Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Бебета
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-70 от 70 отговора

Зад волана

Скоро говорих с педито си за витамините за деца , моето е на 1 годинка и 5 месеца тя ми препоръча Мултисаностол сироп , аз преди време когато малката беше болна съм и давала и бях много доволна и сега мисля да и давам тях.но все пак има наистина различни видове витамини и затова моля кажете Вие какви витамини давате , от кога е добре да се започнат(още от сега или към октомври) и каква е схемата на даване , тъй като знам че се правят почивки Hug
Цитирай

Несебър

Аз и давам Имунокинд в комбинация с Мултисаностол и съм доволна.Боледува рядко и ако се разболее и се разминава по-леко.Давам ги в продължение на три месеца след което правим почивка от един месец.
Цитирай

И аз давам Саностол - т.е. съм давала 2 пъти досега в продължение на 10 дни. Единият път след една ангина, вторият беше преди зимата за да му повдигна малко имунитета (по съвет на педиатъра), че и тогава изкара един вирус. Сега мисля да му дам другия, по-другия месец още 10-15 дни курс, но още не съм решила. Общо взето моя педиатър не е май голям фен на витамините като добавка и ми ги препоръчва само когато е болен или когато масово се "върти" някакъв вирус.  Peace
Цитирай

Витамини не давам.
Единствено коластра и клеева тинктура
Цитирай

София

мултисаностол, на годинка след боледуване(пък може и на две да е бил вече не помня съвсем) съм давала 1...
« Последна редакция: нд, 11 сеп 2011, 00:11 от Angel_Dust »
Цитирай

София

Синът ми, да чукна на дърво, не боледува. Давала съм Мултисаностол към 2рата годинка може би.
Давах му Ескимо кидс.
Чувам добри отзиви за Зелена енергия и Коластра. Но все не се сещам да поръчам.
Цитирай

На Изток от Рая

Никакви Mr. Green
Цитирай

София

Мултисаностол давам.
За първи път дадох след навършването на 2 години.
Цитирай

Бургас

Мултисаностол предписа лекаря да давам от другия месец,но не било задължително. Както преценя.
Цитирай

сред маслини и портокалов цвят

Аз не давам.
Цитирай

Бургас

Витамини не давам, сина ми яде достатъчно плодове, и смятам че няма нужда от синтетични витамини.
По съвет на педиатърката от миналия септември давам Ехинацея форте на д-р Тайс, 15 дена давам 15 дена почивка. Така ги давах до края на май. Сега от 15 септември започвам пак. При сина ми имаше много добър ефект цяла зима не е боледувал изобщо.
Цитирай

димитровград

Давам Саностол и Имунокинд.Вече ги започнахме.Лекарката каза да двам 5 дена в месеца от Саностола и по 1 хапче от Имунокинда 3 месеца.
Цитирай

Ловеч

Сина ми е на 2 години и 1 месец,в края на миналия месец започнах да му давам витамини Саностол,заради яслата,защото по принцип боледува често и хваща всичко ooooh!.Бях против,но и с малко бебче вкъщи,не ми се рискува.Гледам да се храни и по-здравословно,ама....
Цитирай

някъде във Вселената

Витамини не съм давала досега, освен малко витамин С понякога. Иначе от Октомври почвам Имунокинд - 3 месеца, 1 месец почивка и пак още 3 месеца.
Цитирай

Давам Герисан на д-р Велев за повишаване на апетита и коластра на АкваСорс. Доволна съм,не боледува  Peace Давах саностол миналата година и не виждах ефект от него  Thinking
Цитирай

на село

Аз също не съм давала и нямам намерение. Смятам ,че яде достатъчно плодове и зеленчуци за да си набави необходимото от тях. Не е боледувал до сега.
Цитирай

Варна/София

давам Женоверин и съм доволна. Запознах малко преди да навършим 2г. Лятото спирам витамините, есента и зимата давам.
Цитирай

Преди няколко седмици малката хвана някакъв вирус и влязохме в болница. Тогава почнах да й давам Саностол.

Никога не е имала такъв апетит като сега - още не е отворила очи, а вече търси нещо за ядене. По принцип не се храни особено охотно и е доста слабичка.

Като цяло, смятам, че добре й се отразява.
Цитирай

София

Саностол действа на много деца прояждащо, че чак плашещо.
Моят син не прояжда от него обаче. До дете е.
Цитирай

Саностол действа на много деца прояждащо, че чак плашещо.
Моят син не прояжда от него обаче. До дете е.

Да, и аз познавам деца, на които не им действа така. Но в нашия случай май това не е зле - че след боледуването съвсем беше останала кожа и кости.
Цитирай

Варна/София

и на нас не ни действа Саностол.
Цитирай

Сина ми е на 1г и 3м. От навършването на годинка до сега 3 пъти се разболя, добре че поне се размина без антибиотик. Личната ни изписа Киндер Фит сиропче за 1 мец. и Имунокинд за 3 мес. Каза че обикновено това се изписва на деца, които вече ходят на ясла, но ние почти не си стоим вкъщи, по цял ден сме по площадките и има постоянни контакти с много и различни деца, така че е горе долу същото. На мен ми се иска да му давам някакви билкови чайчета за през есента и зимата и сега търся информация дали е добра идеята и какви билки може. Какво е мнението ви и имате ли информация за подходящи билки?
Цитирай

София

Липа, шипка, лайка.
Попитай педиатъра на детето какви други чайове би могла да даваш.
Цитирай

Скоро говорих с педито си за витамините за деца , моето е на 1 годинка и 5 месеца тя ми препоръча Мултисаностол сироп ,

а защо трябва да пие витамини? Има анемия, някакво друго хронично заболяване? И се налага допълнителен прием на витамини... Thinking Thinking
балансираната, здравословна храна е предостатъчна, както за дете, така и з родител.
Аз лично през зимата давам прясно изцеден сок от портокал.

Цитирай

София

Моя син в момента пие Мултисаностол, защото беше на АБ лечение.
В края на 1вото четиримесечие на годината му изписаха за първи път АБ заради зъб. Тогава също му изписаха витамини, които пи паралелно с АБ.

Миналата година в края на зимата и на двете деца давах Мултисаностол и Ескимо кидс, просто за подсилване на организма, но особен ефект не видях.
Цитирай

в топлината на семейния уют

витамини не давам, наблягам на различни плодове, зеленчуци и билки, както и на естествени имуностимулатори. От началото на септември давам сребърна вода и клеева тинктура профилактично. Но баш сега по празниците явно някое от дечицата на площадката ни е заразило, щото се изпотръшкаха почти всички съседни деца. Веднага като видях, че се сополяви, киха и покашля, почнах ударна атака с чайове и билки. Липа, лайка и шипка също пием и ние на чай. Ако давате мед, за гърло действа прекрасно мед от борови връхчета или акациев. Но само ако сте въвели меда... Отделно атакувам гърлото и със сироп мукоплант с теснолист живовлек, за сополките спрей с морска вода и салвия
Цитирай

in the forest among the fresh grass

аз също не давам витамини профилактично, освен ако не сме опрели до аб и с тях трябва да приемаме витамини или пробиотици, но иначе предпочитам да не товаря организма на бебо с излишни синтетики... Аз също давам разнообразни плодове, зеленчуци, чайове, естествени витамини. Ние с мъжа ми от онзи ден се втрисаме и кихаме, детето също киха покрай нас или ние покрай него, не знам кой кого, но се изплаших и веднага изтичах до аптеката и взех умкалор. Дано да пресече настинката и да не се стига до по-сериозни л-ва и аб-та...
Цитирай

София

Нито при мен, нито при детето Умкалор подейства по някакъв начин.
Бях чела и чула много добри отзиви, но файда никаква. За съжаление.

Синчец, дано при вас има ефект.
Цитирай

София

Няма да давам, не вярвам в синтетични витамини и имуностимулатори. Самата аз съм в състояние, при което подобни продукти биха донесли вреда, а не полза.
Цитирай

Нито при мен, нито при детето Умкалор подейства по някакъв начин.
Бях чела и чула много добри отзиви, но файда никаква. За съжаление.

Синчец, дано при вас има ефект.

Благодаря Sourcherry Smile Вие от кога го почнахте, защото и това има значение. Доки ни обясни, че трябва да се вземе още в начален стадий на настинка при първи симптоми кихане, кашляне ... Ние ще изкараме една опаковка пък да видим ...
Цитирай

София

Пробвах Умкалор миналата зима, когато детето ми още в зачатък се беше разсополивило.
Пробвах го и за мен, пак така. Нищо не помогна.

Цитирай

Пробвах Умкалор миналата зима, когато детето ми още в зачатък се беше разсополивило.

Това за пореден път ме навежда на мисълта, че всеки организъм има различна степен на развитие на имунната защита, при едни е по-силна, при други по-слаба... При вас явно мушкатото не е подействало  Wink
Цитирай

София

Добра ни е имунната защита, по-скоро при него да речем влияят други неща. Хомеопатията е неговото спасение. Тонзилотрен+Енгистол го спасиха в критична ситуация, защото детето си беше за АБ.
Цитирай

София

Това за пореден път ме навежда на мисълта, че всеки организъм има различна степен на развитие на имунната защита, при едни е по-силна, при други по-слаба... При вас явно мушкатото не е подействало  Wink

по-точно всеки организъм реагира различно..при едни действа добре едно, при други - друго.
Цитирай

в топлината на семейния уют

по-точно всеки организъм реагира различно..при едни действа добре едно, при други - друго.

Напълно съгласна с Angel Dust  newsm10
Цитирай

в здрача

Откакто говорих с един познат аптекар не си хвърлям парите на вятъра за както той се изрази "сладки сиропчета", а всеки ден в менюто на децата има пресни плодове, а когато това е възможно и имат желание и зеленчуци. Както той ми каза може да намериш витамин само в ампулите от Вит Ц и то малко след отваряне, че изветрявал.
Цитирай

Кебекуйка

Синтетични витаmини даваm саmо ако забележа, че вървиm къm разболяване. Иначе гледаm да неблегна на сезонните.
Цитирай

София

Давала съм Д-р Тайс 2 пъти по 1 шише изпиваше,между тях почивка разбира се.При първия прием мислех,че има ефект,при вториа - НИКАКЪВ,явно при първия е било случайност.Плодове колкото може повече и това е.Витамин Ц давам само ако ме притеснява,че може да се разболее.
Цитирай

в две хубави очи; - музика - лъчи

аз купих вчера цитросепт джуниър - пък ще видим - мисля тази зима с него да пробвам
Цитирай

Зад волана

Ние сме болни и й взех Саностол сироп , а какво мислите за Марсианци от кога се дават , колко дълго и добри ли са newsm78
Цитирай

Несебър

Ние сме болни и й взех Саностол сироп , а какво мислите за Марсианци от кога се дават , колко дълго и добри ли са newsm78
Марсианци се дават над годинка.Аз давам от скоро,но чувам добри отзиви за него.
Цитирай

Зад волана

малката е на годнка и 5 месеца и затова питам и аз съм чувала добри отзиви , но незнам колко дълго се дават прави ли се почивка и кое е по-добре сиропа или хапчетата.
Цитирай

Несебър

малката е на годнка и 5 месеца и затова питам и аз съм чувала добри отзиви , но незнам колко дълго се дават прави ли се почивка и кое е по-добре сиропа или хапчетата.
В такъв случай можеш спокойно да и даваш,но най-добре е първо да се консултираш с педиатъра.Нашата педиатърка ни беше казала,че е най-добре есенно-зимния сезон да се дава само.
Цитирай

В такъв случай можеш спокойно да и даваш,но най-добре е първо да се консултираш с педиатъра.Нашата педиатърка ни беше казала,че е най-добре есенно-зимния сезон да се дава само.
Уф ако е като моята педка която все ми вика "ела в кабинета да се разберем"а пред него 100 човека и се отказвам , то ще вземе да се зарази детето там от толкова болни и сама си взех витамините за малката , но и мен ме интересува малко повече инфо за Марсианците
Цитирай

Синтетични витамини не давам.Ако тръгне да се разболява детето му давам ампула витамин С.Иначе витамините ги приема в естествен вид от плодове и зеленчуци.
Цитирай

Бургас ...

Витамини редовно не давам.
Като се разболее понякога лекарката му изписва - обикновено Мултивитамол на д-р Тайс.
При нужда давам вит Ц - ампули.

Редовно пие само клеева тинктура.
Цитирай

София

И аз давам мултисаностол, за първи път дадох на 2,5г!
Цитирай

Защо не даваш повече плодове и зеленчуци и да се опиташ да избегнеш даването на сиропи,таблетки.
Цитирай

Не давам. Витамин Ц съм давала единствено на няколко пъти за ден-два.
Цитирай

Варна

Педиатърката ни препоръча Респивакс / детски/.
Започва се от 1 Октомври до 1 Март и се пие по 1 таблетка сутрин на гладно.
През останалото време се почива. Много съм доволна Peace
Цитирай

Давам Саностол ама от време на време, когато се сетя, т.е. рядко. Купила съм Имунобор Кидс, ама това го дава още по-рядко, обикновено се сещам като видя че почва да се разболява. Абе нямам навик да давам профилактично.
Миналите 2 години есенно време давах Бронховаксом и сироп с Ехинацея, какато и клеева тинктура, ама общо взето май май ефект не видх, затова сега не давам нищо. положението май е същото.
Иначе съм за витаминните сиропи от ввреме на време  Peace
Цитирай

София

През есенно-зимния сезон давам Саностол, също и когато е болна.
Наистина най-добре е да си доставят витамини чрез плодовете и зеленчуците, но за съжаление  и мой ужас детето ми отказва да яде всякакви такива в суров вид:tired:
Цитирай

Pb

И аз съм от недаващите синтетични витамини.
За моя радост синът ми нагъва плодове и зеленчуци за норматив. Към салатата слагам кълнове и много пресни подправки. Всеки ден хапва и мед (, с който понякога прекаява и се налага да го ограничам). Пием много планински чай. Рядко боледува (сега дано не извикам Дявола), но пък като се разболее, като цяло, АБ рядко му се разминават.
Цитирай

Под брезата

Марсианци имунактив-след като направи 1г.Давах в 3 месеца безпрекъсване.20 дни почивка и след това още месец.
Сега като изпием последните Марсианци ще започна с Мултисаностол
Цитирай

Пловдив

Нужно е закаляване от бебе,пълноцинно хранене и чист въздух,ама...
Цитирай

Никакви не давам. Но се старая колкото е възможно по-често да давам току що приготвена храна.
Цитирай

Плевен

Не давам витамини. Гледам да яде пресни плодове и зеленчуци.  Peace
Цитирай

Варна

На бебето - Саностол за над 1 година, на големите тези. Започнахме от края на септември, ще продължим през цялата зима.
Цитирай

Витамини не давам.

От къде се намира тази коластра и от каква възраст може да се дава?
Цитирай

София

Витамини не давам.

От къде се намира тази коластра?

В аптеките, има различни марки.
Цитирай

в огледалото на живота

Децата ми приемат единствено вит.Ц/дъвчащ/ и то само ако има наченки на лека простуда.
Предпочитат  плодове и зеленчуци,макар реално и те да имат хим.обработка.
За мен и съпруга приемаме Цитросепт.
Коластрата е хранителна добавка,не имуностимулант.
Естествено,има полезни съставки и  подобрява защитните сили на организма.
Цитирай

До сега съм давала само вит. С и то предписан от педиатър
Цитирай

Франция - около и в Париж

Не давам.
Пробвах по едно време с едни тук, ама бяха много сладки и Моника не искаше да ги пие.  Tired
Цитирай

За мен и съпруга приемаме Цитросепт.
Коластрата е хранителна добавка,не имуностимулант.
Естествено,има полезни съставки и  подобрява защитните сили на организма.
Коластрата е имуностимулатор,нищо че е хранителна добавка,то и Цитросепта и всички витамини са хранителни добавки,не лекарства.

Иначе и аз досега витамини не съм давала,само вит.Ц ампули,но за пиене,не инж.р-р.
Цитирай

на последния етаж

До сега съм давала само вит. С и то предписан от педиатър
Аз също.
Цитирай

Нови хан

И аз давам Саностол
Цитирай

В сънищата...

Силно против съм всякакви химии.
Давам само Вит.С, когато са болни.
Наблягам на естествените неща - плодове, зеленчуци, билкови чайове, прясно и кисело мляко, мед, максимално време сред природата, спорт, по-леко обличане. Децата ми почти не боледуват - максимум по 1-2 пъти в годината да хванат някой бърз вирус, но им минава точно за 2 дни. И съм убедена, че е от начина на живот.
И лекарства не им давам. Пили са антибиотик 2 пъти в живота си и то за скарлатината веднъж и още веднъж за свинския грип преди 2 г. А и тогава бях готова да не давам, но баща им настоя.
За 8 г. са боледували не повече от 10-тина пъти.
Цитирай

София

Витамините от аптеката са боклуци. Не давам.
Нещо хомеопатично може.
Цитирай

София

Само витамин С като има нужда и клеева тинктура.
Цитирай

Нови хан

саностол
Цитирай

Покрай яслата се налага според мен - саностол и коластра  Peace
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-70 от 70 отговора