be6e na 10 dni sashto ne aka za 3 dena , okaza se 4e ne i stiga hranata be6e otslabnala,ima6 li dostata4no karma

Последна редакция: пт, 16 дек 2005, 21:03 от ludetina

# 10
  • Все на втория етаж
  • Мнения: 5 894
аз моя син го оправях със стебло от мушкато - идеална работа вършеше

Това не съм го чувала,я сподели. Hug

# 11
  • Мнения: 658
Сигурна ли си че имаш кърма и бебето се храни. Защото аз така с дъщеря ми я бях оставила на глад 10 дни. Итидох при докторката и като претегли след кърмене- оказа се че детето е гладно. Омаломощена заспива сладко и аз мисля че е яла. Не мисля че е нещо друго щом кърмиш.

# 12
  • Мнения: 2 255
Калоян на 3 месеца направи същото - 6 дни не ака - беше само на кърма, пробвах сок от круша, дуфалак, термометър, сапун, кр.масло (колкото грахче през устата) даже и с мушкато (с последното само го измъчих - съдра се да реве  Cry) резултат никакъв нямаше
Накрая му дадох 10-20 гр. сок от киви и  thumbsup, защото вече се бях побъркала от притеснение  #Crazy
Педито ме смъмри малко после, ама поне се укроти детенце, а и нищо му нямаше от кивито  Laughing

# 13
  • С питане до Цариград, стига се, но с ... отзад!
  • Мнения: 6 406
Най-добре се обади на педито и го попитай какво
да правиш.Може да не ти стига кърмата,но може и
да е друго.Аз знам че повече от 3 дни за едно бебе
не е нормално да не се изходи.Има и бебешка
клизма,но тя е само за в краен случай. Hug Hug Hug

# 14
  • Пловдив
  • Мнения: 701
Успяхмеее newsm44 ,за което благодарско на viki1 и Мушкатото.И в интерес на истината нямаше запек,а съвсем нормално бебешко.
Относно това дали имам кърма-да даже остава след като спре да суче.Винаги я изчаквам сама да се откаже,а и наддава добре!
Благодаря на всички ви за съветите Hug Hug Hug

Общи условия

Активация на акаунт