Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 18 дек. 2005, 17:04 ч.

Давате ли превантивно сироп преди ваксина?

• 3 638
  • 34
  •   1
Отговори
  • Варна
Здравейте, мами Grinning На консултациите ми казаха да давам сиропче преди ваксината, но чувам противоречиви мнения Thinking Какво мислите по въпроса newsm78 Благодаря Grinning

# 1
  • Благоевград
Аз давам Panadol преди ваксините

# 2
  • София Западен парк
Давала съм само веднъж Панадол преди ваксината и сега пак ще му дам !

# 3
  • Canada
Давам веднага след ваксината.

# 4
давам вечерта след ваксината

# 5
  • София
На нас ни сложиха вече 2 ваксини и двата пъти давах панадол вечерта след ваксината - не е вдигал температура но става неспокоен и 2, 3 дни направо вачер не може да спи- буди се през 2 часа!
При някой имало ли е такъв ефект?

# 6
Никога не съм давала, никога не е вдигала Т, нито е имала промяна в поведението и неразположения, намирам за го ненужно.

# 7
  • Варна
На последната ваксина дадох Калпол 2 часа след нея, беше неспокоен, леко вдигна температура и вечерта дадох още веднъж от сиропа след консултация с лекаря. Утре сме пак там, но този път, както вече писах, ще дам преди да отидем. Дано  няма проблеми Praynig

# 8
  • Все на втория етаж
Аз съм давала вечерта след ваксината,но не всеки път.

# 9
  • Сливен
Никога не сме давала преди ваксината, а след ваксина сме давали само 1-2 пъти и то ако вдигне температура.

# 10
  • София
давам вечерта след ваксината

Нали говориш за ДТК-то. И аз давах вечер след ваксината след ядене (или преи ядене да е било  newsm78), само на 3-та давах и на обяд и вечерта. Знам че ако се слага умъртвената ваксина няма нужда

# 11
  • Русе
Никога не съм давала преди ваксина, само след и то много рядко.  Rolling Eyes

Незнам дали е правилно, но превантивно не съм давала.

# 12
  • vidin
Никога не съм давала сироп преди ваксина,обикновено го правя след това.Но досега само 1 път съм давала Калпол след ваксинката,превантивно.За мое щастие Марти ги понася много добре и досега не е вдигала температура и не е била неспокойна,забравя бързо боцкането.

# 13
  • Варна
Давам сироп след ваксина ,ако вдигне температура.Преди ваксина не бих дала защото така може да се скрият симптомите на развиваща се настинка или вирус.Ние мерим температурата и трагваме към лекарката. Hug

# 14
не бих  давала! някак тъпо ми се струва...сироп за да се "подсигуря" срещу ваксината....
никога не сме имали проблеми след ваксина

Редакция на ключовите думи на тема

Общи условия

Активация на акаунт