Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Клюкарник
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-13 от 13 отговора

Здравейте.Трябва да напиша кратка автобиография за себе си и Ви моля за образец.Не Европейски образец.Трябва ми в свободен текст.
Цитирай

в моя свят

Щом е в свободен текст, не виждам защо ти е образец. 
Цитирай

Трябва ми последователността на изложението в автобиографията.
Цитирай

Резиденция "Букет"!

Да, ако е свободен текст, какъв е проблема, пишеш отгоре на листа Автобиография, на еди кой си - имена, ЕГН, адрес...и редиш надолу - образование, стаж( в колко и какви сфери), умения, предпочитания, квалификации... Peace ..такива ми ти работи... Peace
Цитирай

в моя свят

Последователността мисля, че трябва да е както при европейския образец. Намери в интернет и виж. Тъй като трябва да е кратка, пропускай просто подробностите, а включи само основните неща- име, ЕГН, адрес, образование, трудов стаж.
Цитирай

Резиденция "Букет"!

Нещо от рода на:
■Пол
■ЕГН или дата на раждане
■Семейно положение
■Деца
■Всякакви знания, умения, курсове, интереси и др. във и без връзка с длъжността
■Чужди езици, компютърна грамотност
■упоменаване на бивши работодатели
Цитирай

Благодаря Ви.Много ми помогнахте всички.
А трябва ли да се пише за родители и братя - дали имам?
Да се до уточня за автобиографията - трябва ми за предстоящите избори т.е. в предизборен щаб. Peace
Цитирай

Майничка

А защо трябва да има ЕГН? Година на раждане (евентуално) е достатъчна, освен ако подборката не се извършва на хороскопски принцип. Семейното положение и децата също не са съществени (виж, ако те включват в представяне за изложба, издаване на книга и подобни, тогава няма проблем).

Цитирай

on the edge of heaven

определено ЕГН на какъвто и да е вид автобиография - НЕ!
Цитирай

Достатъчно е да чукнеш в Гугъл "образец CV" - http://www.google.bg/search?aq=f&sourceid=chrome&ie=UTF- … B7%D0%B5%D1%86+cv
Цитирай

Резиденция "Букет"!

Може да е нещо от рода на:

Автобиграфия
на Трите имена, от гр. Х, роден/а на ......, адрес: гр. Х, ул. "....", бл. .., ет. ..., телефон за обратна връзка....

Роден/а съм на ..... Омъжена(неомъжена, женен, неженен), с н-на брой деца(без деца). Завършил/а съм средното си образование в...,през еди коя си година, специалност..... Висше образование съм завършил/а през еди коя си година, в еди кой си Университет/Институт, специалност..., бакалавър, магистър...Работил/а съм еди къде си, упоменават се годините, периодите, работодателите. Имам еди каква си комп. грамотност, знам(владея) еди колко си и еди как си чужди езици(писмено, говоримо, добре, мн добре). Имам интереси в сферата на... Имам професионален опит в сферата на...и колко години. Притежавам еди какви си умения-да речем-комуникативност, общуване с хора, работа в екип. Желая да се развивам в еди коя си сфера. Завършила съм, имам степен за ....Имам завършени куросве по...., или следдипломнна квалификация...
 Peace
Цитирай

София

•   Име
•   Кратко описание на типа специалист, основни качества и умения. Това е кратко резюме на профила специалист.
•   Изброяване на стаж, като се започва от най-актуалния. Цитира се фирма, позиция, основни задължения, които си изпълнявала, можеш някакви постижения да отбележиш, ако има такива. Понякога се споменават и причините за напускане  (в западните CVта е често срещано). За всяка позиция се отбелязва от кой месец/година до кой месец/година е било.
•     Следва образованието, като се започва с последната придобита степен или ако е в процес на придобиване, изрично се уточнява.
•   Следват допълнителни умения – езикови умения, стажове, квалификации, сертификати, шофьорска книжка и т.н.

ЕГН-та, семейно положение и информация за деца обикновено не се дава. Считат се за дискриминиращи въпроси.
Ако прилагаш снимка, задължително трябва да е паспортен формат, а не изрязана от някое заведение или компания.
Цитирай

софия

Ето тук много хубаво си е написано с нагледни примери и препоръки
Цитирай

Сърдечно благодаря на всички. bouquet bouquet bouquet
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-13 от 13 отговора