"Малкият принц"

  • 6 554
  • 40
  •   1
Отговори
# 15
  • sofia
  • Мнения: 1 185
Скоро прожектирах приказката "Алиса в страната на чудесата " (на прожекционен апарат от моето детство) на децата от моята група(ІІІ-та). Аз докато прожектирах и четях текста на приказката ми се видя безкрайно скучна, а и дълга- 3 филмчета ,всяко по 2 части. Но за моя изненада на децата много им хареса. На по-следващия ден ,като поискаха да им прожектирам пак приказка избраха Алиса, пред Пепеляшка и Снежанка, което страшно много ме  Shocked.
А на мен ми стана много странно, че не познават зайчето и вълка от "Ну, погоди"  Thinking.

# 16
  • Мнения: 1 866
Аз Малкият принц като бях дете просто не я разбрах и затова не мога да кажа, че това е книгата на детството ми. Но после съм я препрочитала много пъти, в оригинал на френски и наистина много ми харесва. Даже имам едно специално издание на книгата с оригиналните рисунки на Екзюпери. За мен това е нещо повече от книга, много специална е.
Когато бях малка, много ми харесваше Пипи Дългото Чорапче. Не знам колко пъти съм я чела...Още си я спомням с умиление.

# 17
  • Paris
  • Мнения: 1 727
Дъщеря ми е в 3 клас и скоро учиха Малкият принц. Горкото нищо не разбра , а пък да си призная и на мен ми беше трудно да и обясня дълбоката философия на автора и как "най-хубавото е невидимо за очите".

# 18
  • София
  • Мнения: 17 278
Според мен манекенки, които обожаааават "Малкият принц" са същото като манекенките, чиито любим автор е Пауло Куельо (горе-голу всички манекенки  Laughing)
Според мен е от този калибър
Аз определено не я харесвам (харесвах я в бунтарските си философски тийнейджърски години, естествено  Rolling Eyes)

# 19
  • Мнения: 6 315
Аз като голЕм ценител на детската литература не мога да се сдържа да не си кажа  Laughing. "Малкият принц" реших да я мъча като малка, но изобщо не успях да я прочета. В крайна сметка я прочетох на 17. Книгата никак не става за деца, тя е за порастнали такива Simple Smile. Фаворити са ми Астрид Линдгрен и Ерих Кестнер. "Пипи Дългото Чорапче" по едно време можех да я цитирам направо... Другата любима детска книга е "Мечо Пух" - тя е забавна и за малки и за големи  Laughing.

# 20
  • Мнения: 2 792
 Аз пък много харесвах, като малка "Малкия принц" и овцата му и розата, абе всичко....Харесвам и Алиса и на децата я прочетох и на тях им хареса, на мен пак ми хареса. Астрит Линдгрен и нея я харесвам и Ерих Кестнер харесвам, май доста нещо харесвам. А да харесвам и Джани Родари и Марсел Еме. "Машон, полуобувка и мъхестата брада"(трябва ли да споменавам, че ги харесвам Mr. Green, "Тримата шишкивци" трябва да ги изкопая от някъде, да ги прочета на децата има още около  300 000 детски книжки, които харесвам, това на първо четене се сетих Laughing

  Като бях малка, единствената приказка, която не харесвах беше "Майчината сълза", много ме стресираше и само ревях на нея Confused.

# 21
  • Мнения: 1 399
Ангел Каралийчев, направо го сравнявам с Андерсен. Незнам какъв живот е водил, ама толкова подтискащи приказки има.
Бях взела един стар сборник от библиотеката и добре, че го позачетох преди да го дам на детето. Ужасих се!
В новото издание /на ПАН/ са по-добре подбрани приказките. Но "Майчина сълза", разбира се, присъства Hug

Хайде сега да ви ужася - аз в класацията си за прехвалени и недоразбрани от мен книги освен "Малкият принц" и "Алиса в страната на чудесата", поставям и "Мечо Пух" Tired Но не съм ги и препрочитала, за да видя сега как ще ги възприема.
 
И на мен любимият ми автор от детството /и сега го харесвам/ е Ерих Кестнер.

# 22
  • Мнения: 197
Когато бях дете и на мен не ми харесваше, беше ми скучна и не разбирах какво ми я хвалят толкова. Разбрах част от нея на по-зряла възраст. При третото прочитане - още по-голяма част. Предполагам, че на всеки прочит ще откривам нови и различни неща в нея. Малко са такива книги!
Абсолютно. Като дете съм започвала да я чета 3-4 пъти и съм стигала само до 3 страница. Беше ми безмислена и тъпа. Не я разбирах и съответно не я харесвах. Прочетох я преди 2 години отново - цялата. Останах очарована. Много ме впечатли. Оттогава съм я чела още няколко пъти. И мога да я прочета още толкова. Това определено не е четиво за деца.

# 23
  • Мнения: 2 792
 Е вие тотално ме разбихте, аз трябва съм някакъв супер гений Shocked, като дете ми импонираше напълно, беше ми смешно преекспонирането в по-късна възраст, от мойте приятелки, човек ще каже, че е някаква супер нечитаема книга, чак се чувствам неудобно след всички коментари, които прочетох.Харесвах я като малка и сега я харесвам, но ме дразни вживяването в нея, не е нещо велико, просто е искрено, досадно е когато нещо дойде на мода Tired.
  По същия начин, преди време, на всички манекенки любимия автор беше Кърт Вонегът, сега хита е Паулу Куелю.
  И двамата са ми в топ 10, дето има още 200 Laughing

# 24
  • Мнения: 2 567
На мене също "Малкият принц" ми беше труден за четене като малка , а като по голяма не съм се връщала към него. Имаше много други прекрасни книги за четене.
Сега дори се въздържам да я купя за малката.

Кифлата, и мене "Майчана сълза" доста ме беше стресирала  Simple Smile

Купуваме Астрид Лингрен. От нея любими са ни разбира се историите на Пипи и Емил...ах тези пакостници  Simple Smile
Харесваме и Ерих Кестнер. Даже сега изнамерих по интернет едно антикварно издание на 4 негови романа. Надявам скоро да го получа и да направя хубава изненада на Бети.

От няколко дена се чудя на кой автор е една книжка и се надявам някой да ми помогне.
Става дума за Аничка Дребосъчето и Сламеният Хуберт - дори не знам дали точно така се казваше, но това име ми се върти в главата.
Дали не беше нещо от Каралийчев ..... newsm78

# 25
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
От няколко дена се чудя на кой автор е една книжка и се надявам някой да ми помогне.
Става дума за Аничка Дребосъчето и Сламеният Хуберт - дори не знам дали точно така се казваше, но това име ми се върти в главата.
Дали не беше нещо от Каралийчев ..... newsm78
Спомням си книжката, но за съжаление автора не.
Със сигурност не е българска. Бъркаш с "Ането".
Аз пък харесвам Ангел Каралийчев.  Grinning Разбира се, проляла съм литри сълзи на "Майчина сълза". Смятам да чета негови приказки на Самуил, когато стигне по-разумна възраст. Според мен неговите приказки учат децата да бъдат по-човечни и добри. Винаги си спомням приказката за момченцето, което цяло лято се труди, за да си купи гъдулка. В крайна сметка обаче дава събраните грошове на едно много бедно, по-малко момченце. При това тайно.
Каралийчев има и много весели приказки.
Все пак, наистина е доста тъжен (както и Андерсен) и е хубаво децата да са по-големи, когато ги четат. Иначе ще схванат само тъжната и тежка страна на приказката.

# 26
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Като бях малка, единствената приказка, която не харесвах беше "Майчината сълза", много ме стресираше и само ревях на нея Confused.

Това е една от любимите ми приказки Peace. Шедьовър бих казала и то с автор българин bowuu. Всеки път си рева на нея Cry, но не я заменям за никоя друга Naughty. На дъщеря ми също й се нрави  Hug.

# 27
  • Мнения: 1 493
Когато бях дете, обичах да разглеждам илюстрациите на "Малкия принц". Те са прекрасни ! Тогава нищо не разбирах от това, което ми четат и обясняват ! Много се стараеха да  вкарат философския поглед към света, в малката ми детска главица ! Не стана ! Чудех се,  какво толкова й харесват на тази книжка, освен картинките ? За първи път я ОТКРИХ , когато бях на 17 !!! Не знам, колко пъти съм я чела, до сега, но всеки път с огромно удоволствие .
" Малкият принц " не е детска книжка, тя е книга за тези, които винаги ще си останат деца !
" Майчина сълза " е любимата ми приказка . Не съм ревла, но като я чета, винаги ми се стяга гърлото и отронвам по някоя сълза .
Не мога до ден днешен да разбера "детските" книжки "Алиса в страната на чудесата " и " Мечо Пух " , не си падам по английския хумор .
Любими приказки са ми андерсеновите, на Шарл Перо, Джани Родари и всякакви народни приказки .
Любима книга ми беши " Бирлибан " !!! Защо ли не я виждам да се продава сега ?
Обожавам " Емил от Льонеберя " , харесвам много и Пипи !

За мен на върха е Ерих Кестнер, а от българските Ангел Каралийчев !

# 28
  • Мнения: 1 399
Eфросина, "Бирлибан" се среща често по щандовете с книги втора употреба.
Не е много старо издание - на Хермес е.
Ето я - всъщност, може би, би могла да се поръча и онлайн, ако не е изчерпан тиража.

# 29
  • В офиса
  • Мнения: 4 012
Аз пък да защитя Алиса. За пръв път я прочетох 2-ри, или 3-ти клас, една книга гооолям формат с хубави рисунки, и много ми хареса. След това на дърти години съм я чела всякак - на български, на английски...Какво му е сбърканото на Луис Карол, освен че е математик, де което хич не е малко Laughing  Laughing
бтв аз обожавам английски хумор и математиците  Laughing Laughing

Общи условия

Активация на акаунт