Банката за майчина кърма

  • 7 389
  • 34
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 435
Има ли сред вас такива майчета , които дават кърма там ?
Аз давам и много бих се радвала да се запознаем и да обменим опит !
От щерката давах около 7 месеца , а сега давам от два  Hug

# 1
zdravei az iskam da te pitam kade se namira tazi banka i dali eventualno moje6 da mi dade6 nqkakvi  neini koordinati?

# 2
# 3
  • Мнения: 1 735
Има ли сред вас такива майчета , които дават кърма там ?
Аз давам и много бих се радвала да се запознаем и да обменим опит !
От щерката давах около 7 месеца , а сега давам от два  Hug
Извини ме за въпроса,но ми е любопитно просто. EmbarassedКолко плащат от Банката за кърма?
Не че мога да дам-все пак съм от Русе,а тази банка е в София...ама пусто любопитство! Blush

# 4
  • Мнения: 435
7.20лв ако идват от вас да я вземат и 9лв ако ти я носиш (или твой близък )  Grinning

# 5
  • Мнения: 1 735
това цена за литър ли е?

# 6
  • При рома, пурите, какаото и бабиериндосите
  • Мнения: 3 607
Да- това е цена за литър.
Аз не съм от дарителите а от благодарните ползватели:)   bouquet

# 7
  • Мнения: 1 735
Така ли? Откога ползваш? И дали има много ползватели в БГ?
А дали цената за закупуване е същата като тази ,която се продава?

# 8
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 819
Не, продава се на много по-ниска цена - не съм много уверена, но май е 1,80 за литър, което като съм го смятала, идва около или малко повече/по-малко от АМ. Разликата я поема държавата. Личният лекар на детето издава документ, ако има някаква алергия, т.е. да му е препоръчително да пие майчина кърма, вместо АМ. За другите дечица (чиито родители просто предпочитат да им дават майчино мляко вместо АМ) не винаги има достатъчно, понеже няма достатъчно дарителки.

# 9
  • Мнения: 1 735
Не, продава се на много по-ниска цена - не съм много уверена, но май е 1,80 за литър, което като съм го смятала, идва около или малко повече/по-малко от АМ. Разликата я поема държавата. Личният лекар на детето издава документ, ако има някаква алергия, т.е. да му е препоръчително да пие майчина кърма, вместо АМ. За другите дечица (чиито родители просто предпочитат да им дават майчино мляко вместо АМ) не винаги има достатъчно, понеже няма достатъчно дарителки.
Ами как да има достатъчно дарителки.Много са им сурови условията,ей сега ги четох. #Crazy То направо си е гърч.
Все пак,много жалко,че няма БЗК и по другите по-големи градове.Доколкото знам тази е единствена на Балканския п-в.
Чудно ми е как печелят ,кой ги спонсорира... Трудно ли е да се направи такова нещо ? Знае ли някой отг. на тези въпроси?

# 10
  • При рома, пурите, какаото и бабиериндосите
  • Мнения: 3 607
Преди години до колкото помня имаше в няколко големи града банки, но вече не.
Държавата субсидира разликата. С бележка от лекар може да се запише всяко дете и тогава струва1,80, а когато детето е с алергия се дава документ от алерголог и е безплатно.

# 11
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 819
Чудно ми е как печелят ,кой ги спонсорира... Трудно ли е да се направи такова нещо ? Знае ли някой отг. на тези въпроси?
Да, благодаря за уточнението за платно и безплатно, коУежке Simple Smile каквато съм заспала, пропуснах...
Инфинити, звънни им един телефон и ще ти отговорят на въпросите. А условията им не са тежки. Изследват те за тяхна сметка, оттам нататък - какво? Да не пушиш, да не пиеш, да не се дрогираш...нормалните неща...която майка кърми своето си бебе, бездруго надали прави горните неща. И транспорт за млякото и техни банки дават хората...Какво още Grinning

# 12
  • Мнения: 435
Спонсорира се от държавата и наистина изискванията са много .Само в очите не ми ровиха Simple Smile


На частни лица кърмата се предоставя по Постановление №188 от 05.05.1997г.
 -по т.2 на здрави кърмачета в домашна обстановка срещу заплащане по 1.80лв. за литър. Издава се квитанция .
 -по т.3 на кърмачета със заболявания, нуждаещи се от майчина кърма- безплатно срещу талон-направление/със съответния изходящ № от здравно заведение/. Издава се ордер с квитанция.
 -по т.4 на кърмачетата, чийто майки са със заболявания от туберколоза, диабет, сърдечно-съдови и психически заболявания - безплатно/срещу талон-направление с изходящ № от здравно заведение/. Издава се ордер с квитанция.



Но наистина много малко кърма имат . Дарителките са макло , а и има много бракове .
Сипваме кърмата в едни буркани от преди сигурно 15 години Sad .Искали да купуват нови , но стрували по 25 лв единия и  нямаааа  Cry

# 13
  • Мнения: 6 243
В Стара Загора навремето е имало, но когато се роди синът ми, вече я бяха закрили. Интересувах се защо - отговориха ми, че не можело да се гарантира стерилност, ала бала... Винаги ме е болял коремът като трябва да изхвърлям кърма, а са заминали десетки литри сигурно (с тая хиперлактация, ужасно състояние). Не знам какво ще й коства на държавата да разкрие пак БМК в големите градове, ако сравним разходите за поддръжка на Банките в сравнение с разходите за лечение и хранене на дечицата с алергии. Ама то май и дарителки почти няма.

# 14
  • Мнения: 435
Ами ..... като съм им гледала тетрадките май сме доста ....
Аз за малко да спра да им давам , защото отношението им е под всякаква критика , но видях една майка как им се моли да й дадат  Rolling Eyes
Познавам една мама , която спря да дава заради тях , а една друга защото много кърма й бракуваха Sad
Преди  година и нещо се говореше , че ще я затварят и тази . Даже аз разбрах , че са я затворили и съвсем случайно чух от "Искрено и лично " че не са . Даваха едни жени благодарение на които са я спасили , но не си спомням кои бяха Sad

# 15
  • Мнения: 435
Бу , знаеш ли дали може да се направи частна банка ?

# 16
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 819
Нямам представа. Но и да може, теоретично - ще е ужасно скъпо и нерентабилно начинание...

# 17
  • Мнения: 435
Дали няма да може да се финансира от някоя фондация  newsm78
Или пък бебчовците да ги водят направо при донорките  newsm78

# 18
  • Мнения: 1 735
Цвети,тъкмо си мислех за фондация! Peace
Ама как точно да стане...  Thinking
Имам една идея,ама нямам толков пари за нея.То кой ли има...  Tired

# 19
  • Мнения: 435
Каква ти е идеята ?

# 20
  • При рома, пурите, какаото и бабиериндосите
  • Мнения: 3 607
За обслужването в банката - и аз съм много недоволна. Вече не взимаме, но не заради обслужването- просто порастна малката буба. Но за разлика от донорките, потребетелите не могат да си позволят лукса да им теглят една майна и да си тръгнат. Икономическия директор познавам и той много готин човек, но другата директорка- докторката е меко казано с отблъскващо държание. Държи си все едно си и длъжен с нещо- то верно че аз съм длъжник на банката, но Дарителките вместо да ги коткат newsm78. Тука се включваше една служителка на банката и аз и на нея и казах, че са много груби и трудно ще поддържат контингент с това поведение. От тогава тя не се е обаждала.
За частна банка- не знам дали може да се направи. Трябва да се говори с международни организации. Трябва сериозно оборудване и съответно инвестиции.

# 21
здравейте,Цвети!др. Калинова е. Върнах се на работа и разбрах че вече си спряла донорството на кърма и сега те виждам че си отворила тема за БМК тук.Едната от  жените в "Искрено и лично" бях аз,представител на Уницеф-М.Модева,бившата директорка Др. Ковачева,майка ползвала наша кърма за алергичното си дете

# 22
  • При рома, пурите, какаото и бабиериндосите
  • Мнения: 3 607
А- колко хубаво, че се появихте. Надявам се мненията на майките - дарителки и ползвателки ще е коректор за политиката на банката.

# 23
  • Мнения: 435
Извинете д-р Калинова , но не се сещам точно коя сте  Embarassed
Само да уточня - аз и сега давам ! Вече два месеца .
А Вие работите ли още там ?

# 24
Извинявай,Цвети!Имаме още една донорка с това име и помислих, че  е тя. Сега се сетих за теб- погледнах досието ти.Три месеца не бях в банката, но работя все още тук.
Що се отнася до майчето на Мими искам да и се извиня за отношението на някои мои колеги-нека ако има някакъв проблем да се обръщате и към мен все пак аз съм ръководител на сектора.

# 25
  • При рома, пурите, какаото и бабиериндосите
  • Мнения: 3 607
д-р Калинкова вие от скоро ли сте директор- останх с впечатление от предишен ваш постинг че сте новия директор.
Ето още една тема където сме обсъждали БМК.
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=22902.0

# 26
От 4 години работя в банката, но несме се виждали защото на всеки 3 месеца ходя на специализация.Аз не съм директор, а ръководител на сектор"Събиране, обработка и пласмент на майчина кърма".До месец март ще съм в БМК.

# 27
  • Мнения: 435
А аз може ли да се оплача публично от отношението на някои ваши колеги ? Или поне от касиерката !
Моля ви , Д-р Калинова вижте как се мият банките ! Някоя от жените които се занимават с това не се старае  Cry

# 28
  • Мнения: 435
И друго ... Не може ли изследванията на донорката да се правят по-бързо ?
Аз се обадих от "Майчин дом " да помоля някой да дойде да вземе кръв , урина и другите нужни за изследванията проби , но категорично ми беше отказано . Защо ? Изследванията стават за около месец , а така се изпускат дните с най-много кърма newsm78

# 29
  • Мнения: 435
Пак съм аз  Hug
На 29.12 ще идвам до банката да нося кърма . Вие там ли ще сте ?
 Ще се радвам да се запознаем   bouquet

# 30
 В банката съм. Ще се видим.Изледванията, които правим по-бързо от 5 работни дни не стават- най-бавно излизат резултатите от фек.проба.Защо цял месец newsm78...?Не можем да дойдем в родилния за изследвания, защото е необходимо да живеете в добри битови условия, а това не можем да преценим, ако не сте в домашни условия.

# 31
  • София
  • Мнения: 2 768
здравейте,
аз също бях донорка в банката и явно май съм единствената която е доволна от отношението там Embarassed специално от д-р калинова съм много доволна, с нея се запознах когато дойде за пръв път да вземе проби и беше много мила. имаше и още 1-2 жени които взимат кърмата който също бяха много приветливи, и портиерите са пичове...не знам защо сте останали с такова впечатление...
само касиерката ми се стори неприветлива-нели едикоя си беше...
вярно че базата им е остаряла но пък хубавото е че въобще съществуват Simple Smile
аз можех и още да давам кърма но целенасочено спрях защото се побърквах с това сутрин обед вечер цедене...
малко егоистично звучи  Embarassed

# 32
  • Мнения: 435
Не искам по никакъв начин да обидя някой ! В банката има много мили и добри жени и мъже !
Отношението на касиерката и някоя друга приказка казани с тон и накриво са ме раздразнили мен , но .... Банката за майчина кърма трябва да я има ! Тя е единственото спасение за някои деца !
Д-р Калинова още не я познавам лично  Embarassed
Извинете ме ако съм засегнала някой . Не е  това целта ми .
Започнах темата единствено с мисълта да се посъветвам с някоя донорка относно разтвори за стерилизация , изваряване , препарати за миене ... и други такива  не да обвинявам някой !
Звездица , ти  знаеш какви усилия са нужни , за да даваш кърма и как това отнема доста голяма част от времето ти , всичко това без мисълта , че извършваш едно добро дело не става. Искам просто да ми се усмихват , а не да ми казват : " Знаеш ли колко деца съм върнала днес заради твоя брак " newsm45

# 33
  • София
  • Мнения: 2 768
Не искам по никакъв начин да обидя някой ! В банката има много мили и добри жени и мъже !
Отношението на касиерката и някоя друга приказка казани с тон и накриво са ме раздразнили мен , но .... Банката за майчина кърма трябва да я има ! Тя е единственото спасение за някои деца !
Д-р Калинова още не я познавам лично  Embarassed
Извинете ме ако съм засегнала някой . Не е  това целта ми .
Започнах темата единствено с мисълта да се посъветвам с някоя донорка относно разтвори за стерилизация , изваряване , препарати за миене ... и други такива  не да обвинявам някой !
Звездица , ти  знаеш какви усилия са нужни , за да даваш кърма и как това отнема доста голяма част от времето ти , всичко това без мисълта , че извършваш едно добро дело не става. Искам просто да ми се усмихват , а не да ми казват : " Знаеш ли колко деца съм върнала днес заради твоя брак " newsm45

Цвети, разбира се че желанието ти да помогнеш на малките бебоци като им даваш най-добрата храна са достойни за похвала!;
просто трябва да игнорираш досадните забележки и да продължиш да помагаш!
наистина, време почти никакво не остава когато си донор... 
евала че удържаш фронта, аз не успях Embarassed
ако има нещо с което бих могла да ти бъда полезна да знаеш че съм на твое разположение

# 34
  • Мнения: 1 735
Извинявай,че се намесвам,но не всеки може да игнорира досадните забележки.Аз например не бих могла! Нормално е Цвети да търси по-добро отношение,както и всеки би следвало да държи да получава такова,а не да свеждаме глави като някакви роби!
Много бих се радвала да можех да давам кърма.Разбрах че навермето тук в Русе също е имало такава банка,но сега има само в София(за съжаление). Но от друга страна добре че и това има! bowuu

Общи условия

Активация на акаунт