Професия "учител"

  • 474 818
  • 4 520
  •   2
Отговори
# 2 370
  • в моя гьол
  • Мнения: 370
НАРЕДБА № 7 от 29.12.2000 г. за определяне броя на паралелките и
групите и броя на учениците и на децата в паралелките и в групите на
училищата, детските градини и обслужващите звена
чл.15, ал.1, т.3
Не е изискване за делене на групи, а възможност.

# 2 371
  • Мнения: 2 208
Заради делегираният  бюджет каквото каже директора това е! Ние учим по 26 ученика на програмиране на 8 компютъра Mr. Green

# 2 372
  • Пловдив
  • Мнения: 3 356
Мисля, че и по езиците също има такава възможност, обаче аз досега не съм чула някой някъде да я прилага.

# 2 373
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Да, няма изискване да се делят на групи. При нас се делят само малките класове(5-8 клас) и тези с профил ИТ, останалите ги караме цели, но имаме места и компютри за всички.

# 2 374
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
И при нас от няколко години вече не делят учениците нито на езиците, нито по ИТ, нито по практика.
В нормативните документи това не е задължение и е указан само минимумът за делене, но не и максимум.

# 2 375
  • Мнения: 4 708
Благодаря за бързите отговори. Явно един от нас ще се окаже излишен, дано не съм аз, че като се върна от майчинство не знам какво да очаквам.  Praynig

# 2 376
  • Луната ни пази
  • Мнения: 3 008
Мисля, че и по езиците също има такава възможност, обаче аз досега не съм чула някой някъде да я прилага.
При нас се прилага и по езиците, и по ИТ. Simple Smile Simple Smile Simple Smile

# 2 377
  • в моя гьол
  • Мнения: 370
При нас също се делят групи по езици, ИТ, Информатика и учебна практика. Но...бюджета позволява.

# 2 378
  • при моите деца .....
  • Мнения: 5 162
При нас също се делят на групи по ИТ, по практика, по езици.

# 2 379
  • Пловдив
  • Мнения: 3 356
При нас само по езиците не се делят, а мисля, че имаме възможност, що се отнася до парите. Друг е въпросът, че базата не ни стига, а определено предпочитам да работя с група, а не с цял клас, поне в някои паралелки.

# 2 380
  • Пловдив
  • Мнения: 1 262
Благодаря за бързите отговори. Явно един от нас ще се окаже излишен, дано не съм аз, че като се върна от майчинство не знам какво да очаквам.  Praynig
Само да вметна, че назначаване и освобождаване не се извършва по нормативите на МОН, а по по тези на МТСП , т.е. КТ. така, че до 3 г. на детето имате закрила и едва ли толкова лесно можете да бъдете освободена.
 Peace

# 2 381
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Благодаря за бързите отговори. Явно един от нас ще се окаже излишен, дано не съм аз, че като се върна от майчинство не знам какво да очаквам.  Praynig
Само да вметна, че назначаване и освобождаване не се извършва по нормативите на МОН, а по по тези на МТСП , т.е. КТ. така, че до 3 г. на детето имате закрила и едва ли толкова лесно можете да бъдете освободена.
 Peace

Ааа, това не е съвсем така. Ако няма норматив (над 50%), няма и ооснование за задържане на щата, т.е съкращава се щат. Но е друг въпросът, че е майка с толкова малко дете. Освен ако не се върне, след като е ползвала всичко възможно.
При нас сега по тази причина ще съкратят една колежка с дете на 4-5 години. Миналата година мина на половин щат, тази- извън щата.

# 2 382
  • Мнения: 4 708
Благодаря за бързите отговори. Явно един от нас ще се окаже излишен, дано не съм аз, че като се върна от майчинство не знам какво да очаквам.  Praynig
Само да вметна, че назначаване и освобождаване не се извършва по нормативите на МОН, а по по тези на МТСП , т.е. КТ. така, че до 3 г. на детето имате закрила и едва ли толкова лесно можете да бъдете освободена.
 Peace
То по принцип е така, но при нас мога да очаквам чудеса. Щом и отпуската на колежки по майчинство бяха отрязали наполовина, не знам какво да очаквам. Аз съм уж от тези, които си търсят правата, но дано не се налага. Rolling Eyes

# 2 383
  • Мнения: 2 208
как наполовина, това не може да се случи newsm78

# 2 384
  • в моя гьол
  • Мнения: 370
Как така се реже отпуск по майчинство без съгласието на служител?

Общи условия

Активация на акаунт