Братовчеди

  • 18 515
  • 61
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 2 106
Говори за себе си. Аз не съм християнка.
Братовчедите /първи/ са роднини от 4 степен, вторите братовчеди - съотвено са от 6-та.
Говоря за християните,а не за теб !
След като не си християнка не спори!

# 31
  • Варна
  • Мнения: 1 744
Цитат
Освен всичко друго - сме и християни!
Кои сме ние?

И понеже си много знаеща, ти копирам поста на Ментова:
Цитат
Родства, при които не се позволява църковен брак
Кръвно родство по права линия от всички степени
Кръвно родство по съребрена линия до пета степен включително
По двоеродие (сватовство) до трета степен и от четвърта степен само случаите: двама братя да вземат две сестри и брат и сестра да вземат сестра и брат
По св. кръщение - първа степен и от втора степен следните: кръстници да встъпят в брак с родителите на своите кръщелници
  
И да се повторя: вторите братовчеди са роднини от 6-та степен на родство.

# 32
  • Мнения: 2 106
Не е необходимо да ми копираш постове - знаеща съм!
Християнка съм и отстоявам това.

# 33
  • Варна
  • Мнения: 957
И да се повторя: вторите братовчеди са роднини от 6-та степен на родство.

Да, грешката е моя, обърках се някъде по линиите.  Grinning

 

# 34
  • Пловдив / София
  • Мнения: 1 287
Аз мисля, че това е доста близко роднинство.


Ама то за Англия (ако за там става въпрос, пък и макар действащите лица да не са англичани) се женят и първи братовчеди помежду си.

# 35
  • Мнения: 655
Аз мисля, че това е доста близко роднинство.


Ама то за Англия (ако за там става въпрос, пък и макар действащите лица да не са англичани) се женят и първи братовчеди помежду си.

Мда, за Англия става въпрос и действащите лица са Англичани.

Доста интересни мнения сте изписали.

# 36
  • Мнения: 12 648
За мен няма особено значение, но ако теб нещо те спира , по-добре откажи.

# 37
  • Мнения: 2 161
Аз познавам втори братовчеди, които сключиха безпрепятствено брак и си живеят щастливо. Е, главите на децата им са доста големи и самите деца са доста грозноватички, но не знам дали причината е в това, че бащата и майката са роднини. Може пък родата да е по-грозна.

# 38
  • Бургас
  • Мнения: 1 198
Колкото и да съм толерантна, не бих приела такъв брак.Направо не мога да си представя да се омъжа за втори братовчед.Каквото и да е, все пак носим може да е 40% или повече, ама еднаква, роднинска кръв, немислимо ми е, не знам.

# 39
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Колкото и да съм толерантна, не бих приела такъв брак.Направо не мога да си представя да се омъжа за втори братовчед.Каквото и да е, все пак носим може да е 40% или повече, ама еднаква, роднинска кръв, немислимо ми е, не знам.

В грешка си, най-много да е 25% еднаквата кръв, най-много!

# 40
  • Мнения: 54
Колкото и да съм толерантна, не бих приела такъв брак.Направо не мога да си представя да се омъжа за втори братовчед.Каквото и да е, все пак носим може да е 40% или повече, ама еднаква, роднинска кръв, немислимо ми е, не знам.

Между братовчеди има нещо като едипов комплекс, или както там се нарича привличането мужду роднини. Доста силен при това. Т. че не виждам нищо немислимо, напротив.

# 41
  • Мнения: 529
За мен това е кръвосмешение, и ми се вижда доста гадно.Но щом хората не ги притеснява всичко си е на ред.

# 42
  • Бургас
  • Мнения: 364
Напълно подкрепям мнението на Приятно ми е - Богиня!
Няма нищо нередно според мен - обичат се, да се оженят щом искат, все пак не са брат и сестра, нито дори първи братовчеди.
Едно време в аристократичните фамилии така са се женелин помежду си най-близки родственици. В кралските семейства е била масова практика да се женят и първи братовчеди. Затова и в Англия и в страните с все още жива аристокрация се отнасят либерално към този въпрос. В мюсулманския свят също се приема нормално.
Друг в въпросът, че колкото по-разнообразни са гените, толкова по-красиво ще е поколението. Неслучайно най-красивите хора са именно от смесени бракове и такива, с предци от различни националности.  Peace

# 43
  • Мнения: 54
Друг в въпросът, че колкото по-разнообразни са гените, толкова по-красиво ще е поколението. Неслучайно най-красивите хора са именно от смесени бракове и такива, с предци от различни националности.  Peace

Това е доста спорна теза.

# 44
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Изобщо не става въпрос за красиво и грозно поколение. Това няма връзка с кръвното родство. Става дума за т.нар. рецесивни болести. Това са болести, които се предават по генетичен път и за да се проявят трябва да има два рецесивни гена. Когато е само един си носител и предаваш носителство, но не боледуваш. Такива болести могат да се предават поколения наред в едно семейство без да се проявят и никой да не знае за тях. Но ако и двамата родители са носители (което в едно семейство е доста вероятно) и предадат два рецесивни гена на детето си при него болестта ще се прояви. А това обикновенно са едни доста неприятни болести. Разбира се може и да няма такива в това семейство, но няма как да се знае. Точно това е презумпцията за забраната на тези бракове. А браковете в кралските династии не са никакъв довод според мен. Всички знаем от колко подобни болести са страдали.

Общи условия

Активация на акаунт