Какви витамини давате и от кога почвате

  • 14 767
  • 70
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 299
Аз също не съм давала и нямам намерение. Смятам ,че яде достатъчно плодове и зеленчуци за да си набави необходимото от тях. Не е боледувал до сега.

# 16
  • София
  • Мнения: 30 079
давам Женоверин и съм доволна. Запознах малко преди да навършим 2г. Лятото спирам витамините, есента и зимата давам.

# 17
  • Мнения: 4 729
Преди няколко седмици малката хвана някакъв вирус и влязохме в болница. Тогава почнах да й давам Саностол.

Никога не е имала такъв апетит като сега - още не е отворила очи, а вече търси нещо за ядене. По принцип не се храни особено охотно и е доста слабичка.

Като цяло, смятам, че добре й се отразява.

# 18
  • Мнения: 15 379
Саностол действа на много деца прояждащо, че чак плашещо.
Моят син не прояжда от него обаче. До дете е.

# 19
  • Мнения: 4 729
Саностол действа на много деца прояждащо, че чак плашещо.
Моят син не прояжда от него обаче. До дете е.


Да, и аз познавам деца, на които не им действа така. Но в нашия случай май това не е зле - че след боледуването съвсем беше останала кожа и кости.

# 20
  • София
  • Мнения: 30 079
и на нас не ни действа Саностол.

# 21
  • Мнения: 84
Сина ми е на 1г и 3м. От навършването на годинка до сега 3 пъти се разболя, добре че поне се размина без антибиотик. Личната ни изписа Киндер Фит сиропче за 1 мец. и Имунокинд за 3 мес. Каза че обикновено това се изписва на деца, които вече ходят на ясла, но ние почти не си стоим вкъщи, по цял ден сме по площадките и има постоянни контакти с много и различни деца, така че е горе долу същото. На мен ми се иска да му давам някакви билкови чайчета за през есента и зимата и сега търся информация дали е добра идеята и какви билки може. Какво е мнението ви и имате ли информация за подходящи билки?

# 22
  • Мнения: 15 379
Липа, шипка, лайка.
Попитай педиатъра на детето какви други чайове би могла да даваш.

# 23
  • Мнения: 1 567
Скоро говорих с педито си за витамините за деца , моето е на 1 годинка и 5 месеца тя ми препоръча Мултисаностол сироп ,

а защо трябва да пие витамини? Има анемия, някакво друго хронично заболяване? И се налага допълнителен прием на витамини... Thinking Thinking
балансираната, здравословна храна е предостатъчна, както за дете, така и з родител.
Аз лично през зимата давам прясно изцеден сок от портокал.


# 24
  • София
  • Мнения: 39 674
Моя син в момента пие Мултисаностол, защото беше на АБ лечение.
В края на 1вото четиримесечие на годината му изписаха за първи път АБ заради зъб. Тогава също му изписаха витамини, които пи паралелно с АБ.

Миналата година в края на зимата и на двете деца давах Мултисаностол и Ескимо кидс, просто за подсилване на организма, но особен ефект не видях.

# 25
  • Мнения: 57
витамини не давам, наблягам на различни плодове, зеленчуци и билки, както и на естествени имуностимулатори. От началото на септември давам сребърна вода и клеева тинктура профилактично. Но баш сега по празниците явно някое от дечицата на площадката ни е заразило, щото се изпотръшкаха почти всички съседни деца. Веднага като видях, че се сополяви, киха и покашля, почнах ударна атака с чайове и билки. Липа, лайка и шипка също пием и ние на чай. Ако давате мед, за гърло действа прекрасно мед от борови връхчета или акациев. Но само ако сте въвели меда... Отделно атакувам гърлото и със сироп мукоплант с теснолист живовлек, за сополките спрей с морска вода и салвия

# 26
  • Мнения: 46
аз също не давам витамини профилактично, освен ако не сме опрели до аб и с тях трябва да приемаме витамини или пробиотици, но иначе предпочитам да не товаря организма на бебо с излишни синтетики... Аз също давам разнообразни плодове, зеленчуци, чайове, естествени витамини. Ние с мъжа ми от онзи ден се втрисаме и кихаме, детето също киха покрай нас или ние покрай него, не знам кой кого, но се изплаших и веднага изтичах до аптеката и взех умкалор. Дано да пресече настинката и да не се стига до по-сериозни л-ва и аб-та...

# 27
  • Мнения: 15 379
Нито при мен, нито при детето Умкалор подейства по някакъв начин.
Бях чела и чула много добри отзиви, но файда никаква. За съжаление.

Синчец, дано при вас има ефект.

# 28
  • София
  • Мнения: 2 468
Няма да давам, не вярвам в синтетични витамини и имуностимулатори. Самата аз съм в състояние, при което подобни продукти биха донесли вреда, а не полза.

# 29
  • Мнения: 46
Нито при мен, нито при детето Умкалор подейства по някакъв начин.
Бях чела и чула много добри отзиви, но файда никаква. За съжаление.

Синчец, дано при вас има ефект.


Благодаря Sourcherry Simple Smile Вие от кога го почнахте, защото и това има значение. Доки ни обясни, че трябва да се вземе още в начален стадий на настинка при първи симптоми кихане, кашляне ... Ние ще изкараме една опаковка пък да видим ...

Общи условия

Активация на акаунт