Бебе осмаче и на комадно дишане.

  • 6 161
  • 56
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 3 698
Прекрасна е!!! Толкова мъничка и толкова силна.Аз и семейството ми също много мислим за вас, знам,че малката ви дъщеричка ще се пребори и дано скоро се гушкате заедно.Прегръщам те  Hug
Относно свиждането на бебчетата, ако отидеш в друг ден и се примолиш /най-добре, следобед или вечерта/, най-вероятно ще те пуснат.Пробвай, кажи,че искаш само за няколко минутки.Аз така правех.
Много  Heart Eyes

# 31
  • Мнения: 3 861
Съвет не мога да ти дам, но от все сърце ви пожелавам всичко да се оправи и да посрещнете Коледните празници весели и спокойни. Вярвам , че бебка ще се пребори. На Коледа стават чудеса, само трябва да повярваш в тях Hug

# 32
  • София
  • Мнения: 2 262
Всички толкова много и стискаме палци и желаем доброто, че трябва всичко да е наред. Аз съм голям оптимист и вярвам, че ще се пребори, за да мога да ти кажа Весели Празници!

# 33
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Салай, от сърце се моля малката девойка да се възстанови възможно най-скоро! PraynigБъди силна и вярвай!Прегръщам те силно и до колкото мога виртуално искам да ти вдъхна сили и кураж Heart EyesДано в началото на Новата година започнете да се гушкате!Успех!

# 34
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
Салай, хайде да си я прибирате!
Ако малката има наполовина твоя хъс и мерак да живее - няма още дълго да я чакате!
ЦЕлувам ви и двете и дано напролет - осеменителя си е станал един истински татко.
Желая ти тая коледа да сте си всичкщи в къщи, а дядо Коледа да донесе акъл и отговорност на който трябва! По повода - всеки греши - човешко е - прости, не забравяй, но не си го слагай на сърцето! Все пак прошката е нещо прекрасно и дано си я заслужи!
  bouquet Бъди силна заради малката и не го мисли другото - мина пре0з най-лошо и то сама - сега ще се справиш и с това да не си сама!

# 35
  • Мнения: 5 468
Салай, стискам палци на бебчето!!!
Като го гледам, ми се вижда доста големичко и здраво, ще оцелее... ми говори интуицията.
Дано Новата Година ти донесе най-хубав подарък - това момиченце в къщи:))!!!

# 36
  • София
  • Мнения: 1 042
Здравей мило майче,

Аз преживях същото като теб през май месец. Малката ми дъщеря Лора се роди осмаче с тегло 2,480 кг. На тегло не беше чак толкова малка, но направи респираторен дистрес синдром и беше на апаратно дишане 1 седмица. После още седмица на кислородна палатка. Извадиха я от кувьоза, но беше зле с терморегулацията и още 4 дена беше отново в кувьоз. Взехме си я на 28 дена. Беше както и твоето бебче в Клиниката по Неонатология на Института по педиатрия.
Знам, че ти е много трудно - и аз като теб висях за информация пред клиниката и я виждах по за минута-две.
Вярвам, че бебка ще издържи и скоро ще се гушкате заедно. Бебоците са много по-жилави отколкото си мислим ние, а там ги лекуват много добри специалисти.

И аз установих, че за неонатолозите е типично да не дават твърди мнения и да не се ангажират с някаква конкретна прогноза. При нас например първата седмица изобщо не искаха да се ангажират с нищо. Едва денят преди изписването след като отново и направиха всички изследвания, ни казаха, че утре ще я изпишат.

Вярвам, че скоро ще се включиш с добри новини. Нека Новата година ви донесе една хубава и здрава беба у дома.

# 37
  • Мнения: 2 471
Бъди силна и вярвай в детенцето си. Момиченцата са борбени и наистина имат по-големи шансове от момченцата в такива случаи. Аз лежах в Шейново 1 1/2м. преди да родя малката си дъщеричка, защото околоплодните ми води се абсорбираха в организма ми и детенцето ми се е мъчило доста, докато открият проблема. Всеки ден съм била на системи с часове, напомпаха ме с протеини и какво ли не още. Бебо се роди 2250 кг. в 1-ви ден от 36-та седмица, дефакто осмаче, със секцио. Изписаха ни на 4-тия ден след операцията на 2200кг. Сега бебка е голяма и е радост за всички. Давай любов на принцеската ти и ще видиш, господ си знае работата. Скоро ще си бъдеде у дома. Стискам палци

# 38
  • Мнения: 310
Здравей
Моето бебче се роди миналата година в 33г.с. о тежеше 1990гр. Причината за преждевременното раждане беше отлепване на плацентата и поради това имаше проблеми с дишането. Още първата нощ са го сложили на изкуствено дишане и са му преливали кръв заради анемия. Изкара на изкуствено дишане 3 дни и после още 5 на кислородна палатка. След това още 10 дни в кувьоз - имаше много храчки от изкуственото дишане (още ги има но по-малко де). Аз поне можех да го виждам 2 пъти на ден за по 5 минути най-много. Бях с него в болницата през цялото време и измервах времето от едното свиждане до другото. Много е тежко. Докторите казваха че положението е ден за ден и на мен ми се късаше сърцето. Казаха ми, че ако плача няма да ме пускат при него. Едвам успявах да си сдържа сълзите като го гледах целия в разни тръби и системи.
Мога да ти кажа само да не спираш да се надяваш. Да вярваш че с всеки ден положението на детето ще е по-добро. Сигурна съм че съвсем скоро ще се гушненте.

# 39
  • Мнения: 205
здравей, моето момче се роди ,1300 гр.беше на кислород повече от 20 дни беше и на палатка в началото, на двоен антибиотик,има  2 кръвопреливания и всичко това е за високата степен на недоносеност.Изписаха ни от болницата когато тои беше на 2 месеца и 2 дни.Сега вече е на 1 година и четири месеца и всичко е наред детето се развива много добре.Дано това те успокои .

# 40
  • Мнения: 934
До тук 16 дена вече стават още си е на апарат и пневмония има и никакви отговори кога наи сетне ще почне да се стабилизира. Светът ми вече се върти само около това дали и кога ще и махнат този апарат, всеки ден едно и също чувам, подобрение почти нулево остава си зависима от апрата. Куража и надеждата някак си не ги намирам вече в мен. Беснея само не знам на кой, защо няма резултат от всичките тези антибиотици и терапии, защо поне е нещо не мърда в положителен аспект. Въобще чудна коледа и много невсела нова година е тази. Примирила съм се че чакането ще е голямо, само дето разбирате че със всеки ден в които нищо не се случва, мойте мисли стават все по черни и по-черни. Благодаря ви все пак за успокоителните думи поне те ми дават малко светлина. 

# 41
  • Мнения: 2 543
salai, много ми се иска да те успокоя с нещо! Не бива да позволяваш на черните мисли да те завладяват! Помни, че бебето има нужда от това ти да си силна! Когато за първи път видях Йоан в кувьоза и с всички тръбики и електроди по него, мислех си, че ще умра. Тогава всички ми казваха да не позволявам тези чувства да ме владеят.  Да ходя възможно най-често при него, да му говоря както бих му говорила, ако съм вкъщи и в никакъв, ама в никакъв случай, да не плача. Всичко това ми звучеше абсолютно измислено, но сама се убедих, че наистина помага.
Що се отнася до пневмонията - вече не си спомням колко време точно моят син се бори с пневмонията, но помня, че беше дълго и много трудно. С много антибиотици, както и при вас. И все пак, успя да е пребори. Вярвам, че и малкото ти момиченце ще успее! Вярвай и ти!  bouquet

# 42
  • Мнения: 3 698
Миличка Салай, бъди силна и много вярвай в детенцето си, много е трудно...прекалено някак, но винаги я има вярата и надеждата, а любовта ти към бебчето е толкова силна, че сигурна съм, ще се преборите, двечките заедно.Не падай духом, ние много мислим за вас.Бъди силна. Прегръщам те.

# 43
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
  Мила, Салай!
  Не губи надежда и вяра както в детенцето си, така и в Бог! Нека огромната ти майчина обич дава сили на прекрасното детенце!  Praynig И ще видиш, как съвсем скоро ще се гушкате щастливи, а всички страхове ще се забравят!
  Връзката между майката и бебето е уникална, то попива от твоите настроения, надежди или притиснения... Затова, бъди силна и му вдъхни онази сила, от която детенцето ти се нуждае. Прегръщам те силно!

# 44
  • София
  • Мнения: 4 412
И аз да ти кажа да имаш търпение, да си мислиш позитивно - аз по няколко пъти на ден прекарвах в едни състояния като сеанси да й вдъхвам сили, да й говоря - вярно е за връзката на майката с бебето. Иначе и при нас точно около 14 ден лекарите започнаха да вдигат рамене... но знай,че те правят всичко. Поздрави и скоро да имате добри вести, при нас дойдоха към 20 ден, дано и при вас да е така!!!

Общи условия

Активация на акаунт