Давате ли превантивно сироп преди ваксина?

  • 5 334
  • 34
  •   1
Отговори
  • Мнения: 247
Здравейте, мами Grinning На консултациите ми казаха да давам сиропче преди ваксината, но чувам противоречиви мнения Thinking Какво мислите по въпроса newsm78 Благодаря Grinning

# 1
  • Мнения: 83
Аз давам Panadol преди ваксините

# 2
  • Мнения: 1 555
Давала съм само веднъж Панадол преди ваксината и сега пак ще му дам !

# 3
  • Canada
  • Мнения: 1 773
Давам веднага след ваксината.

# 4
  • Мнения: 35 890
давам вечерта след ваксината

# 5
  • София
  • Мнения: 3 642
На нас ни сложиха вече 2 ваксини и двата пъти давах панадол вечерта след ваксината - не е вдигал температура но става неспокоен и 2, 3 дни направо вачер не може да спи- буди се през 2 часа!
При някой имало ли е такъв ефект?

# 6
  • Мнения: 46 429
Никога не съм давала, никога не е вдигала Т, нито е имала промяна в поведението и неразположения, намирам за го ненужно.

# 7
  • Мнения: 247
На последната ваксина дадох Калпол 2 часа след нея, беше неспокоен, леко вдигна температура и вечерта дадох още веднъж от сиропа след консултация с лекаря. Утре сме пак там, но този път, както вече писах, ще дам преди да отидем. Дано  няма проблеми Praynig

# 8
  • Все на втория етаж
  • Мнения: 5 893
Аз съм давала вечерта след ваксината,но не всеки път.

# 9
  • Мнения: 2 000
Никога не сме давала преди ваксината, а след ваксина сме давали само 1-2 пъти и то ако вдигне температура.

# 10
  • София
  • Мнения: 2 708
давам вечерта след ваксината

Нали говориш за ДТК-то. И аз давах вечер след ваксината след ядене (или преи ядене да е било  newsm78), само на 3-та давах и на обяд и вечерта. Знам че ако се слага умъртвената ваксина няма нужда

# 11
  • Мнения: 5 577
Никога не съм давала преди ваксина, само след и то много рядко.  Rolling Eyes

Незнам дали е правилно, но превантивно не съм давала.

# 12
  • Мнения: 2 910
Никога не съм давала сироп преди ваксина,обикновено го правя след това.Но досега само 1 път съм давала Калпол след ваксинката,превантивно.За мое щастие Марти ги понася много добре и досега не е вдигала температура и не е била неспокойна,забравя бързо боцкането.

# 13
  • Мнения: 139
Давам сироп след ваксина ,ако вдигне температура.Преди ваксина не бих дала защото така може да се скрият симптомите на развиваща се настинка или вирус.Ние мерим температурата и трагваме към лекарката. Hug

# 14
  • Мнения: 2 672
не бих  давала! някак тъпо ми се струва...сироп за да се "подсигуря" срещу ваксината....
никога не сме имали проблеми след ваксина

Общи условия

Активация на акаунт